دانلود کار | دانلود نرم افزار و دانلود درایور


دانلود نسخه ی جدید موزیلا فایرفاکس

تاریخچه:

پروژه موزیلا در سال ۱۹۹۸ با انتشار کد منبع مرورگر  Netscape  ایجاد شد.

این هدف برای مهار قدرت خلاقانه هزاران نفر از برنامه نویسان در اینترنت و ساختن سطوح بی سابقه ای از نوآوری در بازار مرورگر بود. در طی سال اول ، اعضای جدید جامعه از سراسر جهان در عملکردهای جدید نقش داشتند ، ویژگیهای موجود را ارتقا داده و در مدیریت و برنامه ریزی خود پروژه مشغول بودند.

با ایجاد یک جامعه باز ، پروژه موزیلا از هر شرکتی بزرگتر شد. اعضای جامعه درگیر شدند و دامنه ماموریت اصلی پروژه را گسترش دادند – به جای اینکه فقط در مرورگر بعدی Netscape کار کنند ، مردم شروع به ایجاد انواع مرورگرها ، ابزارهای توسعه و طیف وسیعی از پروژه های دیگر کردند. مردم از طرق مختلف در موزیلا مشارکت داشتند ، اما همه علاقه مند به ایجاد نرم افزار رایگان بودند که به مردم این امکان را می داد تا در نحوه تجربه اینترنت ، انتخابی را داشته باشند.

 

 

 

 

 

پس از چندین سال توسعه ، Mozilla 1.0 ، اولین نسخه اصلی ، در سال ۲۰۰۲ منتشر شد. این نسخه پیشرفت های بسیاری را در مرورگر ، سرویس گیرنده ایمیل و برنامه های دیگر موجود در مجموعه ایجاد کرد ، اما افراد زیادی از آن استفاده نمی کردند. تا سال ۲۰۰۲ ، بیش از ۹۰٪ از کاربران اینترنت با Internet Explorer در حال مرور بودند. در آن زمان افراد زیادی متوجه آن نشدند ، اما اولین نسخه از Phoenix (که بعداً به Firefox تغییر نام داد) نیز در آن سال توسط اعضای جامعه موزیلا منتشر شد با هدف ارائه بهترین تجربه ممکن برای مرور به گسترده ترین مجموعه ممکن از افراد.

 

در سال ۲۰۰۳ ، پروژه موزیلا بنیاد موزیلا را ایجاد کرد ، یک سازمان غیر انتفاعی مستقل که توسط اهدا کنندگان فردی و شرکتهای مختلفی پشتیبانی می شد . بنیاد جدید موزیلا به نقش مدیریت عملیات روزانه این پروژه ادامه داد و همچنین به طور رسمی نقش ارتقاء ، نوآوری و فرصت در اینترنت را بر عهده گرفت. این کار در ادامه با انتشار نرم افزارهایی مانند Firefox و Thunderbird انجام گرفت.

 

Firefox 1.0 در سال ۲۰۰۴ منتشر شد و به موفقیت بزرگی تبدیل شد – در کمتر از یک سال ، بیش از ۱۰۰ میلیون بار بارگیری شد. نسخه های جدید  Firefox از آن زمان به طور مرتب منتشر شده اند و رکورد های جدیدی را ثبت کرده اند . محبوبیت Firefox به بازگرداندن انتخاب به کاربران کمک کرده است. رقابت تجدید یافته باعث تسریع در نوآوری و بهبود اینترنت برای همه شده است .

موزیلا در سال ۲۰۱۳ ، سیستم عامل Firefox را برای راه اندازی تمام توان وب در تلفن های هوشمند راه اندازی کرده و بار دیگر کنترل و انتخاب را به نسل جدیدی از افراد آنلاین ارائه داد .

جامعه نشان داده است که شرکتهای تجاری می توانند با مشارکت در پروژه های منبع آزاد از مزایای آن استفاده کنند و محصولات عالی کاربر نهایی را می توان به عنوان نرم افزار منبع باز تولید کرد. افراد بیشتری نسبت به گذشته از اینترنت استفاده می کنند و آن را به زبان خودشان تجربه می کنند. یک سازمان پایدار ایجاد شده است که از مکانیسم های بازار برای پشتیبانی از یک مأموریت در راستای منافع عمومی استفاده می کند و این مدل توسط دیگران ( مردم ) مورد استفاده قرار گرفته است تا سازمان های باز ، شفاف و مشارکتی در طیف گسترده ای از مناطق ایجاد شود.

آینده مملو از چالش ها و فرصت های برابر با گذشته ما است. هیچ تضمینی وجود ندارد که اینترنت باز یا لذت بخش یا ایمن باقی بماند. موزیلا همچنان فرصتی را برای افراد فراهم می کند تا صدای خود را شنیده و زندگی آنلاین خود را شکل دهند.

البته شما در انجام این کار تنها نیستید . جامعه موزیلا ، به همراه سایر پروژه های منبع باز و سایر سازمان های منافع عمومی ، فقط به دلیل افرادی که در ایجاد اهداف مشترک تلاش می کنند وجود دارد .