دانلود کار | دانلود نرم افزار و دانلود درایور


آموزش فلش کردن گوشی اندروید سامسونگ هواوی + پشتیبانی

  • موضوع : آموزش , موبایل ,
  • دانلود کار .
  • 799 بازدید
  • تاریخ به روزرسانی : ۱۹ مرداد ۹۷

آموزش فلش کردن گوشی اندروید سامسونگ و هواوی + پشتیبانی تلفنی ۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵ شبانه روزی فلش رام  گوشی اندروید را در دانلود کار تجربه کنید

آموزش فلش کردن گوشی اندروید سامسونگ و هواوی

 

به واقع اندروید سیستم عاملی عالی و محبوب است، اما گاهی اوقات به دلایلی مانند پائین آمدن سرعت گوشی، هنگ های متوالی و یا حتی برای تجربه ورژن های جدید اندروید گوشی شما باید فلش شود. در ادامه به ابعاد مختلف و مراحل انجام این کار می پردازیم.

 

رام ROM اندروید چیست؟


یکی از مزایای ویژه باز بودن اندروید این است که اگر شما با سیستم عامل استوک (پیش فرض) راحت نبودید، می توانید ورژن های بازبینی شده دیگری از اندروید (که رام نامیده می شوند) را روی دستگاه خود نصب کنید. یک رام جدید میتواند گوشی شما را به آخرین ورژن اندروید – قبل از اینکه سازندگان آن این کار را انجام دهند – ارتقا دهد یا میتواند نسخه بازیبنی شده اندروید شما را یک نسخه استوک عوض کند یا میتواند همان اندروید با سرعت و ویژگی های بیشتر را برای شما فراهم کند، همه این ها به شما بستگی دارد.

اگر با لینوکس آشنا هستید، رام ها مانند توزیع های مختلف لینوکس هستند.هر ورژن از سیستم عامل هدفی خاص دارد و این هدف ممکن از کمی یا کاملآ با هدف ورژن های دیگر متفاوت باشد که شما میتوانید با توجه به اولویت ها و اینکه چطور می خواهید از دستگاه خود استفاده کنید سیستم عاملی برای خودتان انتخاب کنید.برای شروع شما نیاز دارد که بوت لودر خود را بازگشایی کنید و یک ریکاوری سفارشی نصب کنید شاید فکر می کنید کار سختی باشد اما در ادامه متوجه خواهید شد اینطور نیست!

 

آموزش فلش رام بر روی گوشی اندروید


قدم اول : بوت لودر خود را بازکنید و یک ریکاوری سفارشی نصب کنید


آموزش فلش رام بر روی گوشی اندروید

 

ابتدا اجازه بدهید کمی شفاف سازی انجام دهیم، بر خلاف باور عمومی شما برای فلش رام نیاز به روت کردن گوشی تان ندارید، فقط کافیست بعد از بازکردن بوت لودر با یک ریکاوری سفارشی رام مورد نظر را فلش کنید، اگر چه این پروسه با پروسه روت کردن دست در دست هم دارند، و بیشتر رام های سفارشی با دسترسی روت منتشر می شوند! نظرتان در مورد اینکه روت کردن گوشیتان احتمالاً اولین کاری باشد که انجام می دهید چیست؟

متاسفانه بنده وارد جزئیات این مرحله نمی شوم چون این عمل برای هر گوشی اندرویدی متفاوت است! پس در جاهای مانند XDA Developers  بدنبال “راهی برای بازکردن بوت لودر گوشیتان، ریکاوری سفارشی که باید نصب کنید (معمولاً TWRP یا ClockworkMod) و طریقه فلش آن ” بگردید.

بنده توصیه میکنم در همین قدم اول گوشی خود را روت کنید زیرا این کار پروسه بکاپ گیری در مرحله بعد را آسان تر میکند. روش ها  و نرم افزار های تک کلیکی زیادی برای این کار وجود دارند، به هر صورت زحمت این کار بر عهده خودتان است! چون همانطور که قبلاً عرض کردم پروسه روت برای هر گوشی متفاوت است (البته در این مرحله ذکر کنم که اگر احیاناً در این مرحله به عملی مانند فلش SuperSU.zip رسیدید، می تواندی این مرحله را تا قدم سوم با تاخیر بیاندازید تا این مراحل این کار را یاد بگیرید- اتفاقاً این کار کاملاً شبیه فلش کردن رام است!!!)

نکته: عمل آنلاک یا باز کردن بوت لودر مانند پاک کردن گوشی شماست و بدون دسترسی روت شما نمیتوانید به خوبی بکاپ بگیرید، پس یا روت کنید یا تمام اطلاعات مهم خود را در جایی دیگر ذخیره کنید.

بعد از اتمام مراحل بالا به مرحله بعد فلش رام یعنی بکاپ گیری میرویم!

 

قدم دوم : از سیستم، اپلیکیشن ها و اطلاعات خود بکاپ بگیرید


حال که یک ریکاوری سفارشی روی گوشیتان دارید اولین کاری که باید انجام دهید – حتی قبل از اینکه یک تغییر بزرگ در سیستم تان بوجود بیاورید- بکاپ گرفتن است. ابتدا با یک بکاپ Nandroid شروع می کنیم، که که یک ایمیج ابتدایی از سیستم حاضرتان است. با این کار اگر در مراحل بعد جایی اشتباه کردید می توانید گوشی خود را دقیقاً به همین جایی که هستید بازگردانی کنید! این کار شما از زحمات شما کم می کند در زمانی که برخی موارد عجیب غریب رخ می دهند کمکتان می کند! (که اگر صادق باشیم ممکن است اتفاق بیافتد!!) برای انجام این کار:

۱ – گوشیتان را ریبوت کنید و وارد حالت ریکاوری شوید، مراحل ورود به این حالت در گوشی های مختلف کمی متفاوت است اما معمولاً شامل فشار دادن دکمه پاور به همراه یکی از دکمه های صدا بصورت همزمان است.

۲ – وارد قسمت Backup یا Nandroid حالت ریکاوری خود شوید. معمولاً تنظیمات پیشفرض مناسب هستند، اگر امکان آن وجود داشت برای بکاپ خود نام بگذارید نامی که بعداً در بیاد آوردن آن به شما کمک کند (مثلاً  Pre-CyanogenMod Backup 02-08-18) ، بکاپ را تایید کنید و اجازه شروع به آن بدهید.

۳ – تا پایان بکاپ گیری صبر کنید، این کار ممکن است خیلی طول بکشد!

بنده همچنین توصیه می کنم یک نوع بکاپ دیگر هم بگیرید : از اپلیکیشن ها و اطلاعاتتان! اگر بوت لودر خود را باز کرده اید و گوشیتان را پاک کردید می توانید از این بکاپ صرفنظر کنید اما در آینده هر زمان قصد فلش رام داشتید ابتدا یک بکاپ از اپلیکیشن های خود بگیرید. با یک چنین بکاپی شما براحتی میتوانید اپلیکیشن ها و اطلاعاتتان را به قبل از فلش بازگردانی کنید که این پروسه را بسیار ساده تر می کند. برای این کار Titanium Backup را پیشنهاد می کنیم.

 

Titanium Backup

 

این بکاپ با بکاپ Nandroid متفاوت است چون این یکی خود اپلیکیشن را بکاپ می گیرد و این یعنی میتواند روی هر رامی بازگردانی شود. Nandroid از کل سیستم که رام را هم شامل می شود بکاپ میگیرد!

لازم است توجه کنید که برای استفاده از تیتانیوم بکاپ به دسترسی روت نیاز دارید (که  این همان دلیلی است که توصیه کردم در قدم اول روت کنید!!!) برای بکاپ گیری در تیتانیوم :

۱ – تیتانیوم را باز کنید و دسترسی روت به آن بدهید البته اگر اجازه آن از شما خواسته شد. اگر تیتانیوم با روت مشکل داشته باشد همین حالا به شما خواهد گفت!

۲ – روی Batch در گوشه ی بالا راست (که شبیه یک چک باکس کوچک است) بزنید و با پیمایش در قسمت بکاپ گزینه ی Backup All User Apps را پیدا کرده و روی Run بزنید.این عمل تمام اپلیکیشن هایی که از گوگل پلی دانلود کردید به همراه دیتای آنها را بکاپ می گیرد. (شما در این قسمت همچنین می توانید اطلاعات سیستم را بکاپ بگیرید اما بنده متوجه شدم این عمل بخوبی کار نمی کند!!!)

۳ – صبر کنید تا به پایان برسد اگر علاقه مند بودید می توانید آنرا در فضای ابری آنلاین خود ذخیره کنید.

شاید این اعمال غیر ضروری به نظر برسند اما به من اعتماد کنید، این کار ها بسیار در صرفه جویی وقت به شما کمک می کنند! اگر اشتباهی رخ داد شما می تواند با استفاده از ایمیج Nandroid کل سیستم را بازگردانی کنید و اگر فلش با موفقیت انجام شد لازم نیست دوباره اپلیکیشن هایتان را دانلود کنید چون با  بکاپ تیتانیوم میتوانید آنها را بازگردانی کنید!!!

 

قدم سوم : رام انتخابی خود را دانلود و فلش کنید


دانلود و فلش رام مورد نظر

 

حال به قسمت جالب کار رسیده ایم: فلش کردن رام موردنظر! ابتدا شما باید رامی که در نظر دارید را پیدا کنید. دوباره باید دست به دامان سایت هایی مانند XDA Developers شوید تا ببینید چه رام هایی برای گوشی شما موجود هستند.

زمانی که رامتان را پیدا کردید آنرا دانلود کرده و در گوشی خود ذخیره کنید، این فایل معمولاً یک فایل زیپ باحجم نسبتاً زیاد است! شما میتوانید آنرا مستقیم در گوشی دانلود کنید یا اینکه آنرا در کامپیوتر خود دانلود کرده و با یک کابل USB آنرا به گوشیتان انتقال دهید.

توصیه می کنم قبل از شروع یکپارچگی فایل دانلود شده را بررسی کنید.

برای فلش کردن رام:

۱- گوشی خود را ریبوت کرده و وارد حالت ریکاوری شوید، دقیقاً مثل زمانی که قصد بکاپ با Nandroid را داشتید.

۲ – روی Install یا Install Zip From SD Card بزنید.

۳ – فایلی که دانلود کرده اید را برای فلش انتخاب کنید.

۴ – صبر کنید تا این پروسه به پایان برسد، این کار ممکن است چند دقیقه طول بکشد.

۵ – با توجه به انتخاب شما احتمالاً نیاز به پاک کردن Data با Cache خود دارید. در TWRP این گزینه ها را در قسمت Wipe و در ClockworkMod باید از بین گزینه های Wipe Data/Factory Reset و Wipe Cache Partition انتخاب کنید. بعد از اتمام کار می توانید ریبوت کنید و وارد رام جدید شوید!!!

بسیار خوب، چه زمانی شما باید Data و Cache را پاک کنید؟ من در اینجا کمی راهنمای کلی قرار می دهم:

  • اگر رام جدید با رام قبلی متفاوت است باید هم Data و هم Cache را پاک کنید و در این حالت تمام اطلاعاتتان از دست خواهد رفت.(اگر بکاپ گرفته اید نگران نباشید!)
  • اگر بطور کلی رام جدید و متفاوت از رام قبلی را فلش می کنید من توصیه میکنم هم Data و هم Cache را پاک کنید اما شما می توانید فقط Cache را پاک کنید که به این معنی است که تمام اپلیکیشن ها و تنظیمات باقی می مانند.

توجه داشته باشید که اگر یک بکاپ تیتانیوم داشته باشید factory reset خیلی هم ترسناک نیست! چون همین بکاپ می تواند همه چیز را برگرداند. این را به یاد داشته باشید که حتی وقتی در حال آپگرید رام هستید هم factory reset بسیار کمکتان می کند. اگر تنها Cache را پاک کنید برخی اپلیکیشن ها ممکن است با مشکل مواجه شوند اما باز نصب آنها یا پاک کردن data ی آنها معمولاً مشکل را حل می کند.

وقتی ریبوت می کنید با یک رام تازه و براق روبرو می شوید! آماده برای بازی!!! اما Play Store وجود ندارد؟ به قسمت نهایی آموزش دعوتتان می کنم . . .

 

قدم چهارم : اپلیکیشن های گوگل را دانلود و فلش کنید


دانلود و فلش اپلیکیشن ها گوگل

 

بدلیل اینکه اپلیکیشن های گوگل Open Source نیستند رام های سفارشی نمی توانند شامل این اپ ها باشند – مثلاً جیمیل، پلی استور و …- و این یعنی شما باید آنها را بصورت جدا دانلود و فلش کنید. می توانید از سایت opengapps.org کمک بگیرید.

بعد از اینکه آخرین نسخه اپلیکیشن های گوگل را فلش کردید، همه چیز آماده است و شما یک رام جدید با کلی تنظیمات جدید برای بازی با آنها، Google Play Store برای دانلود اپ های جدید خواهید داشت و – اگر با تیتانیوم بکاپ گرفته اید- با بازگردانی آن تمام اپلیکیشن ها و تنظیماتتان باز خواهد گشت.

 

لینک ها جذاب

معرفی و دانلود بهترین شبیه ساز های اندروید

دانلود نرم افزار BlueStacks App Player

دانلود اپلیکیشن Dropbox برای اندروید