دانلود کار | دانلود نرم افزار و دانلود درایور


WPS چیست؟ + پشتیبانی تلفنی

کاربرد WPS در مودم و آموزش فعال کردن WPS مودم وایرلس را با دانلودکار تجربه کنید | پشتیبانی تلفنی دانلودکار ۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵

 

اکثر مودم‌های وایرلس دارای یک دکمه WPS هستند که این حالت را فعال میکند. WPS یا WIFI Protected Setup به معنای تنظیم حفاظت شده وای فای هست و یک استاندارد امنیتی است که در سال ۲۰۰۶ توسط WIFI Alliance ارائه شده است. تکنولوژی WPS برای راحتی کاربران مبتدی طراحی شده است و درواقع یک راه ارتباطی آسان و ایمن است. در ادامه با روش‌های فعالسازی WPS و مزایا و معایب فعالسازی WPS آشنا خواهید شد پس با دانلودکار همراه باشید.

روش‌های فعالسازی WPS


۱-روش اول ( استفاده از دکمه WPS )

همانطور که گفتیم در پشت اکثر مودم‌ها دکمه‌ای به نام WPS که به آن Push button نیز میگویند وجود دارد. با فشردن این دکمه و نزدیک کردن دستگاهی که میخواهید به وای فای متصل شود به مودم، ارتباط به صورت خودکار برقرار میشود.

۲-روش دوم ( روش PIN )

ساده‌ترین روش برای وصل شدن به مودم استفاده از روش Pin می‌باشد. برای استفاده از این روش در پشت مودم‌ها یک کد ۸ رقمی وجود دارد که کاربر با وارد کردن این کد میتواند به وای فای متصل شود. توجه کنید که روش PIN از روش دکمه WPS از امنیت پایین‌تری برخوردار است و به راحتی قابل هک شدن است.

غیرفعال سازی WPS


قابلیت WPS در برخی مودم‌ها معمولا بصورت پیش فرض فعال شده‌اند، به همین دلیل از ایمنی پایینی برخوردارند و بسیار آسیب‌پذیر هستند. برای غیرفعال سازی قابلیت WPS در مودم کافیست در صفحه تنظیمات مودم گزینه WPS را در زیرشاخه WPS یا WIFI Protected Setup غیرفعال کنید.

لینک های جذاب

۱۲ روش جلوگیری از هک مودم

دانلود نرم افزار ضد هک وای فای پلیس

آموزش کار با نرم افزار ضدهک وای فای پلیس