دانلود کار | دانلود نرم افزار و دانلود درایور


HDR چیست ۴K چیست + پشتیبانی تلفنی

۴k مخفف چیست + پشتیبانی تلفنی ۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵ شبانه روزی | تفاوت hdr و ۴k را در دانلود کار بخوانید .

HDR چیست؟


HDR یک محدوده دینامیکی بالاتر از آنچه به عنوان استاندارد (SDR) در نظر گرفته می شود است. این اصطلاح در زمینه هایی مانند دستگاه های نمایش، عکاسی، رندرینگ سه بعدی و ضبط صدا (شامل تصویر برداری و تولید صدای دیجیتال) استفاده می شود، البته HDR  ممکن است به یک سیگنال دیجیتال یا آنالوگ اطلاق شود یا حتی در پروسه ی ضبط پردازش و باز تولید سیگنالها مورد استفاده قرار گیرد.

تفاوت HDR و SDR

این محدوده دینامیکی را در سه بخش بررسی خواهیم کرد:

تصویر


در بحث تصویر دسته بندی کلی تکنولوژی HDR به این صورت است:

  • تصویر برداری محدوده دینامیکی سطح بالا (HDRI) ترکیب بندی خاصی از تصاویر برای گسترش محدوده دینامیکی بالاتر از قابلیت پیشفرض دستگاه ضبط کننده است.

تصویر HDR

 

  • فیلم برداری محدوده دینامیکی سطح بالا (HDR Video) که از حال استاندارد محدوده دینامیکی (SDR) بالاتر است که از تکنیک خم گامای معمول استفاده می کند.

فیلم برداری HDR

  • رندرینگ محدوده دینامیکی سطح بالا (HDRR) یک رندرینگ در لحظه است و نشانگر محیط مجازی را با محدوده دینامیکی ۶۵:۵۳۵:۱ یا بالاتر است.(که در کامپیوتر، بازی و تکنولوژی های سرگرم کننده کاربرد دارد)

در ۴ ژانویه ۲۰۱۶ اتحادیه UHD گواهی مورد نیاز خود برای نمایش HDR اعلام کرد؛ دستگاه نمایش HDR باید پیک روشنایی بیش از ۱۰۰۰ کاندلا بر متر مربع و سطح تاریک کمتر از ۰٫۰۵ کاندلا بر متر مربع باشد (یعنی حداقل کانترستی در حدود ۲۰۰۰۰:۱ خواهد داشت) یا پیک روشنایی بیش از ۵۴۰ کاندلا بر متر مربع و سطح تاریک کمتر از ۰٫۰۰۰۵ کاندلا بر متر مربع باشد.(که در این حالت حداقل کانترست ۱۰۸۰۰۰۰:۱ خواهد داشت). این دو حالت برای نمایشگر های مختلف مانند LCD و OLED کاربرد دارد.

توابع انتقال HDR که با سیستم بصری انسان منطبق تر باشند و از منحنی گامای معمول بهتر عمل کنند عبارتند از : لوگ- گامای ترکیبی (HLG) و تدریجی کننده ی دریافتی (PQ) . البته HLG و PQ به عمق بیشتر از ۱۰ بیت در هر نمونه نیاز دارند.

 

صدا


در بحث صدا نیز تقسیم بندی های زیر موجود هستند:

  • XDR که برای فراهم سازی صدایی با کیفیت بسیار بالا هنگام استفاده از میکروفن یا ضبط بر روی کاست مورد استفاده قرار می گیرد.
  • صدای HDR یک تکنیک ترکیب پویا است که توسط موتور بازی EA Digital Illusions CE Frostbite برای ایجاد صدا های بلند که به با پیوستگی به صدا های آرام منجر می شود.

فشرده سازی محدوده دینامیکی یک مجموعه از تکنیک ها است که برای ضبط صدا و ارتباط برای قرار دادن جزئیات کانالها یا محدوده دینامیکی سطح پایین می باشد. گاهی اوقات، توسعه محدوده دینامیکی برای بازگرداندن محدوده دینامیکی سطح بالا ی اولیه در پخش استفاده می شود.

رادیو


در رادیو، محدوده دینامیکی سطح بالا مخصوصاً زمانی مهم می شود که سیگنال های تداخلی بالقوه وجود داشته باشند مثلاً اندازه گیری هایی مانند محدوده دینامیکی بدل-آزاد که برای تعیین محدوده دینامیکی اجزای مختلف سیستم همچون ترکیب فرکانس مورد استفاده قرار می گیرد. مفاهیم HDR در هر دو طراحی معمول و تعریف نرم افزاری مهم است.

 

رزولوشن چیست؟


رزولوشن صفحه نمایش یا حالت نمایش یک تلویزیون دیجیتال، مانیتور کامپیوتر یا هر نمایشگر دیگر به معنای تعداد پیکسل های مجزا در هر بعد است که می تواند نمایش دهد. این اصطلاح می تواند کمی مبهم باشد چون رزولوشن یک نمایشگر توسط فاکتور های متفاوتی در نمایشگر های مختلف مانند مانبتور های CRT ، LCD کنترل می شود. رزولوشن معمولاً بصورت “width*height” بیان می شود.برای مثال “۷۶۸*۱۰۲۴” که به معنای ۱۰۲۴ پیکسل عرض در ۷۶۸ پیکسل ارتفاع می باشد.

رزولوشن

رزولوشن های رایج قبل از ۴K


رزولوشن ۴۸۰p


۴۸۰p یک نام کوچک شده برای یک خانواده روزلوشن های نمایش است. حرف p حرف ابتدایی progressive scan است. ۴۸۰ مشخص می کند که رزولوشن عمودی این نمایش برابر ۴۸۰ پیکسل است که در نسبت ابعاد ۴:۳ معمولاً رزولوشن افقی ۶۴۰ خواهد داشت. این رزولوشن معمولاً در تلویزیون های پلاسما بکار می رود.

رزولوشن ۷۲۰p یا HD


۷۲۰p یک فرمت سیگنال HDTV پیشرفته با ۷۲۰ خط افقی و نسبت ابعاد معمول ۱۶:۹ به عنوان صفحه نمایش صفحه عریض HDTV شناخته می شود.

رزولوشن ۱۰۸۰p یا Full HD


۱۰۸۰p یک مجموعه از حالت های ویدیو ها سطح بالا HDTV است که ۲٫۱ مگاپیکسل رزولوشن دارد. سیگنال های این ویدیو توسط استاندارد های ATSC در آمریکا و توسط استاندارد های DVB در اروپا پشتیبانی می شود.

 

رزولوشن ها

 

رزولوشن ۴K


رزولوشن نمایشی است که در حدود ۴۰۰۰ پیکسل رزولوشن افقی دارد و در تلویزیون دیجیتال و سینمای دیجیتال کاربرد دارد. یوتیوب از سرویس های آنلاینی است که از این فرمت در آن استفاده می شود. رزولوشن افقی یک پیشرفت  از نسل قبل رزولوشن ها به حساب می آید از این حیث ۱۰۸۰p را میتوان ۲K دانست. برخی تلفن های هوشمند جدید قابلیت فیلم برداری با کیفیت رزولوشن ۴K پشتیبانی می کنند.

تعداد پیکسل های تلویزیون Full HD را میتوان در یک چهارم صفحه نمایش ۴K جا داد. تصاویر و فیلم های با رزولوشن ۴K حجم بسیار زیادی دارند بعنوان مثال یک فیلم سینمایی با این کیفیت حجمی در حدود ۶۰ گیگا بایت خواهد داشت. البته تشخیص این رزولوشن در حالت عادی  برای چشم انسان کاملاً مقدور نیست، مثلاً برای دیدن تمایز بین ۴k و ۱۰۸۰p باید در فاصله ۱٫۵ متری یک تلویزیون ۸۴ اینچی بنشینید!!!

 

رزولوشن 4K

 

لینک های جذاب

wps چیست؟

کارت شبکه چیست؟

هات اسپات اندروید چیست؟