دانلود کار | دانلود نرم افزار و دانلود درایور


نرم افزار ثبت اطلاعات شخصی

در این مقاله به یک نرم افزار مهم با عنوان نرم افزار ثبت اطلاعات شخصی پرداخته ایم:

امروزه مهندسین خبره برای رفاه حال کاربران خود نرم افزارهای زیادی را تولید می کنند یکی از مهم ترین و کاربردی نرم افزار ثبت اطلاعات شخصی است . این نرم افزارها دارای قابلیت های بسیار زیادی هستند و معمولا راه اندازی آنها آسان می باشد. شما در این نرم افزارها می توانید اطلاعاتی مانند مشخصات کامل شناسنامه ای،آدرس، تلفن و حتی مشخصات جزئی تر را ثبت نمایید.

نرم افزار ثبت اطلاعات شخصی

نرم افزار ثبت اطلاعات شخصی

در ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

نرم افزار ثبت اطلاعات شخصی چیست ؟

امکانات نرم افزار ثبت اطلاعات شخصی چیست ؟

یادآوری آسان از طریق نرم افزار ثبت اطلاعات شخصی از چه  طریق انجام می شود ؟

آیا نرم افزارهای ثبت اطلاعات شخصی ویژگی های خاصی دارند؟

در زمان نصب نرم افزار ثبت اطلاعات شخصی به چه نکاتی باید توجه کرد ؟

نرم افزار ثبت اطلاعات شخصی

نرم افزار ثبت اطلاعات شخصی

 

نرم افزار ثبت اطلاعات شخصی

شما با استفاده از این نرم افزار می توانید اطلاعات شخص که مورد نیاز خود است را ثبت نمایید این اطلاعات می تواند شامل مشخصات شناسنامه ای ، کاری، پرسنلی، بانکی ، اطلاعات آدرس و تماس باشد . به عنوان مثال یک شرکت و یا موسسه برای اینکه بتواند برنامه ریزی خوبی بر روی حسابداری خوبی داشته باشد از این نرم افزارها استفاده میکند که هر ماه موعد واریزی حقوق کارمندان را به شما یادآوری کند و به صورت خودکار با استفاده از مشخصات بانکی افراد شما را در مدیریت فعالیت های خود کمک نماید .

نرم افزار ثبت اطلاعات شخصی امکانات بسیار زیادی دارد که در ادامه که به آنها اشاره کرده ایم . به عنوان مثال شما زمانی که به عنوان یک مدیر اطلاعات کارمندان خود را ثبت می کنید این امکان برای شما وجود دارد که تصویر فرد و یا پیوست اسناد مورد نیاز را از طریق اسکنر اسکن کنید و ضمیمه مشخصات فرد نمایید . یا اینکه می توانید گروه هایی را برای مدیریت افراد مشخص کنید مثلا هر کارمند در یک بخش فعالیت دارد مثلا بعضی در امور دفتری و بعضی در امور حسابداری هستند بهتر است هر فرد را در گروه فعالیتی خود ثبت کنید .

نرم افزار ثبت اطلاعات شخصی

نرم افزار ثبت اطلاعات شخصی

موارد استفاده از نرم افزار ثبت اطلاعات شخصی

موارد استفاده از نرم افزار ثبت اطلاعات شخصی بسیار گسترده است و هر فردی میتواند بنا به نیاز خود از آن استفاده کند . یکی از مواردی که از این نرم افزار استفاده می شود در مدارس است

شما می توانید اطلاعات هر دانش آموز را با توجه به شماره کلاسی که است ثبت کنید ، این اطلاعات علاوه بر اطلاعات شخصی مانند نام و نام خانوادگی ، نام پدر ، کد ملی ، آدرس اطلاعاتی در مورد نمرات درسی دانش آمو وارد نمایید .

با توجه به اینکه این نرم افزار امکان چند کاربره بودن را  دارد هر معلم می تواند به اطلاعات شخصی دانش آموزان خود دسترسی داشته باشد و حتی اطلاعات بیشتری را وارد نماید . مثلا یک معلم دلسوز رویدادهای مهم هر دانش آموز خود را مانند روز تولد در بخش یادآوری های نرم افزار مشخص می کند حتی می تواند نوع هشدارهای رویداد را مشخص کند مثلا می تواند مشخص کند که تولد هر دانش آموز از طریق پیامک به آن هشدار داده شود .

جستجو اطلاعات

نرم افزارهای ثبت اطلاعات شخصی به گونه ای طراحی شده است که افراد می تواند برای جستجوی اطلاعات مورد نظر خود از جستجوی پیشرفته بر اساس فیلتر کردن اطلاعات استفاده نمایند و بعد از یافتن اطلاعات به راحتی از آنها گزارش تهیه کنند .

شاید در نگاه اول این موضوع ساده باشد اما زمانی که شما اطلاعات بالا مثلا برای یک بانک اطلاعاتی ۱۰۰۰ تایی می خواهید استفاده کنید پیدا کردن یک مشخصه برای موجودیت های مختلف دشوار است این در حالی است که شما با استفاده از این نرم افزار می توانید در کسری از ثانیه به اطلاعات شخصی خود دست پیدا کنید .

شما بعد از پیدا کردن اطلاعات مورد نظر می توانید از همان ستون مورد نظر پرینت بگیرید به این روش چاپ پویا گفته می شود و حتی می توانید همه اطلاعات را در اکسل وارد نمایید .

یکی از ویژگی های اصلی ای نرم افزار این است که شما می توانید برای هر شخصی که اطلاعاتش را وارد می کنید یک شماره پرونده انتخاب کنید . همانطور که میدانید در دفترچه تلفن شما تنها نیاز دارید که نام و نام خانوادگی به همراه شماره تلفن و در بعضی از مواقع آدرس فرد ثبت شود در نرم افزار ثبت اطلاعات شخصی شما می توانید یک قسمتی را به عنوان دفترچه تلفن مشخص کنید که به راحتی به شماره تلفن افراد دسترسی داشته باشید .

امکانات نرم افزار ثبت اطلاعات شخصی

نرم افزارهای ثبت اطلاعات شخصی امکانات بسیار زیادی دارد که در زیر به آنها اشاره کرده ایم :

در این نرم افزار می توانید اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی ، کد ملی ، نام پدر ، شماره شناسنامه ، تصویر پرسنلی ، شماره سریال شناسنامه ، تاریخ تولد به شمسی و میلادی، محل تولد و صدور ، میزان تحصیلات ، جنسیت ، رشته تحصیلی ،  وضعیت نظام وظیفه ، شغل و سمت شغلی

نام محل کار سابق و فعلی ، تلفن محل کار و منزل ، شماره تلفن ضروری ،  تلفن همراه ، تلفن فکس ، آدرس پست الکترونیکی ، آدرس وب سایت ، استان ، شهر ، کدپستی ، آدرس محل سکونت ، شماره پرونده ، تاریخ استخدام ، محل خدمت ، شماره پرسنلی ، وضعیت تاهل ، شماره بیمه ، نام همسر ، شغل همسر ، تعداد فرزند ، نام بانک ، شماره کارت بانکی ، شماره حساب بانکی ، یادداشت های ضروری

ثبت خاطرات

شما می توانید از طریق این نرم افزار اطلاعاتی مانند مطالب و خاطرات را به همراه عکس و فیلم ثبت نمایید و حتی در صورت نیاز و سلیقه خود می توانید آنها را بر روی وب سایت خود به اشتراک بگذارید .

نرم افزارهای ثبت اطلاعات شخصی به شما این امکان را می دهد که بتوانید خاطرات خود را در محیطی کاربرپسند و زیبا مشاهده نمایید.

شما می توانید از طریق نرم افزار ثبت اطلاعات شخصی در یک دفترچه یادداشت شخصی و مجزا اطلاعات خود را یادداشت کنید و بر روی یادداشت های روزانه خود مدیریت داشته باشید.

می توانید با استفاده از این نرم افزار کاربردی برای قسمت هایی مانند ایمیل، وب سایت و نرم افزار خود کلمه عبور در نظر بگیرید به عبارت دیگر بر روی قسمت های شخصی رمز بگذارید .

ثبت شماره تلفن و دسته بندی مخاطبین

این نرم افزارها به شما این امکان را می دهند که هر تعداد از شماره تلفن هایی که ضروری است و لازم دارید را درون آن ثبت نمایید.

می توانید با استفاده از این نرم افزار کاربردی برای مخاطبین خود گروه و زیر گروه مشخص کنید . مثلا شما خیلی راحت می توانید گروه دستان خود را از همکاران جدا کنید با این روش خیلی راحت می توانید به اطلاعات شخصی خود دست پیدا کنید .

با استفاده از این نرم افزار می توانید هر شماره ای که می خواهید را پرینت بگیرید و یا اطلاعاتی که لازم دارید را در محیط اکسل وارد نمایید.

این نرم افزار به شما این امکان را می دهد که هر زمانی را که میخواهید به عنوان یادآوری ثبت کنید.

می توانید یادآوری هایی را که ثبت می کنید به صورت های مختلف با توجه به نیاز خود استفاده کنید به عنوان مثال می توانید یادآوری ها را به صورت روزانه ، هفتگی ، ماهانه و سالانه باشد .

ثبت شماره تلفن و دسته بندی مخاطبین

ثبت شماره تلفن و دسته بندی مخاطبین

استفاده از پیام کوتاه به عنوان هشدار

به شما این امکان را می دهد که نوع یادآوری را خودتان انتخاب کنید . این امکان به صورت ایمیل ، پیام کوتاه ، اعلانات کاربر و هشدارهایی که روی سیستم است می توانید استفاده کنید . گاهی فرد احتمال می دهد که در آن بازه زمانی به اینترنت دسترسی ندارد به همین دلیل از پیام کوتاه برای هشدار استفاده می کند .

شما میتوانید با استفاده از این نرم افزارها در حین کار از یادآوری ها پرینت بگیرید و همچنین گزارشی از آنها را تهیه نمایید .

می توانید برای بازه های زمانی مختلف اطلاعات خود را ثبت کنید و برنامه ریزی دقیقی بر روی کارها داشته باشید .

این قابلیت برای شما وجود دارد که از برنامه ریزی های خود پرینت تهیه کنید تا بتوانید آنها را در معرض دید خود قرار دهید و نیازی نباشد که حتما از سیستم استفاده کنید

میتونید رویدادهای  مهم را در فرمت گذر زمان ثبت نمایید .

می توانید با استفاده از برنامه ریزی هایی که در طول بازه های زمانی مختلف انجام می دهید اهداف و دستاوردهای خود را به صورت دقیق تعیین و برنامه ریزی کنید .

شما می توانید رویدداهای مهم را در این نرم افزار ثبت کنید این رویدادها میتواند بنا به کار و سلیقه افراد متفاوت باشد مثلا یک مدیر خبره می داند اهمیت دادن به کارمندان در کیفیت کار بسیار تاثیر گذار است به همین دلیل سعی میکند رویدادهای مهم هر کارمند را ثبت نماید .

می توانید با استفاده از نرم افزار ثبت اطلاعات شخصی رویدادها و مناسبت های مهم را در فرمتی از زمان ثبت نمایید .

می توانید برای توسعه کار خود در قسمت آلبوم ها چشم اندازی از فعالیت های خود را ثبت نمایید .

می توانید در این نرم افزار از تقویم شخصی خود استفاده نمایید این تقویم میتواند بنا به سلیقه هر فرد متفاوت باشد .

تقویم رسمی را می توانید در این نرم افزار ثبت کنید و اطلاعات مختلفی مانند نمایش رویدادهای مهم ، مناسبت ها و . . . را نشان دهید

این قسمت برای هر سازمان و شرکتی بسیار مهم است  می تواند در برنامه ریزی کارها به افراد بسیا کمک کند . یکی از کاربردهای مهم این امکان این است که شما می توانید هر مناسبت را بهانه ای کنید برای تبریک به کاربران مثلا روز پنجم اسفند که روز مهندس است می توانید به مشتریان خود که مهندس هستند تبریک بگویید و به آنها نشان دهید که برایتان مهم هستنند .

در نرم افزار شخصی ثبت اطلاعات می توانید اطلاعات را در قالب فیلم و عکس را ثبت کنید و هر زمانی که نیاز دارید آنها را مشاهده کنید .

شما می توانید از طریق این سیستم یک همگام سازی خوب بین اطلاعات و تبادل اطلاعات در وب سایت و نرم افزار ایجاد نمایید .

کاربر به راحتی می تواند از طریق این نرم افزار افزونه مورد نیاز خود را طراحی کند .

یکی از اصلی ترین ویژگی های هر نرم افزار قوی این است که بتواند یک پشتیبان از خود بگیرد نرم افزار ثبت اطلاعات شخصی یز دقیقا امکان تهیه نسخه پشتیبان را به شما می دهد و همچنین می توانید به راحتی نسخه پشتیبان آن را بازگردانی کنید .

یادآوری کلمه عبور

گاهی ممکن است شما یک کلمه عبوری را برای نرم افزار تعیین کنید و به مرور زمان فراموش کنید شما می توانید با استفاده از این نرم افزار از قسمت یادآوری کلمه عبور به کلمه عبور اصلی دسترسی پیدا کنید .

یکی از مهم ترین ویژگی های این نرم افزار محیط چند کاربره بودن آن است و برای محیط های اداری بسیار مهم است به این صورت که چندین کاربر می توانند با استفاده از یک سیستم اطلاعات مورد نیاز خود را ثبت نمایند .

این نرم افزار به کاربران این امکان را می دهد که پوسته نرم افزار را با توجه به نیاز خود طراحی کنید .

شما با استفاده از این نرم افزار می توانید تسلط کامل بر روی امور حسابداری خودتان داشته باشید .

هر شرکت با استفاده از این نرم افزار می توانید به امور حسابداری تجاری خود رسیدگی کامل داشته باشد .

 

یادآوری آسان از طریق نرم افزار ثبت اطلاعات شخصی

شما با استفاده از نرم  افزار ثبت اطلاعات شخصی می توانید یک مدیریت آسان بر روی یادآورها داشته باشید به این صورت که خودتان مشخص کنید که آیا یادآوری شما به چه صورت باشد .

گاهی افراد به دلیل اینکه یاد آوری ها یک اطلاعات کاری است و در ساعت کاری به اینترنت متصل هستند و ایمیل آنها باز است هشدار را رویدادها را از طریق ایمیل انتخاب می کنند حال این ایمیل برای بعضی از افراد که مدیر سایت نیز هستند از طریق سایت نیز انجام میشود .

بعضی از افراد اطلاعات شخصی را نیز در این نرم افزارها ثبت می کنند و ترجیح می دهند که هر زمان و ساعتی که مشخص میکنند یاد آورها انجام شود در این صورت هشدار آنها را از طریق پیامک انتخاب می کنند.

شما از طریق این نرم افزار می توانید اطلاعات کاملی از مشتریان خود ثبت نماید . این اطلاعات می تواند شامل تاریخ تولد ، شماره همراه ، آدرس و موارد دیگری از این دست باشد حال شما برای اینکه یک بازاریابی قوی داشته باشید می توانید از این امکان استفاده کنید و تاریخ تولد مشتری را در قسمت یادآورها ثبت نمایید و در همان تاریخ از طریق پیامک تولد مشتری را تبریک بگویید .

یادآوری آسان از طریق نرم افزار ثبت اطلاعات شخصی

یادآوری آسان از طریق نرم افزار ثبت اطلاعات شخصی

ویژگی  های یک نرم افزار ثبت اطلاعات شخصی

نرم افزارهای ثبت اطلاعات شخصی باید بتواند تمامی نیازها از جمله سفارش سازی، مدیریت و اشتراک گذاری اطلاعات را در پایگاه داده ای قوی خود ذخیره کند . حال فردی که می خواهد از این نرم افزار استفاده کند باید احساس کند که در یک محیط حرفه ای و هوشمند کار می کند و اطمینان داشته باشد که تمامی اطلاعات او با امنیت بالا نگهداری می شود و هیچ فرد سودجویی نمی تواند به آنها دسترسی داشته باشد .

همچنین بعد از وارد کردن اطلاعات خود این امکان در اختیار کاربر قرار بگیرید که از آنها در هر زمان که می خواهد بدون محدودیت خواندن و یا چاپ استفاده نماید . بهتر است بدانید نرم افزارهای فارسی قوی در این حوزه طراحی شده اند و افراد می توانند از آنها استفاده کنند .

ویژگی  های یک نرم افزار ثبت اطلاعات شخصی

شما در زمان انتخاب نرم افزار ثبت اطلاعات شخصی باید نرم افزاری را انتخاب کنید که با توجه به نیاز شما باشد اگر شما یک شرکت و یا اداره ای بزرگ دارید و یا حتی یک مغازه  دار هستید که فروش بالایی دارد و نیاز دارید اطلاعات شخصی زیادی را ثبت کنید باید نرم افزاری را انتخاب کنید که این قابلیت را داشته باشد .

ثبت اطلاعات به صورت گروهی

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که این نرم افزار باید داشته باشد این است که بتواند اطلاعات را به صورت گروهی و یا حتی زیر گروه های نامحدود ثبت کند تا فرد در زمان استفاده بتواند به راحتی با استفاده از جستجوهای پویا به اطلاعات مورد نظر خود دسترسی داشته باشد . همچنین امکان ذخیره سازی اطلاعات به صورت مدارک بایگانی و فایلی نیز را در اختیار کاربران خود بگذارد .

یک ویژگی اصلی دیگر نرم افزار ثبت اطلاعات شخصی برای یک سازمان بزرگ این است که بتوان به صورت چند کاربره از آن استفاده کرد و گروه های مختلف مجوز دسترسی به اطلاعات مشخص خود را داشته باشند . یک نرم افزار برای اینکه این امکان را داشته باشد باید بتواند امنیت بالایی داشته باشد به این معنی که هر کاربر به مشخصات و اطلاعات کاربر دیگر دسترسی نداشته باشد .

یک ویژگی دیگری که باید این نرم افزار داشته باشد این است که نصب و راه اندازی آسانی داشته باشد و افراد برای نصب آن به مشکل برنخورند و حدالامکان در زمان نصب نیازی به دخالت کاربر نداشته باشد همچنین می توان در ویندوزهای مختلف مانند ویندوز سرور ، ویندوز ده ، ویندوز هشت ، ویندوز هفت ، ویندوز ویستا و ویندوز اکس پی قابل اجرا باشد . علاوه بر موارد ذکر شده باید دارای یک سیستم قوی باشد که بتوان هر زمان که احساس نیاز شد از آن پشتیبان تهیه کرد و به بدون دردسر از نسخه پشتیبان استفاده کرد .

نکات مهم در زمان نصب نرم افزار ثبت اطلاعات شخصی

نکات که باید در زمان نصب نرم افزار ثبت اطلاعات شخصی به آن دقت کرد به صورت زیر است :

  • اولین نکته ای که باید در زمان نصب به آن دقت کنید این است که در زمان نصب هیچگاه فایل ستاپ برنامه را با نام فارسی انتخاب نکنید .
  • شما برای نصب این نرم افزار تنها نیاز دارید فایل ستاپ را اجرا کنید و اجازه بدهید به صورت خودکار فایل اجرا شود . هیچگاه فایل ها را به صورت جداگانه اجرا کند زیرا در این صورت نرم افزار شما ناقص نصب می شود . دقت داشته باشید شما زمانی که فایل ستاپ را انتخاب می کنید پکیج کامل نرم افزار به صورت خودکار و بدون درد سر نصب می شود .
  • دقت داشته باشید نرم افزار ثبت اطلاعات شخصی نیاز به برنامه اس کیو سرور دارد که به صورت خودکار در زمان اجرای فایل ستاپ نصب می شود .
  • دقت داشته باشید مدت زمان نصب این نرم افزار در هر سیستمی متفاوت است و با توجه به ویندوز و قدرت سخت افزار یک زمان طبیعی را نیاز دارد بگذراند تا به صورت کامل نصب شود .
  • اگر در زمان نصب به هرگونه مشکلی برخوردید به پوشه راهنما مراجعه کنید . معمولا ممکن است بعد از وارد کردن رمز با خطا روبرو شوید به همین دلیل باید به راهنمای رفع خطا قسمت اتصال به اس کیو سرور مراجعه کنید این قسمت در پوشه راهنما قرار گرفته است .
نکات مهم در زمان نصب نرم افزار ثبت اطلاعات شخصی

نکات مهم در زمان نصب نرم افزار ثبت اطلاعات شخصی

نتیجه گیری:

یکی از نرم افزارهایی که کاربرد بسیار زیادی دارد نرم افزار ثبت اطلاعات شخصی است در این نرم افزار افراد می توانند اطلاعات زیادی را از افراد مورد نظر وارد نمایند که این افراد با توجه به نوع محیط متفاوت است

مثلا اگر این نرم افزار برای یک مدرسه استفاده می شود می تواند در قالب اطلاعات شخصی دانش آموزان که شامل نام و نام خانوادگی، نام پدر و شماره تلفن والدین ، آدرس منزل ، نمرات درسی و . ..  باشد همچنین اگر در یک اداره و شرکت استفاده شود می تواند اطلاعاتی از کارمندان آن شرکت باشد که این اطلاعات علاوه بر اطلاعات شخصی می تواند شامل کد پستی، شماره بیمه و پرسنلی، تاریخ استخدام و شماره بانکی فرد باشد .

نتیجه گیری:

نتیجه گیری:

این نرم افزار علاوه بر اضافه کردن اطلاعات شخصی قابلیت های زیاد دیگری دارد مثلا می تواند به چند کاربره بودن آن اشاره کرده و یا اینکه به قابلیت جستجوی پویا که با توجه به فیلترهای مشخصی که خود فرد تعیین کرده است انجام شود و بعد برای تعیین خروجی اطلاعات پیدا شده میتوان آنها را پرینت گرفت و یا در اکسل وارد نمود . شما از این نرم افزار می توانید به عنوان یک یادآور هوشمند نیز استفاده کنید .

نتیجه گیری:

نتیجه گیری: