دانلود کار | دانلود نرم افزار و دانلود درایور


نحوه ی ایجاد نیم فاصله + پشتیبانی تلفنی

  • موضوع : آموزش ,
  • دانلود کار .
  • 1,508 بازدید
  • تاریخ : ۲ شهریور ۱۳۹۷

آموزش ایجاد نیم فاصله در ورد و آموزش فاصله مجازی در Word را در دانلودکار تجربه کنید | پشتیبانی تلفنی دانلودکار ۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵

یکی از اصلی ترین نکات برای داشتن یک متن دقیق، خوانا و بدون مشکل رعایت اصول و قواعد دستور زبان فارسی میباشد. یکی از این اصول و قواعد رعایت نیم‌فاصله در بعضی از کلمات هنگام تایپ کردن هست. در زبان فارسی کلماتی وجود دارند مانند رییس‌جمهور، بین‌الملل، می‌خورند و برنامه‌ی و… که جدا از هم نوشته میشوند ولی در واقع یک کلمه هستند. رعایت قانون نیم‌فاصله در نوشتن اینگونه کلمات الزامی است و یکی از نشانه های یک تایپیست حرفه ای میباشد. در این مطلب قصد داریم چند روش ایجاد نیم‌فاصله را به شما آموزش دهیم پس با دانلودکار همراه باشید.

آموزش درج نیم فاصله در نرم افزار Microsoft Office Word


  • روش اول

ساده‌ترین و بی‌ دردسرترین راه برای درج نیم‌فاصله استفاده از کلید های میانبر Ctrl+Shift+2 است. با نگه داشتن این سه کلید به صورت همزمان در تمام مجموعه نرم‌افزارهای آفیس میتوانید از نیم‌فاصله استفاده کنید.

  • روش دوم

با استفاده از کلیدهای – + Ctrl به صورت همزمان میتوانید در محیط نرم‌افزاری Word از نیم فاصله استفاده کنید. توجه داشته باشید که باید حتما از کلید <-> درج شده در بالای کیبورد استفاده کنید.

  • روش سوم (تنظیم کلیدهای میانبر به صورت دستی)

یکی از روش های درج نیم‌فاصله در ورد استفاده از کلیدهای میانبر دلخواه است که به صورت دستی و با استفاده از تنظیمات موجود در نرم‌افزار Word تنظیم میگردند. توجه داشته باشید که اعمال این تنظیمات مختص نرم‌افزار ورد میباشد و برای استفاده از این روش دیگر محیط‌ های نرم‌افزاری مجموعه آفیس باید تنظیمات را مجدداً اعمال کنید.

برای تنظیم کلید میانبر به صورت دستی ابتدا در سربرگ INSERT گزینه Symbol را انتخاب کنید.

در پنجره باز شده گزینه …More Symbols را انتخاب کنید.

در پنجره‌ی Symbol سربرگ Special Characters را انتخاب کنید و گزینه No-Width Optional Break را پیدا کنید و سپس برروی گزینه Shortcut Key… کلیک کنید.

در صفحه ی بازشده در قسمت Press new shortcut key باید کلیدهای میانبر مورد نظر خود را انتخاب کنید که همانطور که ملاحظه میکنید ما کلیدهای Ctrl + Space را انتخاب کرده ایم.پس از اینکه کلیدهای میانبر خود را انتخاب کردید برروی گزینه Assign کلیک کنید و در نهایت صفحه را با کلیک برروی گزینه Close ببندید.از این پس شما میتوانید با استفاده از کلیدهای میانبری که تعیین کرده‌اید نیم‌فاصله ایجاد کنید.

  • روش چهارم (استفاده از کیبورد استاندارد فارسی )

از آنجایی که صفحه کلید ویندوز از لحاظ چینش دکمه‌ها با صفحه کلید استاندارد فارسی متفاوت است، شما با نصب صفحه کلید استاندارد فارسی میتوانید با استفاده از کلید های Shift + Space در تمام محیط های نرم‌افزاری به راحتی از نیم‌فاصله استفاده کنید. برای فعال کردن صفحه کلید فارسی مسیر زیر را طی کنید:

Control Panel > Region and Language > Keyboard and Language > Change Keyboard

  • روش پنجم

یکی از روش های درج نیم فاصله که بسیار عجیب نیز هست استفاده از ترکیب کلید alt و اعداد ۰۱۵۷ میباشد تنها کافیست قسمت اول کلمه را تایپ کنید و سپس کلید alt را نگه دارید و اعداد ۰۱۵۷ را بزنید.

با استفاده از روش‌های ذکر شده در بالا از این پس میتوانید متن‌های جذاب‌تر و تاثیرگذارتری بنویسید.اگر شما از روش‌های دیگری برای درج ‌نیم‌فاصله در متن‌هایتان استفاده میکنید حتما با در میان بگذارید.

 

لینک های جذاب

دانلود مجموعه نرم افزارهای آفیس ۲۰۱۹

آموزش تبدیل اعداد انگلیسی به فارسی