دانلود کار | دانلود نرم افزار و دانلود درایور


دانلود بازی کم حجم برای کامپیوتر ضعیف

  • موضوع : آموزش , بازی ,
  • اقای امیدی
  • 3,877 بازدید
  • تاریخ : ۷ آذر ۱۳۹۸

در این مقاله قصد داریم به دانلود بازی کم حجم برای کامپیوتر ضعیف بپردازیم :

تا به حال برای تان پیش آمده است که با نصب یک نرم افزار سرعت کامپیوتر شما به صورت چشمگیری کاهش پیدا می کند دلیل این مشکل هماهنگ نبودن نرم افزار که نصب کرده اید با کامپیوتر شما است .

دانلود بازی کم حجم برای کامپیوتر ضعیف

شما باید بدانید که هر نرم افزار به خصوص بازی که نصب می کنید آیا با کامپیوتر شمشا هم خوانی دارد یا خیر ؟ و در صورت همخوانی داشتن اقدام به نصب کنید در غیر اینصورت مشکلات  زیادی برای شما رخ میدهد . ما به شما پیشنهاد می کنیم که اگر یک کامپیوتر ضعیف دارید  و میخواهید بازی بر روی آن نصب کنید حتما  دانلود بازی کم حجم برای کامپیوتر ضعیف انتخاب نمایید .

دانلود بازی کم حجم برای کامپیوتر ضعیف

دانلود بازی کم حجم برای کامپیوتر ضعیف

در ادامه به سوالات زیر پاسخ می دهیم:

دانلود بازی کم حجم برای کامپیوتر ضعیف شامل چه بازی هایی است ؟

آیا برای نصب بازی سیستم باید مشخصات خاصی داشته باشد ؟

آیا بازی های کامپیوتری درای مزایا هستند ؟

 

بازی کم حجم برای کامپیوتر ضعیف

در بازی های کم حجم شما نمی توانید با رنگ دادن به بازی کاربر را گول بزنید زیرا کاربر از شما یک بازی با داستان و محتوای کامل می خواهد و باید بدانید در این راستا رقبای سرسخت داخلی و خارجی زیادی وجود دارند .

بازی کم حجم برای کامپیوتر ضعیف

بازی کم حجم برای کامپیوتر ضعیف

شاید در نگاه اول بازی هایی که کیفیت بالایی دارند سخت تر به نظر برسند اما باید بدانید بازی های کم حجم سخت تر است زیرا باید برای اینکه مخاطب به آنها توجه کنند از یک داستان مهیج برای آنها انتخاب شود .

بازی کم حجم برای کامپیوتر ضعیف

برای دانلود بازی کم حجم برای کامپیوتر ضعیف بهتر است با این بازی های آشنا شوید در زیر به تعدادی از معروفترین آنها اشاره کرده ایم:

Brass Brigade  :

اگر می خواهید یک بازی از سبک بازی های اکشن داشته باشید بهتر است این بازی کم حجم را انتخاب کنید . این بازی توسط هنری در سال ۲۰۱۹  برای کامپیوترهای به بازار عرضه شد . شما میتوانید این بازی کم حجم را بدون درد سر بر روی سیستم خود نصب نمایید.

در این بازی سعی شده است که شبیه سازی های جذابی از سوم شخص داشته باشد . اگر شما به دنبال هیجان هستید و بازی های کامپیوتری زیادی تا به حال انجام داده اید می دانید نمای سوم  شخص به بازی یک هیجان  خاصی می دهد به همین دلیل در این بازی برای بالا بردن تنش و هیجان از این بعد استفاده کرده است .

در این بازی سعی شده است جنگ جهانی دوم را مدل سازی کند و همچنین این قابلیت را به کاربر میدهد که با توجه به سلیقه خود نبردها را انتخاب کند و حتی سرنوشت جنگ جهانی دوم را با توجه به مدیریت خود تغییر دهد .

Brass Brigade

Brass Brigade

در حال حاضر این بازی تنها به صورت یک نفره است و البته این  حالت برای کامپیوترهای ضعیف بسیار مناسب است که سرعت این کامپیوترها را کاهش ندهد . در این بازی شما می توانید تمامی تجهیزات پیشرفته ، فرماندهان و سربازان را کنترل کنید و بازی را با سلیقه خود بچینید ما در حالت کلی در این بازی ۵ ملل مختلف وجود دارند که شامل شوروی ، و ایالات متحده آمریکا ، بریتانیا ، امپراتوری ژاپن و آلمان هستند که سیزده نبرد مهم و تاریخی که بین آنها رخ داده است در جنگ جهانی دوم برای شما بازسازی شده است .

 

Drift 86  :

یک بازی جدید که در سال ۲۰۱۹  توسط  Iceberg Interactive در سبک بازی اتومبیل رانی بود طراحی و تولید شد تا نیاز افرادی که علاقه به بازی های اتومبیل رانی دارند اما کامپیوترهای ضعیف دارند بتوانند از این بازی کم حجم استفاده نمایند .

در بازی دریفت ۸۶ سعی شده است که علاوه بر مزیت سبک و کم حجم بودن یک مسابقه اتومبیل رانی را با حرکات نمایشی مهیج تر کند همچنین در این بازی شما می توانید به راحتی هر ماشینی که دوست دارید از قدیمی و جدید را انتخاب نمایید . بهتر است بدانید در این بازی هفت نقشه وجود دارد . حدود ۸۶  مدل ماشین متنوع وجود دارد و دلیل انتخاب دریفت ۸۶ از همین تعدا ماشین های موجود است .

در این بازی به دلیل کم حجم شدن به هیچ عنوان کیفیت پایینی ندارد و تمامی منظره های زیبا را برای شما در پشت صحنه بازی به نمایش می گذارد . از مزیتهای اصلی این بازی این است که شما می توانید ماشینی که دارید را با توجه به نیاز خود شخصی کنید و همچنین به صورت آنلاین و یا با دوستانتان به صورت چند نفره بازی کنید در کل شما با بازی دریفت ۸۶ احساس می کنید که یک بازی پیشرفته را بازی می کنید در حالی که از یک بازی کم حجم و سبک استفاده می کنید .

 

Bridge Constructor Portal – Portal Proficiency  :

اگر به دنبال بازی های شبیه سازی و استراتژیکی هستید و میخواهید که سبک و کم حجم باشد می توانید این بازی جدید را انتخاب کنید . این بازی را هدآپ گیم در سال ۲۰۱۷ برای کامپیوترهای ضعیف و کم حجم طراحی و عرضه کرد .

داستان این بازی به اینصورت است که شما یک عضو از اعضای کمپانی هستید و باید با وسیله هایی که در اختیارتان هست تحقیقات زیادی انجام دهید و این تحقیقات شامل ساخت پل و سطوحی که شیب دار هستند می باشد و سپس با استفاده از اجرا می توانید از کیفیت کار خود با خبر شوید .

در اصل شما در این بازی به عنوان یک مهندس عمل می کنید که پل ها ، سطوح شیبدار و سازه هایی از این دست را تولید کنید . برای هیجانی شدن این بازی موانع و چالش های مختلفی بر سر راهتان قرار می گیرد .

در روند بازی شما می توانید از گجت ها استفاده کنید تا ماموریت شما را کامل کنند   سازندگان این بازی با توجه به اینکه هدفشان ساخت بازی کم حجم برای کامپیوترهای ضعیف بود سعی کرده اند محیطی را انتخاب کنند که نزدیک به واقعیت باشد  و بهترین شبیه سازی را داشته باشد .

شما در حال مطالعه مقاله دانلود بازی کم حجم برای کامپیوتر ضعیف هستید

Lonely Mountains Downhill  :

این بازی از بازی های اکشن و هیجانی است که برای کامپیوترهای ضعیف توسط Game Mill Entertainment در سال ۲۰۱۹ طراحی و تولید شده است . شما با این بازی میتوانید یک بازی ساده و هیجانی را امتحان کنید .

داستان این بازی به این صورت است که شما یم دوچرخه دارید و پیش روی شما یک منطقه وسیع است با چشم اندازی زیبا از کوه هایی سر به فلک کشیده و سرسبز حال شما با رکاب زدن در این منطقه می توانید به نقاطی از این منطقه بروید که بسیار زیبا و دیدنی است .

حتما به شما پیشنهاد می کنیم اگر عشق دوچرخه در مناطق دیدنی و کمتر دیده شده هستید از این بازی کم حجم استفاده کنید  خودتان را به یک چالش جدید و جذاب دعوت کنید . یکی از ویژگی های اصلی این بازی این است که شما می توانید مهار های تازه ای از دوچرخه سواری در کوهستان کسب کنید و این مهارت های را تقویت کنید و حتی با راه های دشواری که انتخاب میکنید

این چالش ها را برای خود دشوارتر کنید و در طول مسیر یاد بگیرید که چگونه رکاب بزنید و چه حرکتی انجام دهید که کمتر زمین بخورید . از ویژگی های مهم این بازی این است که شما می توانید به راحتی دوچرخه ، دوچرخه سوار و مسیر را خودتان انتخاب کنید

Home Sheep Home Farmageddon Party Edition :

این بازی کم حجم توسط Outright Games Ltd در سال ۲۰۱۹ برای افرادی که علاقه به بازی های ماجراجویانه دارند و میخواهند بر روی کامپیوتر ضعیف خود نصب کنند طراحی و تولید شد .  بیشتر افراد که علاقه به انیمیشن دارند حتما ایمسن محبوب بره ناقلا را دیده اند و می دانند که نسخه بازی کامپیوتری آن نیز وجود دارد .

این بازی دقیقا انیمیشن بره ناقلا است ک در آن کاربر باید به بره ناقلا و دوستانش در خیابان های لندن کمک کند این مسیر اتفاق های جالبی رخ می دهد که گاهی ممکن است به نقاط مختلف فضا بروند و کاربر باید سعی کند این بره ناقلا و دوستانش را به سمت خانه خودشان هدایت کند. در اصل در این بازی شما باید با حل پازل و معماهای پیش رو به این کاراکتر ها کمک کنید .

در روند بازی تمامی کاراکتر ها مهم هستند و باید اگر مانعی یا اتفاقی رخ می دهد مراقب تمام آنها باشید . البته بهتر است بدانید هر کاراکتر یک ویژگی دارد که شما می توانید برای حل معماهای پیشرو از آنها استفاده کنید مثلا اگر یک مسیر کوچک و تنگ وجود دارد می تواند از کاراکتر تیمی که از همه کوچکتر است استفاده نمایید

و یا قسمت هایی که نیاز به پرش های بزرگ است از کاراکتر شرلی استفاده کنید و قسمت هایه نیاز است یک وسیله سنگین را جابجا کنید می توانید از شوان که بره ای با جثه بزرگ است استفاده نمایید .دقت داشته باشید در اصل این بازی یک بازی سبک  فکری است و می توانید در کنار محیط کارتونی آن لذت بسیاری ببرید .

شما در حال مطالعه مقاله دانلود بازی کم حجم برای کامپیوتر ضعیف هستید

Little Big Workshop:

Oasis Games در سال ۲۰۱۹ این بازی جدید و ماجراجویانه را در قالب اکشن برای کامپیوترهای ضعیف تولید و عرضه کرد . در این بازی اتاق نشیمن شا را به عنوان یک کارخانه جادویی در نظر گرفته است و کارگران در این محیط مشغول کار هستند حالا شما می توانید در این کارخانه کالاهای زیادی را تولید کنید .

سپس اقدام به فروش آنها کنید و از این راه پول نقد بدست آورد و بعد از آن کارتان را با مواد اولیه و کارگران جدید توسعه دهید  . نقش شما در این بازی این است که به عنوان یک رئیس کارخانه تمامی کارها را مدیریت کنید و نگذارید در روند بازی دچار زیان شوید .

بعد از طی کردن چند مرحله از بازی میتوانید ابزار و ماشین آلاتی که نیاز دارید را توسعه دهید و خط تولید کارخانه خود را توسعه دهید در این بازی شما این امکان را دارید که از بین ۵۰ محصول یکی و یا حتی همه ی آنها را تولید نمایید این محصولات بیشتر وسایلی است که مربوط به بچه ها می شود مانند اسباب بازی ، کمد ، تخت و موارد دیگری از این دست . حال شما باید بدانید که در روند بازی نیاز مشتریان و بازار چیست و بیشتر همان را تولید کنید .

 

Krystopia A Puzzle Journey :

این بازی فکری و کم حجم توسط  Antler Interactive در سال ۲۰۱۹ تولید و عرضه شد در این داستان شما باید داستان نوا دون را ادامه دهید . نوا دون یک فضا نورد ماهر است که در فضا درون سفینه فضایی خود یک پیام مشکوک و مرموز به دستش می رسد .

حال نوا دون سعی کی کند که فرد ناشناس را پیدا کنید و در همین روند پیدا کردن به یک سیاره تازه می رسد با عنوان کریستوپیا که این سیاره ناشناخته است و در این سیاره رازهای زیادی وجود دارد که شما باید به نوا دون کمک کنید که این راز ها را حل کنید .

در روند این بازی یک سری سرنخ هایی وجود دارد که به شما کمک می کند که ادامه بازی چه حرکت هایی انجام دهید . شما در این سیاره متوجه می شوید که قبل از ورود شما به این سیاره یک تمدن ناشناخته در آنجا زندگی می کردند و شرایط خوبی را داشته اند اما بر اثر یک اتفاق هیچ اثری از آنها  وجود ندارد و حال شما باید با سرنخ های این رازها را پیدا کنید . این بازی در کنار مهیج بودن برای کامپیوترهای ضعیف بسیار مناسب است .

Train Valley 2 Passenger Flow :

این بازی کم حجم را فالزم در سال ۲۰۱۸ برای افرادی که علاقه مند به بازی های استراتژیکی هستند طراحی کره است  و این بازی کم حجم و سبک مسیرهای ریلی را شبیه سازی کرده است .

کاربر در این بازی در زما انقلاب صنعتی شرکت ساخت و ساز راه آهن خود را تاسیس می کند  و مورد توجه بسیاری از صنایع مختلف و شهرها قرار می گیرد حال شما باید خودتان را برای این کسب و کار جدید و واقعی آماده کنید . شما در ابتدای بازی با ساختن انواع ریل های آهنی می توانید کار خود را توسعه دهید و در ادامه بتوانید لوکوموتیوهای جدید بخرید و هر چه به سمت جلوتر می روید می توانید مدلهای جدید از آن را انتخاب نمایید .

سپس با کامل شدن می توانید وارد صنعت حمل و نقل شوید و مسافر و کالا جابه جا کنید  . در این مرحله باید خدماتی که به مسافرین خود می دهید کامل باشد و سعی کنید حرکت قطارها را به صورت دقیق و به موقع انجام دهید . این بازی سبک و کم حجم ۵۰ مرحله دارد که شما در این ۵۰ مرحله می توانید چندیدم قطار بخرید و کارتان را توسعه دهید .

The Long Return :

مکس نیلسن در سال ۲۰۱۹ یک بازی جالب و ماجراجویانه سبک را طراحی کرد و بیشتر سعی آن این بود که این بازی بر روی کامپیوترها ضعیف نیز قابل اجرا باشد .در این بازی سعی شده است که برای کاربر یک تجربه جدید ایجاد کند

و داستان ماجراجویانه را در یک محیط گسترده ایجاد می کند که در آن یک سگ کوچک بامزه به دنبال مادر خود می گردد و در این مسیر نعناها و چالش هایی بر سر راه آن قرار می گیرد و باید این سگ بامزه با امکاناتی که دارد آنها را حل کند یکی از این امکانات خاطراتی است که در مسیر راه از مادرش به یاد می آورد و سعی می کند آنها را حل  کند .

در این بازی شما می توانید یک حس آرام و لذت بخش خاصی را تجربه کنید و سعی کنید به فکر این مشکلات را حل نمایید . از ویژگی هایی که مکس نیلسن در بازی خود استفاده کرده اس موسیقی جلب آن است و شما میتوانید در کامپیوتر ضعیف خود یک بازی جالب را تجربه نمایید .

شما در حال مطالعه مقاله دانلود بازی کم حجم برای کامپیوتر ضعیف هستید

Youtubers Life :

این بازی از بازی د سیمز الهام گرفته است و برای پلتفرم های گوشیهای هوشمند و کامپیوتر تولید و منتشر شده است . داستان این بازی به این صورت است که شما وارد شبکه یوتیوب شده اید و می توانید فعالیت های زیاد   متعددی در آن انجام دهید به عنوان مثال ویدیوهایی با هر محتوایی که دوست دارید بسازید . با این بازی میتوانید طرفداران زیادی پیدا کنید .

Youtubers Life :

 John Wick Hex:

در این بازی کم حجم و سبک است  که توسط Good Shepherd Entertainment تولید و عرضه شد . این بازی محوریت اکشن دارد و از فیلم جان ویک الهام گرفته است و مانند همان فیلم خشن است و شما در این بازی باید با یک تفنگ که در دست دارید در محیط پر دشمن باشید و با ترفند و استراتژی های خود آنها را از میان ببرید . این بازی به شما این امکان را می دهد که در زمان های بحرانی و خاص بتوانید بهترین تصمیمات را بگیرید .

 John Wick Hex:

John Wick Hex:

مشخصات سیستم برای نصب بازی

معمولا هر کاربر که با کامپیوتر بازی می کند تا به حال از بازی های کامپیوتری استفاده کرده است در گذشته با نصب ویندوز یک سری بازی ها وجود داشت که بیشتر افراد از آنها استفاده می کردند البته در کنار آن بیشتر افراد بازی های دیگری را نصب می کردند این بازی ها به نسبت بازی های امروزه بسیار بی کیفیت و حجم کمتری داشتند

. در بازی های مدرن امروزه باید پردازنده ، کارت هی گرفیک پیشرفته بر روی سیستم ها باشد تا بتوان بازی های قوی را نصب کرد . بعضی از تولید کنندگان بازی معتقدند که می توانند با بازی های قدرتمند خود سیستم های قدرتمند را به چالش بکشند . اگر شما فردی هستید که به بازی علاقه مند هستید باید از یک سیستم فوق حرفه ای استفاده کنید تا در زمان بازی به شکل بر نخورید .

بعضی از شرکت ها در بازار فروش کامپیوترهای وجد دارند که کامپیوترهایی برای بازی تولید می کنند  و با بازاریابی قوی که دارند شما را تشویق می کنند از آن کامپیوترها خریداری کنند . گاهی افراد ممکن است گول تبلیغات این شرکت ها را بخورند به همین دلیل به شما پیشنهاد می دهیم قبل از خرید و پرداخت هزینه های هنگفت با مشخصات سیستمی برای نصب بازی ها آشنا شوید . در زیر به اصلی ترین مشخصات در این زمینه  اشاره کرده ایم :

پردازنده :

یکی از مشخصات اصل که باید در زمان خرید کامپیوتر برای بازی های کامپیوتری دقت کنید پردازنده است . معروفترین شرکت ها برچسب مخصوص خود را بر روی پردازنده می زنند . بهتر است بدانید که در انتخاب یک سیستم برای بازی کارت گرافیک از پردازنده مهم است و پردازنده در جایگاه دوم قرار دارد .

در زمان شناسایی پردازنده ها باید بدانید که دو مشخصه اصلی در هر پردازنده وجود دارد اولین مشخصه مربوط به سرعت ساعت که واحد آن بر حسب گیگا هرتز است و مشخصه دوم تعداد هسته های موجود در پردازنده است معمولا تعداد هسته های پردازنده بین تا هسته می باشد.

اگر می خواهید سیستم را برای بازی انتخاب کنید باید به مشخصه اول یعنی سرعت ساعت دقت نمایید و همچنین سیستم نباید کمتر است دو هتصه داشته ابدش . دقت داشته باشد گاهی ممکن است گول تبلیغات را بخورید و بگویید که میخواهید بهترین سیستم را برای بازی داشته باشید به همین دلیل افراد سودجو شما را مجبور به خرید پردازنده ها با تعداد هسته بالا می کنند که د راین صورت شما اگر بیش از دو هسته را انتخاب کنید یقینا دچار ضرر می شوید .

مادربرد :

در زمان انتخاب مادربرد برای سیستم مخصوص بازی باید به چیپست شمالی آن دقت نمایید این چیپست یک پل ارتباطی بین اجزا با یکدیگر است حال اگر این چیپست قوی باشد می تواند هماهنگی های لازم را به صورت دقیق و حرفه ای انجام دهد  هر شرکت برای محصولات مادربرد خود یک قدرتی را در نظر میگیرد که تفاوت آنها بیشتر در اورکلاک است .

دقت داشته باشید شما می توانید یک مادربرد با چیپست شمالی متوسط خریداری کنید تا بتوانید یک سیستم مناسب برای بازی داشته باشید در غیر اینصورت گر مادربرد قوی را خریداری کنید باید هزینه بیشتری را پرداخت نمایید در این صورت شما متضرر می شوید .

شما در حال مطالعه مقاله دانلود بازی کم حجم برای کامپیوتر ضعیف هستید

کارت گرافیک :

یکی از مهم ترین قسمت ها در انتخاب سیستم مخصوص بازی این است که به کارت گرافیکی است . شما با استفاده از یک کارت گرافیک خوب و با کیفیت بالا میتوانید تصاویر گرافیک بازی را با وضوح و جزئیات بالا مشاهده نمایید . بهتر است بدانید که اگر شما یک سیستم قوی داشته باشید و کارت گرافیک آن قوی نباشد نمی توانید  بازی مناسبی را داشته باشید .

اگر بخواهید با مشخصات کارت گرافیکی را بررسی کنید باید به خصوصیت پردازنده گرافیکی که با جی پی یو نمایش داده می شود دقت کنید  . تولید کنندگانی مانند ATI & NVIDIA بهترین کارت گرافیک ها را تولید می کنند .

مشخصه بعدی که باید در کارت گرافیک برای سیستم های مخصوص بازی دقت کنید رم کارت گرافیک است اگر دو پردازنده دارای یک پردازنده گرافیکی یکسان باشند باید به رم آنها دقت کنید که هر کدام قدرتمندتر باشد برای سیستم ها کامپیوری مخصوص بازی مناسب تر است .

بهتر است برای اینکه در این زمینه اطلاعات خود را بالا ببید به سایت های کارت گرافیک مراجعه کنید و نقد و بررسی هایی که در این سایت ها است استفاده کنید . شما اگر قدرتمند بودن و کیفیت بازی ها برای تان مهم است کی توانید از دو کارت گرافیک استفاده کنید شاید در ابتدا فکر کنید که کیفیت بازی ها بالا می رود اما باید بدانید اگر شما یک کارت گرافیک با م بالا خریداری کنید ارزش بیشتری دارد تا انیکه از دو کارت گرافیک با رم متوسط استفاده نمایید .

کارت گرافیک :

کارت گرافیک :

رم :

اگر می خواهید سیستم بازی مشا بتواند یک بازی روان را برای شما اجرا کند باید به مشخصات اصلی رم توجه کنید مشخصه اصلی و اولیه مقدار رم و مشخصه دوم سرعت رم و مشخصه سوم تایمینگ رم می باشد .

دقت داشته باشید در زمانی که میخواهید سیستمی برای بازی خریداری کنید کمی در مورد خرید رم خسیس شوید زیرا تاثیری در اجرای بازی ها ندارد . در حال حاضر رم های مختلفی با ویژگی هایی مانند خنک کننده وجود دارد که توان اورکلاک بالایی دارند و به همان میزان هزینه بالاتری نیز دارند

رم :

رم :

منبع تغذیه :

همانطور که میدانید بدون منبع تغذیه نمی توان سیستم را روشن کرد به همین دلیل به این قطعه قلب سیستم گفته می شود . این را در نظر بگیرید که شما تمامی قطعات را به صورت پیشرفته انتخا می کنید ولی منبع تغذیه خوی انتخاب نکرده اید در این صورت یک سیستم با قلب بی کیفیت نمی تواند به خوبی کار کند و قطعات پیشرفته شما را تغذیه کند .

یک منبع تغذیه بد برای شما مشکلات زیادی بوجود می آورد مثلا بعد از مدتی سیستم شما هر از چندگاه به صورت خودکار ریست میشود ، مورد بعدی زمانی است که خازن شما از نوع دی الکتریک مایع باشد بعد از یک مدت کار کردن خازن ها باد می کنند .

هارد دیسک :

هارد دیسک ها معمولا به دو دسته تقسیم می شوند در دسته اول شما به اطلاعات خود با سرعت بالا دسترسی درید و در دسته دوم می توانید از حجم بالا ذخیره سازی اطلاعات استفاده کنید .

شما باید با توجه به نیاز خود هارد دیسک را انتخاب کنید مثلا دسته دوم برای افرادی مناسب است که می خواهند داده های زیادی را در سیستم خود ذخیره کنند این داده ها می تواند شامل فیلم ، موسیقی ، عکس و مواردی از این دست باشد و گروه اول برای افرادی مناسب است که می خواهند کارهای محاسباتی و بازی را انجام دهند . شما در زمان بازی کردن نیاز دارید سیستمی داشته باشید که به اطلاعات دسترسی راحت تر داشته باشید .

هارد دیسک :

هارد دیسک :

دقت داشته باشد که شما نباید هزینه زیادی برای سیستم های کامپیوتری در زمینه هارد دیسک انجام دهید زیرا این هارد دیسک تنها تاثیری که در بازی ها دراد در زمان بارگذاری سیستم ها می ابدش .

شما در حال مطالعه مقاله دانلود بازی کم حجم برای کامپیوتر ضعیف هستید

کیس:

یکی از قسمت های هر سیستمی که افراد بیش از هر چیزی به زیبایی آن توجه میکنند کیس است این در حالی است که شما باید در زمان انتخاب کیس به سیستم خنک کنندگی آن توجه نمایید .

شما زمانی که با یک سیستم بازی می کنید کارت گرافیک و پردازنده مشغول کار هستند و به همین دلیل گرمای بسیار زیادی تولید میکنند به همین دلیل اگر این گرما به خوبی هدایت نشود باعث می شود که بر روی تمامی قطعات تاثیر بسیار بدی بگذارد به همین دلیل باید به این نکته توجه ویژه ای کنید .

کیبورد و موس:

کیبورد و موس در روند بازی تاثیر ندارد اما می تواند به شما لذت یک بازی خوب را بدهد و در نهایت کیفیت بازی شما را بالا ببرد .

سایر :

امروزه با پیشرفت تکنولوژی شما می توانید از تجهیزات زیادی مانند کارت صدا و حتی اتصال به اینترنت استفاده کنید تا بازی مهیج تری را داشته باشید . دقت داشته باشید تمامی این اجزا اجزای جانبی است و برای این استفاده می شود که لذت بازی را بالا ببرید و بهتر است هزینه زیادی را برای این قسمت ها انجام ندهید .

سایر :

سایر :

 فواید بازی های کامپیوتر

امروزه تمامی افراد از کودک تا بزرگ از بازی ها کامپیوتری استفاده می کنند شاید در گام نخست بیشتر والدین گارد بگیرند و اجازه ندهند که فرزندشان از بازی های کامپیوتری استفاده کند اما این امر غیر قابل کنترل است

 فواید بازی های کامپیوتر

فواید بازی های کامپیوتر

زیرا هر چه سن کودک بالاتر برود بیشتر به سمت این بازی ها کشیده می شوند . بهتر است اجازه دهید کودکان شما زیر نظر شما از بازی های کامپیوتری استفاده کنید و مدیریت بهتری را بر روی آنها داشته باشید . بیاید کمی خوش بینانه به بازی های کامپیوتری نگاه کنید و با فواید بازی های کامپیوتری آشنا شویم . در زیر به این مزایا اشاره کرده ایم :

بازی های کامپیوتری اولین مزیتی که دارند این است که به کودکانی که داری بیماری ها مزمن هستند کمک می کند این مزیت توسط پژوهشگران دانشگاه یوتا در سال ۲۰۱۸ منتشر شد و آنها طی تحقیقاتی که انجام دادند یک سری از کودکانی که دارای اختلالات رفتاری و بیماری هایی مانند اوتیسم ، پارکینسون ، افسردگی و مواردی از این دست داشتند را برای این آزمایشات انتخاب کردند و به این نتیجه رسیدند که بازی ها باعث میشود که استقامت و روحیه آنها بالا برود .

 فواید بازی های کامپیوتر

فواید بازی های کامپیوتر

بازی متناسب برای این افراد این است که روی ساز و کارهای عصبی آنها تاثیر بگذارد و یک هیجان مثبت در آنها ایجاد کند.

در اصل این بازی ها به کودکان با بیماری های مزمن کمک می کنند که با بیماری های خود مبارزه کنند .

شاید بعضی از مواقع بگویند که بازی های کامپیوتری باعث بی تحرک شدن افراد می شود اما طی تحقیقاتی که دانشمندان در دانشگاه دیکن در ملبورن انجام دادند به این نتیجه رسیده بازی هایی که در تعامل هستند تمرکز و مهارت های حرکتی را در کودکان برای کنترل اشیا بالا می برند .

شما از فواید بازی های کامپیوتری می توانید در کاهش و درمان استرس و افسردگی استفاده کنید تنها نیاز است که بازی را مناسب را انتخاب نمایید. طی تحقیقاتی که در سال ۲۰۰۹ بر روی بازی های کامپیوتری انجام شد نشان می دهد که بازی ها کامپیوتری می تواند مشکلاتی مانند افسردگی و استرس را کاهش دهد و به این افراد کمک کند که با این مشکلات روحی بجنگد .

بازی های کامپیوتری دارای یک مزیت هستند و آن این است که علاوه بر اینکه مشکلات ذهنی را رفع میکند باعث می شود که مشکلات جسمی را مانند درد ها که ناشی از بیماری است را رفع کند . یکی از بازی های موثر در این زمینه بازی دنیای برفی است که از واقعیت مجازی الهام گرفته است در این بازی فر گلوله های برف را به سمت آدم برفی ها و پنگوئن ها پرتاب می کند .

در بند این بازی حواس کاربر از سمت درون به سمت بازی می رود و درد را کمتر احساس می کند .

در تحقیقات انجام شده که دانشمندان در دانشگاه واشنگتن با این بازی انجام دادند متوجه شدند که افرادی که از این بازی استفاده می کنند کمتر به داروهای مسکن نیاز دارند .

گاهی افراد تصور می کنند با بازی های کامپیوتری چشم ها ضعیف می شود و بیشتر والدین این باور را در مورد کودکانشان که این بازی ها را انجام می دهند دارند . در طی تحقیقاتی که دانشمندان در مک مستر کانادا انجام داده اند به این نتیجه رسیدند که افرادی که دچار آب مروارید هستند با بازی کردن می توانند تمرکز بیشتری به هدف های خود داشته باشند و قدرت بینایی آنها تقویت می شود.

بازی هایی مانند شلیک کردند برای درمان و تقویت توان بینایی بسیار موثر است و باعث می شود تمرکز افراد  و همچنین سرعت عکس العمل آنها افزایش یابد . بهتر است بدانید این دسته از بازی ها باعث می شود که هورمون های دوپامین و آدرنالین  در بدن فرد ترشح شود و به تقویت و انعطاف پذیری مغز کمک بیشتری کند .

افرادی که بازی های کامپیوتری انجام می دهند می توانند از مزیت بالا بردن واکنش سریع استفاده کنند زیرا در بیشتر بازی های نیاز است که کاربر بتواند سریع تصمیم گیری کند یک واکنش سریع  انجام دهند .

در دانشگاه روچستر دانشمندان در بخش عصب شناسی طی تحقیقاتی که انجام دادن به این نتیجه رسیدند که بازی های کامپیوتری باعث تمرکز و همچنین تمرین مغز برای تصمیم گیری های آنی و سریع می شود .

به همین دلیل به افرادی که نمی توانند تمرکز خوبی در تصمیمات آنی داشته باشند پیشنهاد می شود که از بازی هایی که دارای شبیه سازی که نیاز به تصمیم گیری های آنی دارد استفاده کنند تا بتوانند به مرور زمان این مشکل خود را برطرف نمایند .

بهتر است بدانید تمامی مزیت ها مخصوص کودکان و نوجوانان نیست گاهی بازی های کامپیوتری به سالمندان نیز توصیه میشود . این تحقیقات در دانشگاه کارولینای شمالی توسط پژوهشگران خبره انجام شد و به این نتیجه رسیدند که با این بای ها می توانند سلامتی روانی را در افراد سالمند بالا ببرند . به همین دلیل توصیه می شود که هر از گاهی از بازی های کامپیوتری برای بالا بردن هیجانات مثبت در این رده سنی استفاده شود .

 

مضرات بازی های کامپیوتری

در کنار مزایای کامپیوتری اگر به اندازه استفاده شود و انتخاب درستی از بازی ها صورت نگیرد باعث میشود که مضرات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد البته بهتر است بدانید که بیشتر کارشناسان معتقدند که مضرات این بازی ها بیشتر از مزایای آن است به خصوص برای کودکان و افرادی که به صورت مداوم از این بازی ها استفاده می کنند .

مضرات بازی های کامپیوتری

مضرات بازی های کامپیوتری

دقت داشته باشید این معایب دلیل نمی شود که شما به صورت کامل بازی های کامپیوتری را برای کودکان منع کنید زیرا این روش خودش ضررهایی برای کودکان دارد والدین باید سعی کنند که مدیریتی در روش استفاده کودکان داشته باشند. در زیر سعی کرده ایم به اصلی ترین مضرات بازی های کامپیوتری اشاره کنیم :

اولین مشکلی که بسیار رایج در بین افرادی که به صورت مداوم بازی های کامپیوتری انجام می دهند مشکلات چشمی است . البته این کامل طبیعی است که اگر به صورت مداوم به یک صفحه نمایش مانند تلویزیون و یا گوشی خیره شوید باعث می شود که دید شما کمتر شود و باید دیر یا زود منتظر دردهای چشمی باشند .

گاهی وقتی فرد به یک صفحه خیره می شود سعی می کنند که کمتر پلک بندد باعث می شود که چشم هایشان خشک شود .

یکی از بیماری هایی که برای بیمارانی که از بازی های کامپیوتری دچار چشم درد شده اند ناکش چشم های قهرمان گیتار است .

این بیماری به این دلیل رخ می دهد که کاربر بدون اینکه متوجه شود ساعت زیادی را به یک تصویر خیره شده است و هیچ عکس العملی را انجام نداده است . پزشکان توصیه میکنند که برا ی اینکه این بیماری رخ ندهد حداقل یک تایم را مشخص کنید اگر شما فردی هستید که زمانی که بازی می کنید از گذر زمان غافل می شوید حتما یک هشدار برای خود قرار دهید مثلا بعد از یک ساعت ساعت شما زنگ بزند تا شما کمی به چشم های خود استراحت دهید .

نینتن دینیتیس یا بیماری انگشت نینتندو از مضرات بازی های کامپیوتر است . بازی رایانه ای وی اسپرت کاربر باید دو دوسته حرکتی داشته باشد و در روند بازی سعی کند که تعادل خود را مانند بازی حفظ کند .

برای اینه کاربر بتواند این تعادل را به صورت بازی حفظ کند ممکن است به مرور زمان به ستون فقرات و زانوها آسیب وارد کند . در این بازی دیده شده است که فرد به میزانی غرق در بازی می شود که خود را به زمین می اندازد و باعث شکستگی در دست و  پا می شود .

از عوارض اصلی این بازی این است که فرد به مرور زمان دست و مچ هایش درد می گیرد و انگشت های دست متورم میشود . البته باید بدانید که تمامی این عوارض زمانی به وقوع می پیوندد که فرد مدیریتی در زمان بازی ها نداشته باشد .

افرادی که بیش از اندازه با بازی های کامپیوتری بازی می کنند دچار بیماری های روانی می شوند که این بیماری ها بیشتر خودش را به صورت افسردگی و نگرانی نشان می دهد و در قسمت مزایای بازی های کامپیوتری گفتیم اگر توان مدیریت خوبی داشته باشید می توانید برای حل مشکلات روانی از این بازی ها استفاده کنید

اما اگر شما مدت زمان زیادی در منزل و یا یک محیط تنها باشید و تمام زمان خود را صرف بازی کردن کنید قطعا دچار افسردگی می شود و از اینکه در جمع قرار بگیرید دچار ترس و نگرانی می شوید .

در بیشتر مواقع در کودکانی که زیاد بازی می کنند رفتارهای خشونت آمیز و حتی اعتیاد دید می شود .

از نشانه هایی که می توانید در مورد ضرر بازیها کامپیوتری بر روان کااربران مشاهده کنید این موارد است که نگرانی بیش از حد ، ترس ها اجتماعی و عصبانیت های بی دلیل دیده می شود  بهتر است در نوع بازی که کودکان انجام میدهند دقت نمایید زیرا بازی های خشونت آمیز باعث می شود که تصورات خیالی و رفتارهای تهاجمی در این افراد دیده شود .

در بعضی از افراد که به بازی های کامپیوتری معتاد می شوند دیده شده است که به سمت مواد مخدر روی می آورد . در تحقیقاتی که روانشناسان انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که بعضی از افراد که ساعات زیادی در طول روز درگیر بازی های کامپیوتری هستند بیشتر به سمت مواد مخدر کشیده می شوند و شاید دلیل آن این است و هیجانات خود را بالا ببرند و یا ساعات بیشتری را برای بازی کردند بیدار باشند .

روانشناسان و محققان معتقدند که نوجوانان و جوانان بیشتر از دیگر افراد در معرض اعتیاد قرار دارند زیرا این افراد بیشتر بازی های خود را به صورت شرط بندی انجام می دهند و همین امر باعث وابستگی این افراد به بازی می شود .

اعتیاد به بازی های کامپیوتری

از عمده ترین نشانه های اعتیاد به بازی های کامپیوتری در رده سنی های مختلف افزایش و یا کاهش وزن ، توجه نکردن به بهداشت شخصی، کاهش روابط اجتماعی و اختلال  در خواب است . تمامی این موارد به این دلیل است که فرد ساعات زیادی را درگیر بازی های رایانه ای می شود و از انجام این موارد غافل می شود .

اعتیاد به بازی های کامپیوتری

اعتیاد به بازی های کامپیوتری

یکی از خطرناکترین مضرات بازی های کامپیوتری مرگ است افرادی که دچار اعتیاد بازی های کامپیوتری میشوند متوجه گذر زمان نمی شوند و ممکن است از بسیاری از اتفاقات پیرامون خود و یا حتی خوردن غذا و نوشیدن آب و خوابیدن خود غافل می شود .

اعتیاد به بازی های کامپیوتری

اعتیاد به بازی های کامپیوتری

در سال ۲۰۰۷ یک جوان کره ای ساعت زیادی را در کافی نت مشغول بازی بود و این زمان به قدری طولانی بود که جوان بیهوش شد و بعد از انتقال آن به بیمارستان پزشکان متوجه شدند که جوان سه روز پشت سر هم در حال بازی بوده است و هیچ استراحتی نداشته است . مورد دیگری از بازی ها است که بسیار خطرناک هستند و افراد را ابتدا به خود وابسته میکنند و در نهایت آنها را به خودکشی تشویق می کنند .

یکی از مضرات بازی های کامپیوتری این است که دست در زمان زیادی در یک حالت قرار بگیرد و اعصاب اصلی بین ساعد و دست تحت فشار باشد و بیماری سندروم تول کارپال را به وجود آورد .

این بیماری زمانی رخ می دهد که که تاندون و اعصاب اصلی مچ که همان تونل کارپال است متورم شود .این بیماری بیشتر در افرادی که بیش از اندازه با بازی های کامپیوتری مشغول هستند رخ می دهد . در اصلی این بیماری یک نشانه فیزیکی از اعتیاد به بازی های کامپیوتری است .

مضرات دیگری که بیشتر در کودکان و افراد محصل دیده می شود افت درسی است زیرا بازی های کامپیوتری به این افراد اجازه نمی دهد که به وقت زیادی برای درس های خود بگذارند .

 

نتیجه گیری

در زمان انتخاب سیستم کامپیوتری برای بازی های کامپیوتری باید به مشخصات کلی سیستم مانند سی پی یو ، کارت گرافیک ، رم ، مادربرد ، کارت صدا ، کیس ، موس و صفحه کلید توجه کنید که از تمامی این موارد کارت گرافیک از همه این موارد مهمتر است  . اگر شما دارای یک کامپیوتر ضعیف هستید باید یک اقدام به دانلود بازی کم حجم برای کامپیوتر ضعیف خود کنید .

نتیجه گیری

بازی های کم حجم  معروف و جدید شامل

Drift 86  ، Bridge Constructor Portal – Portal Proficiency ، Lonely Mountains Downhill  ، Home Sheep Home Farmageddon Party Edition ، Little Big Workshop  ، Krystopia A Puzzle Journey ، Train Valley 2 Passenger Flow ، The Long Return ،  Youtubers Life ،  John Wick Hex است .

بهتر است بدانید که بازی های کامپیوتری دارای یک سری مزایا و معایبی است که مزایای آن شامل  درمان بیماری های مزمن مانند سندروم ، توانایی حرکتی در کودک های پیش دبستانی ، کاهش افسردگی و استرس ، کاهش درد ، تقویت بینایی ، تقویت تصمیم گیری  و افزایش ادی در رده سنی سالمندان است و  معایب آن شامل  مشکلات بینایی ، انگشت نینتندو ، رفتارهای خشونت آمیز ، کاهش وزن ، افزایش وزن ، اعتیاد ، سندروم تونل کارپال ، مرگ و افت تحصیلی است .

نتیجه گیری

نتیجه گیری