دانلود کار | دانلود نرم افزار و دانلود درایور


روش های افزایش سرعت کامپیوتر + پشتیبانی تلفنی

  • موضوع : آموزش , ترفند ,
  • دانلود کار .
  • 1,040 بازدید
  • تاریخ : ۲۸ مرداد ۱۳۹۷

افزایش سرعت کامپیوتر در ویندوز ۱۰ + پشتیبانی تلفنی ۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵ شبانه روزی | بالا بردن سرعت کامپیوتر را در دانلود کار تجربه کنید .

19 روش برای افزایش سرعت کامپیوتر

افزایش سرعت کامپیوتر


احتمالاً برای شما هم پیش آمده باشد که در حین کار با سیستم خود متوجه سرعت پایین کار کردن یا توقف آن شوید. این کندی یا توقف دلایل زیادی می توانید داشته باشد مثلاً مصرف بالای رم توسط نرم افزار ها، اجرای برخی نرم افزار ها هنگام بوت، جلوه های گرافیکی خاص سیستم عامل شما یا آلودگی به بد افزار ها و …

البته قبل از ورود به بحث افزایش سرعت باید ذکر کنم که اگر فقط در هنگام یک نرم افزار خاص دچار کندی می شوید سخت افزار مورد نیاز نرم افزار را چک کنید! در ادامه روش هایی برای افزایش سرعت کلی سیستم ارائه می دهیم.

 

روش های افزایش سرعت کامپیوتر


۱: جلوگیری از بارگذاری نرم افزار های ناخواسته هنگام بوت


با توجه به تعداد نرم افزار زیادی که امروزه در سیستم ها نصب می شود، یکی از مشکلاتی که عموماً با آن مواجه می شوند اجرای ناخواسته برخی نرم افزار ها هنگام بوت سیستم است، یکی از دلایل کندی سیستم بارگذاری این نرم افزار ها در رم هنگام بالا آمدن ویندوز است شما در ویندوز ۱۰ در تب Startup در Task manager می توانید اجرای ناخواسته این نرم افزار ها را کنترل کنید!

19 روش برای افزایش سرعت کامپیوتر

اگر از ویندوز های قدیمی تر مثل ۷ یا XP استفاده می کنید باید از msconfig استفاده کنید، برای این کار ابتدا کلید Windows + R را بفشارید سپس msconfig را تایپ کنید و اینتر را بزنید.

با غیر فعال کردن اجرای خودکار نرم افزار هایی که نیاز ندارید علاوه بر افزایش سرعت عملکرد کامپیوتر، سرعت بالا آمدن ویندوزتان نیز افزایش می یابد!

۲: پرهیز از اجرای جند نرم افزار بصورت همزمان


اجرای چند نرم افزار بصورت همزمان سرعت عملکرد سیستم شما را کاهش می دهد به این صورت که هر نرم افزار قسمتی از رم سیستم شما را اشغال می کند و در نهایت جایی برای عملکر های دیگر باقی نمی ماند و باعث کرش سیستم می شود.

شما در Task manager در قسمت Performance بخش Memory می توانید درصد استفاده از رم خود را ببینید، اگر درصد بالایی از رم شما در حال استفاده بود می توانید برخی از پروسه هایی که در حال اجرا هستند را ببندید، البته توجه کنید که پروسس های اصلی ویندوز را نبندید!

پر شدن رم سیستم شما باعث کاهش سرعت می شود و اضافه کردن رم یکی از گزینه ها برای افزایش سرعت است، البته راه هایی ارزان تر نیز وجود دارد که کمتر موثرند، مثلا می توانید سایز فایل صفحه ویندوز را افزایش دهید!

چطور این کار را انجام دهیم؟

  • بر روی ایکون This PC روی دسکتاپ کلیک راست کرده و بر روی Properties کلیک کنید.
  • Advanced system settings را کلیک کنید.

19 روش برای افزایش سرعت کامپیوتر

  • در قسمت Performance برروی Settings کلیک کنید و به تب Advanced بروید.

19 روش برای افزایش سرعت کامپیوتر

  • در قسمت Virtual memory بر روی Change کلیک کنید.

19 روش برای افزایش سرعت کامپیوتر

  • تیک چک باکس Automatically manage paging file size for all drives را بردارید، یک درایو اننتخاب کنید و custume size را فعال کنید، حال می توانید مقدار داخلی و بیشترین مقدار فایل صفحه را انتخاب کنید، سپس بر روی OK کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود.

19 روش برای افزایش سرعت کامپیوتر

 

نکته : اگر رم سیستم شما بالا است (مثلاً ۱۶ گیگابایت) نیازی به انجام کار بالا ندارید و بطور کلی دستکاری فایل صفحه جزء راه های پیشنهادی برای شما نیست و احتمالاً سیستمتان مشکلات دیگری دارد!

۳: فایل های خراب (corrupt) ویندوزتان را پیدا کرده و تعمیر کنید


اطلاعات در سیستم عامل هایی همچون ویندوز می توانند فاسد شوند! بعنوان مثال یک پروسه یا برنامه می تواند ویندوز را به هم بریزد!

اطلاعات خراب (به هم ریخته) در ویندوز می تواند کامپیوتر شما را بسیار کند کند! در یک سناریوی بدتر حتی کرش های متوالی نیز ممکن هستند!!

19روش افزایش سرعت کامپیوتر

یکی از آسان ترین راه های برای تعمیر فایل های فاسد در ویندوز اجرای system file checker است، تعمیر این فایل ها می توانند سرعت کامپیوتر شما را به شدت افزایش دهد!!

چطور این کار را انجام دهیم؟

شما باید cmd را در حالت Run As Administrator اجرا کنید و سپس دستور sfc /scannow راوارد کنید که تایم انجام پروسه به سایز هارد شما بستگی دارد همچنین می توانید به مسیر This PC > Windows drive (right-click) > Properties > Tools رفته و بر روی Check کلیک کنید تا فایل ها تعمیر شوند!

 

۴: کامپیوتر خود را برای پیدا کردن بد افزار ها اسکن کنید


بسیار خوب، شاید ساده ترین راهی که برای بالا بردن سرعت سیستم تان در این نوشته ارائه می شود همین باشد : اسکن برای بد افزار ها!

خوشبختانه در ورژن های اخیر ویندوز بطور پیشفرض آنتی ویروس وجود دارد ! که با نام Windows Defender شناخته می شود!!

19روش افزایش سرعت کامپیوتر

بد افزار ها جدای از آنهایی که خصوصاً برای کند کردن و از کار انداختن سیستم طراحی می شوند، می توانند مخفیانه در پس زمینه اجرا شوند و سرعت شما را کاهش دهند، به هرحال شما باید کامپیوتر خود را برای پیدا کردن بد افزار های احتمالی اسکن کنید یا با Windows Defender یا با دیگر آنتی ویروس های موجود، این کار می تواند سرعت سیستم شما را افزایش چشمگیری بدهد.

 

۵: خاموش کردن و ریستارت ویندوز یکی از گزینه ها نیست، بلکه ضروری است!


بسیاری از سیستم ها وجود دارند که به دلایلی خاص نباید خاموش شوند اما این موضوع آنها را از ریبوت شدن محروم نمی کند! در نظر داشته باشید که کامپیوتر شما می تواند چند روز متوالی بدون خاموش کردن یا ریبوت شما را همراهی کند اما این به این معنی نیست که شما باید آنرا همواره روشن نگه دارید!

ریستارت یا خاموش شدن کامپیوتر در بازه های زمانی منظم مموری سیستم را پاک می کند و میتواند عمر آنرا افزایش دهد همچنین با بستن پروسه های که اشتباهاً اجرا شده اند به افزایش سرعت سیستم شما کمک می کند.

 

۶: کامپیوتر خود را در حالت Hibernate و یا Sleep قرار دهید


زمانی که کامپیوتر خود را hibernate می کنید بسیار سریع تر از زمانی که آنرا خاموش می کند بالا می آید. چون وضعیت همان لحظه سیستم شما روی هارد ذخیره می شود و هنگام روشن شدن سیستم بارگذاری می شود.

19 روش برای افزایش سرعت کامپیوتر

بگذارید کامپیوترتان کمی بخوابد!

استفاده از حالت sleep بیشتر برای کاربران مک معمول است چون این دستگاه ها می توانند بیشتر از یک ماه در این حال باشند. اما حالا کابران ویندوز نیز می توانند برای ساعت های طولانی به کامپیوتر خود اجازه خواب بدهند!

در حالت Sleep تنها قطعه رم سیستم فعال باقی می ماند البته در این حالت از باتری نیز استفاده می شود، هر چند بسیار جزئی، پس شاید زیاد جذاب نباشد ، اما حالت خواب سرعت شروع دوباره کار بر روی سیستم را بسیار افزایش می دهد!

 

۷: ویندوز خود را زشت کنید!


آیا شما هم از انیمیشن ها و جلوه های خاص خوشتان نمی آید؟

در کامپیوتر های جدید همه چیز باید عالی به نظر برسد پس رابط کاربری با انیمیشن ها و جلوه هایی پر می شود که بسیار چشم نوازند اما بهبود های گرافیکی منابع بیشتری می خواهند و سیستم هایی با سخت افزار پایین تر ممکن است با مشکلاتی مانند کندی سیستم روبرو شوند!

چطور انیمشن ها را در ویندوز ۱۰ غیر فعال کنیم؟

شما می تواندید با غیر فعال کردن این انیمیشن ها عملکرد بسیار بهتری داشته باشید. روی This PC کلیک راست کرده و properties را انتخاب کنید و در قسمت Advanced System Settings در تب Performance روی Settings کلیک کنید.

در این پنجره Adjust for best performance انتخاب کنبد یا با انتخاب Custom تک تک انیمشن ها را غیرفعال کنید!

19 روش برای افزایش سرعت کامپیوتر

۸: شفافیت ویندوز ۱۰ را کاهش دهید تا ویندوز سریعتری داشته باشید


داشتن نوار وظیفه، منوی استارت و مرکز عملیات شفاف از نظر ظاهری بسیار زیباست اما همین ویژگی برخی منبع سیستمی شما را در اختیار می گیرد، شما می توانید شفافیت را در قسمت  Settings > Personalization > Colors غیر فعال کنید.

19 روش برای افزایش سرعت کامپیوتر

 

۹: ویندوز خود را بروز نگه دارید!


شخصا می پذیرم که در اکوسیستم ویندوز آپدیت های فراوانی به کاربران تحمیل می شود، گاهی اوقات حتی به زور! اما آپدیت منظم ویندوز می تواند عملکرد ویندوز را افزایش دهد به علاوه میتواند از سیستم شما در مقابل تهدیدات ناخواسته و آسیب پدیری های جدید حفاظت کند.

از زمان ویندوز ۸ مایکروسافت شروع به ارائه درایور های عمومی برای سخت افزار های جانبی کرد و این درایور ها از طریق آپدیت ویندوز قابل دسترسی هستند اما هنوز هم برای برخی از قطعات جانبی چنین امکانی وجود ندارد و باید آنها را بصورت دستی آپدیت کنید.

اگر از آخرین ورژن های ویندوز ۱۰ استفاده کنید، آپدیت ها بسیار سریعتر از قبل نصب می شوند چون مایکروسافت پروسه آپدیت ویندوز را بهینه سازی کرده تا بیشتر نصب ها در زمانهایی که کاربر مشغول کارهای خودش است در پس زمینه انجام شود.

 

۱۰: نرم افزار های خود را سریع باز کنید!


یکی از راه هایی که می توانید ویندوز خود را برای استفاده ی روزانه سریع تر کنید، تعریف کلید های میانبر برای باز کردن نرم افزار ها با فشردن یک دکمه است.

19روش افزایش سرعت کامپیوتر

 

۱۱: اولویت های کامپیوتر تان را مدیریت کنید


در مسیری که در نکته ۷ ذکر کردم وارد تب Advanced شوید، اینجا شما می توانید مشخص کنید اولویت اجرا با برنامه ها یا سرویس های پس زمینه باشد! این امکان به شما کمک میکند برحسب نیاز خود در زمان های خاص عملکرد سیستم خود را بالا ببرید.

19 روش برای افزایش سرعت کامپیوتر

 

۱۲: همگام سازی ابری را غیرفعال کنید تا سرعت بیشتری داشته باشید


ویندوز ۱۰ پشتیبانی یکپارچه ای با سرویس فضای ذخیره سازی ابری مایکروسافت OneDrive ارائه داده است، شما براحتی می تواندی فایل های که می خواهید را به OneDrive کپی کنید تا در فضای ابری شما قرار گیرند. شما برای داشتن عملکرد بهتر باید با OneDrive خداحافظی کنید!

اما اگر شما از طرفدارهای سرسخت OneDrive هستیداحتمالاً ترک آن برایتان سخت است اما به این فکر کنید که عملیات همگام سازی میتواند منابع سیستمی شما را در اختیار بگیرد و از سرعت شما بکاهد! این عیب فقط به OneDrive محدود نمی شود و دیگر سرویس های مشابه نیز وضعیت یکسانی دارند!!

برای غیرفعال سازی همگام سازی و داشتن ویندوزی سریعتر وارد This PC شوید و روی OneDrive کلیک راست کنید سپس با انتخاب Choose OneDrive folders to sync وارد صفحه ای جدید می شوید، در اینجا تیک Sync all files and folders in OneDrive را بردارید و روی OK کلیک کنید.

19 روش برای افزایش سرعت کامپیوتر

 

۱۳: از قابلیت بالا آمدن سریع (Fast Startup) استفاده کنید


یک راه برای شتابدهی به بالا آمدن ویندوز قابلیت hibernate است که بصورت پیشفرض غیرفعال است. fast startup قابلیت دیگری است که زمان بوت ویندوز را کاهش می دهد که ترکیبی از hibernate و shautdown است!!

برای بررسی فعال بودن این قابلیت در ویندوزتان به مسیر Power Options > Choose what the power button does بروید و روی Change settings that are currently unavailable کلیک کنید تا پیکربندی Shutdown انلاک شود. در اینجا شما می توانید ببینید fast startup فعال یا غیر فعال است (enable/disable) است.

 

۱۴: با ReadyBoost به ویندوز ۱۰ تان سرعت بدهید


ReadyBoost یک قابلیت ویندوز برای بهینه سازی رم زمانی که هارد شما کند است طراحی شده است. تنها نکته ای که باید در ذهن داشته باشید این است که اگر هارد شما SSD است نمی توانید از این راه جواب بگیرید!

19روش افزایش سرعت کامپیوتر

 

۱۵: کاشی های زنده را خاموش کنید


قابلیت کاشی های زنده با ویندوز ۸ ارائه شداین کاشی ها در منوی استارت صفحه استارت اطلاعات بروزرسانی یک نرم افزار را نشان می دهند که میتواند از وب یا هارد باشند! اما این ویژگی نیز منابع سیستمی و باتری شما را در اختیار می گیرد و در کل ممکن است اصلاً به صرفه نباشد.

19روش افزایش سرعت کامپیوتر

اما چطور آنها را غیرفعال کنیم؟

اگر از نسخه pro ویندوز ۱۰ استفاده می کنید میتوانید از Group Policy Editor استفاده کنید. در ویرایشگر آن مسیر User Configuration > Administrative Templates > Start Menu and Taskbar > Notifications بازکنید و سپس : Turn off tile notifications.

در غیر این صورت باید برای هر برنامه بطور جداگانه غیرفعال کنید. منوی استارت را باز کنید روی live tile کلیک راست کنید و در قسمت More روی Turn live tile off کلیک کنید.

 

۱۶: از حالت High-Performance استفاده کنید تا عملکرد بهتری داشته باشید


گزینه High Performance در Power options به شما برای بهبود کامپیوترتان کمک می کند، cpu از تمام پتانسیلش استفاده می کند همچنین با اجزاء گوناگونی که دارد می تواند درایو های هارد و کارت وایفای را به حالت ذخیره انرژی ببرد!

19 روش برای افزایش سرعت کامپیوتر

 

۱۷: زمانی که کارهای سنگین انجام می دهید شارژر را وصل کنید


آیا میدانید چرا برخی از کاربران حرفه ای کامپیوتر رومیزی را ترجیح می دهند؟ یکی از دلایل آن وجود یک منبع تغذیه ثابت است که عملکرد سیستم را بهبود می بخشد. برای لپتاپ ها می توانید در حین بازی یا استفاده از نرم افزار های سنگین از شارژر استفاده کنید.

 

۱۸: فضای ذخیره سازی را آزاد کنید


حذف اطلاعات بلا استفاده یک راه عالی برای افزایش سرعت ویندوز است، در حالت عمومی ابزار disk cleanup بطور پیشفرض در ویندوز وجود دارد و شما با آن می توانید هارد خود را آزاد کنید کافیست Disk Cleanup را در سرچ ویندوز وارد کنید بعد از آنالیز هاردتان می توانید واردی که نیاز ندارید تا حذف کنید. در اپدیت های اخیر ویندوز Free Up Space نیز وجود دارد که از Settings در دسترس است.

19روش افزایش سرعت کامپیوتر

 

۱۹: کامپیوتر خود را ریست کنید


ظاهراً آخرین و کلی ترین روشی که برای حل مشکلات مربوط به ویندوز موجود است reset کردن آن است! که میتوانید انرا از قسمت Recovery تنظیمات در دسترس است.

19روش افزایش سرعت کامپیوتر

البته بسته به سخت افزار شما ممکن است کلیدی برای ریست ویندوز هنگام بوت سیستم تعریف شده باشد که برای اطلاع از آن ها باید به کاتالوگ محصول یا سایت رسمی مراجعه کنید. در این روش تمام  اشتباهات و تغییرات بازگردانی شده و یک ویندوز جدید به شما تحویل می گردد!!

 

لینک های جذاب

۸ روش برای اسکرین شات در ویندوز

دانلود نرم افزار TweakBit PCSpeedUp

دانلود آپدیت ویندوز ۱۰ نسخه Windows 10 Aio 1803 Build 17134.112