دانلود کار | دانلود نرم افزار و دانلود درایور


آموزش bootable کردن فلش

  • موضوع : آموزش , ویندوز ,
  • دانلود کار .
  • 3,329 بازدید
  • تاریخ به روزرسانی : ۲۷ مهر ۹۵

آموزش bootable کردن فلش

هنگامی که فایل های نصب ویندوز را دانلود می کنید باید آن را به صورت بوتیبل (bootable) روی فلش بریزید تا بتوانید آن را بر روی سیستم خود نصب کنید . برای این کار ابتدا نرم افزار Rufus را برای کامپیوترتان دانلود و سپس فایل Rufus.exe را اجرا کنید ، نکته : فلش شما باید تا ۴ گیگ فضای خالی را دارا باشد .

سپس بعد از باز شدن این نرم افزار فلش شما شناسایی میشود همانند شکل زیر :

آموزش bootable کردن فلش

آموزش bootable کردن فلش

برای دریافت آموزش bootable کردن فلش به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

در قسمت Device نام و حجم فلش شما نمایان می شود سپس در قسمت بعدی باید همانند شکل زیر قسمت FreeDos را انتخاب نموده و گزینه ی ISO را برگزینید زیرا فایل هایی که دانلود نمودید به صورت ایمیج یا Iso هستند در کنار این قسمت یک آیکون به شکل سی دی میباشد روی آن کلیک کنید تا برای شما کادری باز شود در کادر باز شده می توانید فایل دانلودی خود را انتخاب کنید که به صورت ایزو Iso هستند .

آموزش bootable کردن فلش

آموزش bootable کردن فلش

پس از انتخاب فایل هایتان قسمت Start را بزنید تا شروع به بوتیبل Bootable کردن فلشتان میکند و همچنین ویندوزی را که انتخاب کردید به صورت بوتیبل Bootable برای شما کپی میکند . پس از انجام عملیات طی یک پروسه ی نسبتا طولانی پیغامی حاوی اینکه عملیات با موفقیت به پایان رسید برای شما نمایان می شود و شما میتوانید از طریق فلش نصب ویندوز را برای دستگاه کامپیوتریتان استفاده کنید . لازم به ذکر است که از دستورات CMD خودِ ویندوز نیز میتوانید برای بوتیبل کردن استفاده کنید اما این روش آسان تر و کاربر پسندتر می باشد .

دانلود نرم افزار بوتیبل کردن فلش

شما برای بوتیبل کردن فلش می توانید از نرم افزار rufus استفاده نمایید . برای دانلود این برنامه بر روی عبارت بوتیبل کردن فلش کلیک نمایید .

دانلود نرم افزار بوت فلش

برای دانلود نرم افزار بوت فلش از همان لینک بوتیبل کردن فلش در بالا استفاده کنید و نرم افزار rufus را دانلود کرده و با کمک آن طبق آموزش بوتیبل کردن فلش ، فلش خود را بوت کنید و با کمک آن اقدام به نصب ویندوز از طریق فلش نمایید .