دانلود کار | دانلود نرم افزار و دانلود درایور


حل مشکل محدودیت فضای سرویس آیکلود

  • موضوع : آموزش ,
  • شاهرخی
  • 1,594 بازدید
  • تاریخ : ۱ مرداد ۱۳۹۸

حل مشکل محدودیت فضای سرویس آیکلود

حل مشکل محدودیت سرویس آیکلود icloud

حل مشکل محدودیت فضای سرویس آیکلود | امروزه برای نگهداری اطلاعات مهم مانند : عکس ، ویدئو ، فایل هایی با فرمت مختلف ، اسناد ، و… میتوان از سرویس های ذخیره سازی ابری استفاده کرد همانطور که گفته شد سرویس ذخیره سازی ابری ، اطلاعات را در فضایی ابری بیرون از سیستم هایی مانند لپ تاپ ، موبایل ، تبلت و… به صورت ایمن و مجزا نگهداری میکند .

فقط کافیست که حسابی در این سرویس برای مثال : ایفون و یا گوشی اندروید خود بسازید و اطلاعات مهم خود را در ان فضا آپلود و ذخیره نمائید .

ضمنا همراهان گرامی دانلودکار از شما کمال تشکر را داریم که با خواندن این پست ما را همراهی مینمائید ، اگر مشکلی در این زمینه برای شما پیش امد به راحتی میتوانید نسبت به حل مشکل و یا سوال خود با کارشناسان شرکت همراه رایانه با شماره ۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵ تماس حاصل فرمائید و اقدام به حل مشکل خود نمائید .

حل مشکل محدودیت فضای سرویس آیکلود ، حال در این پست قصد داریم تا راجب سرویس ابری ایکلود icloud مطالبی را بیان کنیم تا استفاده کنندگان دیوایس iphone و یا ipad و یا mac book به راحتی از این قابلیت ارائه شده توسط کمپانی اپل بتوانند بهترین استفاده را ببرند .

اما در همین جا ۲ مطلب را جهت دردسرساز بودن استفاده از سرویس های ذخیره سازی ذکر میکنیم تا کاملا دیدگاهتان نسبت به این سرویس های ذخیره سازی روشن و روشن تر شود . تا برای حل مشکل کمبود سرویس ذخیره سازی فضای آیکلود | icloud ، اقدام مناسب تری کرد .

 محدودیت سرویس ایکلود

اولین مطلب راجب محدودیت ذخیره سازی اطلاعات ، در فضای ابری سرویس های ذخیره سازی میباشد چرا که شرکت های ارائه دهنده این محصولات ، محدودیتی را برای این سرویس ها تعیین کرده اند مثلا : سرویس ابری ایکلود icloud برای ذخیره سازی اطلاعات به شما فقط فضایی به مقدار ۵ giga byte امکان میدهد حال فردی که بخواهد ایفون ۱۶ giga byte خود را بک اپ بگیرد امکان پذیر نیست چه برسد به ایفونی که حافظه ای برابر با ۵۱۲ گیگا بایت داشته باشد خب این محدودیت واقعا برای استفاده کنندگان محصولات اپل کمی مشکل و دردسر ساز است ، حال شرکت اپل هم برای دسترسی بیشتر به فضای ایکلود بیشتر از ۵ گیگا بایت ، برای استفاده کنندگان ایفون هزینه ای در ازای اختصاص دادن فضای بیشتر برای کاربران اپل دریافت میکند تا بتوان از این سرویس برای اکانت ایکلود icloud فضای بیشتر تامین کرد .

اما مطلب دوم که برمیگردد به نحوه دریافت و استفاده از اینترنت در داخل کشور ، از آنجایی که سرویس های ذخیره سازی ابری مبتنی بر اپلود و دانلود فایل میباشد ، و برای استفاده از اینترنت هم باید بسته و حجم اینترنت خریداری کرد که اگر بخواهیم نسبت به ذخیره اطلاعات خود اقدام کنیم باید هزینه های زیادی را صرف بارگذاری در سرویس های ابری کنیم .

اما خب در این پست سعی ما بر این است که مقدار فضاسازی و ذخیره سازی سرویس ایکلود را تا حد ممکن افزایش داده و برای بهینه سازی و مدیریت این سرویس با حساب کاربری خود اقدام کنید .

حال برای فهمیدن حجم باقی مانده سرویس ایکلود ، در اکانت خود ، از طریق دستگاه آیفون مراحل زیر را طی میکنیم :

  • وارد بخش تنظیمات گوشی ایفون شوید .
  • گزیته icloud را انتخاب نمائید .
  • بعد از وارد شدن در بخش ایکلود ایفون ، گزینه محل ذخیره یا storage را لمس نمائید .
  • و در مرحله آخر Manage Storage را لمس کنید تا اطلاعات دقیق از سرویس ایکلود را که استفاده  شده است را نمایش دهد .

رفع مشکل محدودیت فضای سرویس آیکلود

 

ضرب المثلی است با عنوان کاچی بهتر از هیچی ، مرتبط با استفاده از همین سرویس ایکلود میشود حداقل از همین ۵ گیگا بایت بتوان بهترین استفاده را برد و اطلاعات مهم خود را در آن جای داد .

اطلاعات از قبل بارگذاری شده را پاک نمائید

اولین اقدام مربوط به حذف فایل های پشتیبان گیری شده از قبل میباشد شاید شرایط طوری باشد که اطلاعات از قبل بکاپ گیری شده دیگر به کار نیاید و لازم است که اطلاعات جدید را بکاپ گیری کنیم بهترین راه حذف فایل های از قبل بازیابی شده میباشد .

با مدیریت و برنامه ریزی شده بکاپ بگیرید

برخی از اعمالات انجام داده  شده برای ذخیره در سرویس ایکلود را تغییر دهید از محتوای بعضی فایل ها که نمیتواند مهم باشد ، صرف نظر کنید مثلا میتوانید از ذخیره موسیقی ها در ایکلود جلوگیری کنید چرا که این فایل ها را هم میتوان دانلود کرد و یا اینکه از مخاطبین خود بک اپ بگیرید چرا که میتواند این اسناد مهم باشد ، با مدیریت و دسته بندی اطلاعات با توجه به مهم بودن هر کدام این فضای محدود را برای اطلاعات مهم و کارامد خود حفظ نمائید .

حال برای انجام اعمال این تغییرات در دیوایس ایفون ، به بخش تنظیمات رفته و گزینه ایکلود icloud را انتخاب نمائید ، حال بخش هایی که تمایل به ذخیره سازی در ایکلود را دارید فعال و نسبت به محتوای ناکارامد برای جلوگیری از اشغال شدن فضای ایکلود اقدام به غیرفعالسازی نمائید .

استفاده از سرویس های ذخیره ساز دیگر

حل مشکل محدودیت فضای سرویس آیکلود | برای ذخیره سازی اطلاعات شخصی خود از سرویس های ذخیره ساز دیگر به  عنوان فضای ابری دوم استفاده نمائید .

مثلا : شما عکس و ویدئو هایی که با ایفون خود ثبت نمائید به دلیل حجم بالا و کیفیت با وضوح خیلی سریع این حجم پر میشود ، خب به راحتی میتوان به جای سرویس ایکلود از سرویس های ذخیره ساز همانند دراپ باکس Drop Box ، گوگل درایو Google Drive و… استفاده نمود .

با رعایت شرایط بالا میتوان نسبت به ۵ گیگ فضای محدود ، برنامه ریزی شده و حساب شده عمل نمود تا بتوانیم اطلاعات مهم خود را در آن بارگذاری و ذخیره نمائیم .