دانلود کار | دانلود نرم افزار و دانلود درایور


مشکلات زیر نویس | مشکل زیرنویس فارسی ویندوز ۱۰ و ۷ + پشتیبانی

 • موضوع : آموزش ,
 • دانلود کار .
 • 725 بازدید
 • تاریخ به روزرسانی : ۲۳ مرداد ۹۷

آموزش حل و رفع مشکل عدم نمایش و اجرا نشدن زیرنویس در ویندوز ۱۰ و ویندوز ۷ + پشتیبانی تلفنی ۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵ شبانه روزی نرم افزار را در دانلود کار دنبال کنید

 

آموزش حل مشکل زیرنویس فارسی در ویندوز ۷ و ۱۰


حتما گاهی اوقات برای شما هم اتفاق افتاده است که میخواهید فیلمی را همراه با زیرنویس ببینید اما وقتی که فیلم را  با زیرنویس باز میکنید ، زیرنویس فیلم به صورت حروفی ناخوانا ظاهر میشوند . علت این مشکل عدم شناسایی زبان زیرنویس در نرم افزار است در واقع زبان فایل زیرنویس برای نرم افزار تعریف نشده است . زیرنویس فیلم ها عموما به دو شکل ارائه میشوند نوع اول که همراه با فیلم است و به صورت چسبیده روی فیلم ارائه میشود که به این نوع از زیرنویس هاردساب ( HardSub ) یا زیرنویس چسبیده میگویند ، نوع دیگر از زیرنویس ها ، زیرنویس هایی با فرمت srt هستند که به صورت جداگانه عرضه میشوند و مشکل بهم ریختگی و خوانا نبودن زیرنویس ها بیشتر مربوط به این نوع از زیرنویس ها است .

ما برای رفع این مشکل سه روش ساده و متفاوت ارائه کرده ایم که با انجام آنها میتوانید مشکل بهم ریختگی و خوانا نبودن زیرنویس ها را در ویندوز خود برطرف کنید و از دیدن فیلم هایتان لذت ببرید پس با دانلودکار همراه باشید .

روش اول


تغییر تنظیمات Region

 • مرحله اول

راحت ترین و ساده ترین روش برای حل این مشکل انجام تنظیمات Region میباشد ، برای تغییر تنظیمات Region کنترل پنل ( Control Panel ) را باز کنید و طبق مراحل زیر عمل کنید :

 1. در قسمت View by حالت Category را انتخاب کنید .
 2. برروی گزینه Clock and Region کلیک کنید تا به صفحه بعد منتقل شوید .

آموزش برطرف کردن مشکل زیرنویس در ویندوز 10 و 7 در دانلودکار

 

 • مرحله دوم

در صفحه باز شده طبق عکس برروی گزینه Region کلیک کنید .

آموزش برطرف کردن مشکل زیرنویس در ویندوز 10 و 7 در دانلودکار

 

 • مرحله سوم

در پنجره Region در سربرگ  Formats برروی منوی کشویی گزینه Format کلیک کنید . در منوی باز شده طبق عکس گزینه Persian پیدا کنید و انتخاب کنید .

آموزش برطرف کردن مشکل زیرنویس در ویندوز 10 و 7 در دانلودکارآموزش برطرف کردن مشکل زیرنویس در ویندوز 10 و 7 در دانلودکار

 

 • مرحله چهارم

در سربرگ Location گزینه Home Location را نیز به Iran تغییر دهید .

آموزش برطرف کردن مشکل زیرنویس در ویندوز 10 و 7 در دانلودکارآموزش برطرف کردن مشکل زیرنویس در ویندوز 10 و 7 در دانلودکار

 

 • مرحله پنجم

دز سربرگ Administrative  در قسمت Language for non-Unicode programs برروی گزینه Change system locale ( این گزینه در ویندوز ۷ عبارت system locate میباشد ) کلیک کنید  و در زیر شاخه Current system locate گزینه persian را پیدا کرده و سپس بر روی Ok کلیک کنید و در نهایت گزینه Ok پنجره Region را انتخاب کرده و سیستم خود را ریستارت کنید و از این پس براحتی فیلم های خود را با زیرنویس فارسی ببینید .

آموزش برطرف کردن مشکل زیرنویس در ویندوز 10 و 7 در دانلودکارآموزش برطرف کردن مشکل زیرنویس در ویندوز 10 و 7 در دانلودکار

 

روش دوم


تغییر تنظیمات نرم افزار پخش کننده فیلم

یکی دیگر از روش های موجود برای حل مشکل ناخوانا بودن زیرنویس فارسی انجام تغییراتی در تنظیمات ویدیو پلیر ها میباشد . معمولا تنظیمات زیرنویس اکثر پخش کننده های فیلم به یک شکل میباشد . در این بخش آموزش بخش می توانید تغییر تنظیمات زیرنویس دو نرم افزار محبوب kmp و PotPlayer به صورت مرحله به مرحله مشاهده کنید .

 • آموزش تغییر تنظیمات نرم افزار Potplayer


برای استفاده از این روش ابتدا نرم افزار Potplayer را باز کنید و کلید F5 را بزنید تا منوی تنظیمات برای شما باز شود . در لیست سمت چپ گزینه Subtitle را انتخاب کنید و در زیر منوی باز شده بر روی گزینه Font Style کلیک کنید . در صفحه ی باز شده گزینه Charset را انتخاب کنید و طبق عکس آن را به گزینه Arabic تغییر دهید و سپس بر روی گزینه Ok کلیک کنید . آخرین نسخه Potplayer را میتوانید از سایت دانلودکار ، دانلود نمایید .

آموزش برطرف کردن مشکل زیرنویس در ویندوز 10 و 7 در دانلودکار

برای دانلود آخرین نسخه نرم افزار PotPlayer اینجا کلیک کنید

 

 • آموزش تغییر تنظیمات نرم افزار Kmp


برای حل مشکل زیرنویس در نرم افزار KMP ابتدا نرم افزار کی ام پلیر را باز کنید و سپس کلید F2 را بزنید تا صفحه ی تنظیمات باز شود . در صفحه ی باز شده طبق دستورالعمل زیر عمل کنید :

 1. در سمت راست پنجره باز شده بر روی گزینه Subtitle Processing کلیک کنید .
 2. در زیر منوی باز شده Font Style را انتخاب کنید .
 3. مطابق عکس گزینه Charset را انتخاب کنید .
 4. از میان لیست باز شده گزینه Arabic را پیدا کنید و انتخاب کنید .

آموزش برطرف کردن مشکل زیرنویس در ویندوز 10 و 7 در دانلودکار

برای دانلود آخرین نسخه نرم افزار کی ام پلیر ( KMP ) اینجا کلیک کنید

 

روش سوم


تغییر انکدینگ ( Encoding )

آخرین روش برای حل مشکل ناخوانا بودن زیرنویس تغییر Encoding میباشد . گاهی اوقات مشکل از پلیرها و یا پخش کننده ها نیست پس در نتیجه مشکل از ویندوز است . در این گونه موارد ویندوز زبان پیش فرض برای متن های  غیر یونیکد را زبانی بجز زبان فارسی قرار داده است . در این گونه موارد فایل را زیرنویس را که با فرمت srt میباشد را با نرم افزار word باز میکنیم . زمانی که ورد شروع به باز کردن فایل میکند باید انکدینگ ( Encoding ) را روی گزینه Arabic Windows قرار دهید و سپس Ok کنید .تمامی متن ها زیر نویس را کپی کنید و در داخل Notepad جایگذاری ( Past ) کنید و در نهایت فایل را با فرمت srt و اینکودینگ UTF-8 ذخیره کنید و سپس فیلم خود را همراه با زیرنویس جدید اجرا کنید .

 

لینک های جذاب

دانلود نرم افزار VLC Media Player

دانلود مایکروسافت آفیس ۲۰۱۹

دانلود نرم افزار Movavi Video Convertor

 

 

تبلیغات
تبلیغات