دانلود کار | دانلود نرم افزار و دانلود درایور


دانلود درایور پرینتر توشیبا

  • موضوع : درایور ,
  • اقای امیدی
  • 3,105 بازدید
  • تاریخ به روزرسانی : ۰۶ خرداد ۹۹

در این پست به دانلود درایور پرینتر توشیبا پرداخته ایم.

امروزه کمتر کسی هست که حاضر باشد، گیگا بایت ها و یا حتی ترا بایت ها عکس را با چند صفحه یا چند آلبوم و یا انواع و اقسام ای- بوک ها را با چندین جلد کتاب عوض کند، اما باز هم هستند، افرادی که هنوز لمس نمودن کتاب یا عکس های خانوادگی را بسیار بیشتر از تماشا و یا خواندن آن ها از پشت صفحه های نمایش خواستار هستند.

دانلود درایور پرینتر توشیبا

دانلود درایور پرینتر توشیبا

گرفتن یک پرینت از عکس مورد علاقه یا کتابی که در حال مطالعه ی آن هستید و دور شدن از اشعه های صفحه ی نمایش و به طور کلی دنیای دیجیتالی و غرق شدن در میان صفحات یک آلبوم عکس یا کتاب، موقعیتی نیست که هرکسی از آن به سادگی بگذرد.

برای این منظور قطعا چاپگرها بهترین انتخاب هستند. پرینترها یکی از ابزارهای دنیای صفر ویک هستند که کارایی بسیار گسترده ای در همه ی زمینه ها دارند. این وسیله ی جانبی به شما امکان چاپ کردن آنی هر مطلب و موضوعی از عکس گرفته تا اسناد و اطلاعات و هر چیز دیگری را می دهد.

چاپگر را به کامپیوتر یا لپ تاپ وصل کنید

برای استفاده از چاپگر نیاز به دستگاهی داریم که چاپگر را به آن متصل کنیم. این دستگاه می تواند یک لپتاپ، کامپیوتر خانگی و غیره باشد.

برای برقراری ارتباط بین پرینتر و دستگاهی که به آن وصل شده است، نیاز به برنامه ای به نام است تا پرینتر به سیستم شناسانده شود.

حتما گاها به این موضوع برخورد کرده اید که پرینتر را به درستی به سیستم مورد نظر خود وصل می کنید و از صحت اتصالات مطمئن هستید، اما آیکون پرینتر را مشاهده نمی کنید. اینجاست که درایور نصب نشده است.

درایور یا راه انداز یک نرم افزار است و دارای یک فایل نصبی هست که به کمک آن سیستم چاپگر را شناسایی کرده و نام و مدل آن را تشخیص میدهد و به آن اجازه ی دسترسی به اطلاعات مربوط را میدهد.

چاپگر را به کامپیوتر یا لپ تاپ وصل کنید

چاپگر را به کامپیوتر یا لپ تاپ وصل کنید

گاهی اوقات درایور بر روی سی دی که همراه با پرینتر عرضه می شود، موجود است و به خوبی عمل می کند، اما بعضی اوقات ممکن است، درایور به درستی نصب نشود و در نتیجه ی آن، پرینتر نیز کار نمیکند. راه حل ساده در این مواقع دانلود کردن درایور از اینترنت است که قصد داریم در این مطلب آن را به طورمفصل توضیح دهیم.

پرینتر توشیبا چگونه دستگاهی است؟

مراحل نصب و استفاده از پرینتر توشیبا به چه صورت است؟

درایور پرینتر توشیبا چیست؟

آیا آپدیت درایورها لازم است؟

دانلود درایور پرینتر توشیبا به چه صورت است و چگونه آنرا نصب کنیم؟

کیفیت پرینتر توشیبا به چه صورت است؟

انواع مدل های پرینتر برند توشیبا چیست؟

خطاهای دستگاه پرینتر برند توشیبا چیست؟

چگونه خطاهای پرینتر توشیبا را برطرف کنیم؟

 

پرینتر توشیبا

چاپگر یا پرینتر(printer)توشیبا وسیله ی جانبی ای است که قطع به یقین تمامی ادارات، مدارس، دانشگاه ها، موسسات، بانک ها و هر مکانی که تصورش را بکنید به آن احتیاج دارند و کمتر محلی را می توانید پیدا کنید که از چاپگرها بی بهره باشد.

این وسایل مفید امروزه حتی جای خود را در منازل شخصی هم پیدا کرده اند و معمولا در عموم خانه ها شاهد حضور آن ها به عنوان یک عضو لاینفک وسایل دیجیتالی هستیم. به طور کلی وظیفه ی پرینتر، ثبت کردن اطلاعاتی که ما از آن می خواهیم، بر روی کاغذ است.

پرینتر توشیبا

پرینتر توشیبا

انواع مختلف دستگاه های چاپگر: پرینترها هم مانند هر وسیله ی دیگر انواع متعددی داشته اند و در طول زمان تکامل پیدا کرده اند. پرینترها را به دو دسته ی ضربه ای و غیر ضربه ای تقسیم میکنند.

انواع پرینترهای ضربه ای عبارتند از:

۱-پرینترهای (Daisy wheel Printer) یا همان مدل چرخ آفتابگردان

۲- پرینترهای (Dot Matrix Printer) یا سری ماتریس سوزنی

۳- چاپگرهای (Chain Printer) یا همان زنجیره ای

۴- چاپگرهای (drum printer) یا استوانه ای

پرینترهای غیر ضربه ای در گروه های زیر دسته بندی می شوند:

  • چاپگر (Electrotermal Printer) یا گرمایی (حرارتی)
  • چاپگر (Inkjet Printer) یا جوهر افشان
  • چاپگر (Black & White LaserJet Printer) یا لیزری سیاه و سفید
  • چاپگر (Color LaserJet Printer) یا لیزری رنگی

پرینترهای چرخ آفتابگردان نخستین نوع از پرینترها بودند که اساس کار آن ها تقریبا مشابه ماشین های تایپ قدیمی بود. سرعت چاپ بسیار پایین این پرینترها و صدای گوش خراششان هنگام پرینت، سبب شد که بشر به فکر اختراع نوع جدیدتری از پرینتر بیفتد.

تا اینجای مطلب دانلود درایور پرینتر توشیبا با انواع پرینتر های ضربه ای آشنا شدید در ادامه با ما همراه شوید.

چاپگرهای سوزنی

پس چاپگرهای سوزنی به بازار عرضه شدند. برخی از این چاپگرها همچنان در برخی بانک ها و شرکت ها موجود و مورد استفاده هستند. سرعت چاپشان به نسبت مدل های چرخ آفتابگردان بالاتر بود

اما مشکل صدا همچنان به قوت خود باقی بود. این بود که پرینترهای زنجیره ای و استوانه ای به بازار آمدند. این دو سرعت معقولی داشتند و تنها تفاوت شان باهم در محل قرار گرفتن کاراکترها است. در مدل اول کاراکترها روی یک تسمه و در مدل دوم کاراکترها روی یک استوانه جای می گیرند.

چاپگرهای ضربه ای با مدل حرارتی شروع به کار کردند. این نوع پرینتر دارای دقت عمل بالایی هست و به همین خاطر بیشتر در کارهای مربوط به گرافیک استفاده میشود. سرعت پایینی دارد و کاغذ مخصوصی برای پرینت دارد که قیمت آن بالا است.

چاپگرهای جوهرافشان

نسل بعدی چاپگرهای جوهرافشان بودند که نخستین مدل آن ها توسط شخصی به نام هیولت پاکارد در اواسط قرن بیستم میلادی عرضه شدند.

هر پرینتر ویژگی ها و مولفه هایی دارد که باعث تمایز آن ها شده و در خرید بهتر ما را یاری می کنند. در اینجا به ویژگی های یک پرینتر جوهرافشان می پردازیم و آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

یکی از ویژگی های هر پرینتر سرعت آن است. سرعت هر پرینتر بر اساس سه مولفه ی اساسی تعیین می شود که عبارتند از: تعداد صفحه ای که در یک دقیقه می تواند چاپ کند (Page Per Minute:PPM)، تعداد کاراکتری که چاپگر توانایی چاپ آن را در یک ثانیه دارد.

(Character Per Second: CPS) و در هر دقیقه پرینتر قادر به چاپ چند صفحه هست (Minute Per Page: MPP). بیشترین مولفه ای که برای بیان سرعت پرینتر استفاده می شود، PPM است.

به طور معمول در پرینترهای جوهر افشان برای نوع پرینت سیاه و سفید چهار تا دوازده صفحه در یک دقیقه سرعت نرمالی محسوب می شود و در چاپگرهای رنگی این عدد یک تا دو صفحه برای هر دقیقه است. نکته جالب این است که شرکت های سازنده در هنگام محاسبه ی این عدد زمانی که پرینتر کاغذ را به داخل میکشد، به حساب نمی آورند. در نتیجه آماری که ارائه می دهند، کمی با آمارهای واقعی مغایرت دارد.

یکی دیگر از مواردی که در مورد چاپگرها زیاد مورد بحث قرار می گیرد، میزان کیفیت آن ها برای پرینت است. همواره بین طرفداران پرینترهای لیزری و جوهر افشان این چالش وجود داشته است که کدام دسته چاپ بهتری از لحاظ کیفی ارائه می دهند،

اما چیزی که آمار نشان می دهد، این است که هر دوی این مدل ها دارای پرینترهای با کیفیتی هستند و فقط باید با جستجو، بهترین برند موجود در بازار را شناسایی کرد، البته نوع کاغذ مصرفی هم نقش پررنگی در کیفیت چاپ دارد.

رزولوشن یا تفکیک پذیری

ویژگی بعدی رزولوشن یا تفکیک پذیری پرینتر است. خود رزولوشن یا تفکیک پذیری که برای صفحه نمایش هم کاربرد دارد، به مفهوم مقدار دقت و کیفیت ساخت تصاویر به وسیله پرینتر یا صفحه نمایش است.

این مورد که بر اساس پارامتر تعداد نقطه های موجود در یک اینچ فضا (Dot Per Inch: DPI) سنجیده می شود و هر چقدر این عدد بالاتر باشد، پرینتر مورد نظر از کیفیت بهتری برخوردار است. محدوده DPI برای پرینترهای جوهرافشان بین مینیمم هزار و دویست در هزار و دویست نقطه در هر اینچ فضا تا ماکزیمم هزار و دویست در چهار هزار و هشتصد است.

رزولوشن یا تفکیک پذیری

رزولوشن یا تفکیک پذیری

از دیگر ویژگی های مهم پرینتر می توان به هزینه ای که از تعویض کارتریج آن متحمل می شوید، اشاره کرد. برای این منظور باید ببینید هر کارتریج توانایی پرینت چه تعداد صفحه را دارا است، چرا که اگر کارتریج زود به زود تمام شود و شما بخواهید زود به زود کارتریج تهیه کنید، از لحاظ اقتصادی اصلا به صرفه نیست و باعث تحمیل هزینه های گزافی به شما می شود.

عمر مفید

یکی دیگر از مهمترین فاکتورها دوره ی عمر مفید آن هاست. این ویژگی از دو نظر قابل بررسی است: اول عمر خود پرینتر و دوم طول عمر کارتریج دستگاه. دستگاه های جوهر افشان در طول دوره ای که کار می کنند که تقریبا طولانی هم هست، به طور معمول به مشکل خاصی برنمی خورند و مقاومت خوبی دارند. اکثر دستگاه ها با چاپ حدودا سی هزار صفحه ی کاغذ مستهلک می شوند و ممکن است، دچار مشکل شوند.

قسمت ریسک این دستگاه کارتریج آنهاست، چرا که ما انتظار دو گانه ای از جوهر آن ها داریم. از یک سو دوست داریم وقتی جوهر به کاغذ می رسد، در کوتاه ترین زمان خشک شود و از طرفی اصلا دوست نداریم جوهری که دورن کارتریج وجود دارد، زود خشک شود.

هنگامی که از چاپگر استفاده می کنید، به این موضوع دقت کنید که اگر پرینتر برای بیش از چند هفته بلا استفاده و بدون مصرف بماند، جوهری که درون کارتریج آن به کار رفته است، به تدریج خشک می شود.

عمر مفید

عمر مفید

حجم مصرف خود از پرینتر

هنگام خرید باید حجم مصرف خود از پرینتر را قطعا مورد بررسی قرار دهید و آن را در بررسی مقدار ظرفیت سینی کاغذ دخیل کنید. اگر پرینتر را برای منزل خود یا در اداراتی که سرانه ی پرینت بالایی ندارند مورد استفاده قرار می دهید، نیازی به محل قرار گیری کاغذ ندارید و می توانید برای هر بار استفاده تعداد کمی کاغذ را در دستگاه قرار دهید،

اما اگر با حجم بالایی از پرینت سروکار دارید، به طور قطع پرینتری که دارای سینی کاغذ بزرگتری است، مناسب شما است، البته برخی از پرینترهای جوهرافشان سینی کاغذ کوچکی دارند که تعداد کاغذی که در سینی جای می گیرد، از مقدار پنجاه تا سیصد برگه متغیر است.

پرینترها به طور معمول تنها روی قسمت های مشخصی از کاغذ جای مانور دارند و بعضی از قسمت های کاغذ خصوصا حاشیه های آن قابل پرینت گرفتن نیستند. برای این منظور اگر نوع کار شما به گونه ای است که نیاز به محدوده ی خاص یا وسیعی از کاغذ برای چاپ دارید، هنگام خرید پرینتر ماکزیمم محدوده ای که پرینتر برای چاپ ارائه می دهد، را حتما مورد بررسی قرار دهید.

داشتن پورت های واسط یا اتصال (Interface Port) یکی از مولفه های مهم انتخاب یک پرینتر است. اگر به غیر از کامپیوتر از وسایل جانبی دیگری برای اتصال به چاپگر استفاده می کنید و نمی خواهید آن ها را به کامپیوتر متصل کنید،

photo printer

پرینترهای عکس یا photo printer ها بهترین انتخاب برای شما هستند. درگاه اتصال یو اس بی USB که در این پرینترها وجود دارد، به شما امکان اتصال مستقیم دوربین دیجیتالی و سایر وسایل را می دهد، همچنین حضور یک پنل نمایشگر که برای کنترل و ادیت نهایی عکس به کار می رود، از دیگر ویژگی های این فوتو پرینترها است.

آخرین، اما نه لزوما کم اهمیت ترین ویژگی ای که برای نوع جوهرافشان چاپگرها مهم است، میزان توانی از برق است که مصرف می کنند. این چاپگرها عموما توان کمی دارند که بسته به اینکه در حالت آماده به کار یا در حال کار باشد، تغییر میکند. در حالت اول توان مصرفی برابر پنج الی هفت و در حالت دوم برابر پانزده تا شصت وات خواهد بود. این ارقام در مقایسه با پرینترهای لیزری که توان مصرفی درحال فعالیت شان در حد صدها وات است، عدد کوچکی محسوب می شود.

photo printer

photo printer

پرینترهای لیزری سیاه و سفید سه مولفه ی اساسی، به صورت هم زمان دارند که باعث محبوبیت آن ها شده است. سرعت بالا در پرینت در کنار کیفیت خوب و هزینه ی کم این پرینترها را به یک گزیینه ی مناسب بدل کرده است، همچنین این پرینترها دارای مموری داخلی یا رم Ram هستند، می توانند دیتاهایی را که به آن ها فرستاده شده اند را برای چاپ در خود ذخیره کنند. محدوده ی حافظه به طور معمول بین دو تا شصت و چهار مگابایت است.

گران قیمت ترین و آپدیت ترین نوع پرینترها انواع لیزری رنگی هستند. از لحاظ کیفیت پرینت فوق العاده عمل می کنند و گاها آنقدر با کیفیت و دقیق هستند که در جعل پول یا مدارک هم استفاده می شوند. به همین خاطر برخی از انواع آن برای خرید و فروش نیاز به جواز دارند.

مراحل نصب و استفاده از پرینتر توشیبا

پرینترها از انواع دستگاه های خروجی هستند که برای استفاده از آن ها باید ابتدا آن را به یک دستگاه ورودی متصل کرد. این دستگاه می تواند کیس کامپیوتر باشد، یا دوربین دیجیتال و یا غیره. در مدل های قدیمی و در زمان های گذشته برای نصب و راه اندازی یک پرینتر فرد متحمل دردسرهای فراوانی می شد. درگاه های اتصال خاصی که هر پرینتر داشت،

یکی از معضلات بود و مثل امروزه نیست که تنها با یک پورت یو اس بی قادر به اتصال همه ی دستگاه های دیجیتالی باشید. بعد از اتصال پورت ها باید روی سیستم نرم افزار مربوط به پرینتر را که همراه با خود محصول عرضه میشد، نصب و راه اندازی می شد و در انتها اگر سیستم عامل هم مشکلی به مشکلاتتان اضافه نمی کرد و با شما راه می آمد، با کلی دعا و ثنا بالاخره پرینتر راه اندازی و قابل استفاده می شد.

مراحل نصب و استفاده از پرینتر توشیبا

مراحل نصب و استفاده از پرینتر توشیبا

امروزه، اما این پروسه ی طولانی وجود ندارد و کل این فرآیند ممکن است، چند دقیقه بیشتر به طول نیانجامد و شما به راحتی و ظرف چند دقیقه میتوانید از طریق درگاه یو اس بی، بین پرینتر و سیستم عاملی که میخواهید ارتباط برقرار کنید و مطلب مورد نظر خود را چاپ کنید.

هر پرینتر توشیبا یک نرم افزار راه انداز یا درایور مخصوص به خود دارد که در ادامه به آن میپردازیم.

درایور پرینتر توشیبا

درایور یک نوع نرم افزار واسط است. حال چرا به آن واسط می گوییم؟ چون این نرم افزار مانند یک واسطه و در نقش تعریف یک دستگاه سخت افزاری برای سیستم عامل عمل میکند.

به طور کلی درایورها به نرم افزارهای راه انداز هم معروف هستند و نقش اصلی را در راه اندازی یک سخت افزار بر عهده دارند. هر کمپانی سازنده ی محصولات دیجیتالی موظف است، راه انداز سخت افزار مربوطه را همراه با دستگاه به کاربر ارائه دهد.

روال راه انداز از نرم افزار به سیستم عامل، از سیستم عامل به درایور سخت افزار و در انتها از درایور به سخت افزار است. بگذارید تا با ذکر یک مثال این مسئله را ساده تر کنیم.

درایور پرینتر توشیبا

درایور پرینتر توشیبا

شما میخواهید سندی را از نرم افزار مایکروسافت ورد پرینت بگیرید. نرم افزار ورد درخواست پرینت خود را به سیستم عامل دستگاه ارائه میدهد، با دریافت این درخواست توسط سیستم عامل، پیغام راه اندازی پرینتر توسط سیستم عامل به درایور پرینتر فرستاده می شود و درایور از چاپگر میخواهد مطلب مورد نظر را چاپ کند.

مثال

در انواع ویندوزها روش نصب کردن درایورها کمی متفاوت است. برای مثال در ویندوز ایکس پی XP که کمی قدیمی تر است، وقتی عملیات نصب ویندوز تمام می شود، هیچ درایوری روی سیستم موجود نیست و کاربر باید به شکلی کاملا غیراتوماتیک و یا منوال manual، تک تک راه اندازهای مربوط به هر قطعه را اعم از کارت گرافیک، main boar، کارت صوتی، چاپگر و غیره را نصب کند.

ویندوز سون ۷ که یک نسل بعد از ویندوز ایکس پی است، کمی در مورد درایورها پیشرفته تر عمل می کند. در حین نصب ویندوز سیستم عامل سخت افزارهای متصل و موجود را پیدا میکند و بعضی از این سخت افزارها که شناسایی شده باشند، درایور آن ها نصب می شوند.

ویندوز تن یا ۱۰ که از آخرین نسخه های سیستم عامل و به روز ترین و ارتقاء یافته ترین آن ها است، تقریبا اکثر سخت افزارها را موقع نصب شدن می یابد و درایور مربوط به آن ها را نصب میکند.

مثال

مثال

آپدیت درایورها

درایورها هم مثل بقیه ی نرم افزارها قابلیت به روزرسانی و ارتقاء به نسخه ی بالاتر و جدیدتر را دارند. کمپانی های سازنده ی سخت افزار همواره در حال ارتقای قابلیت های آن ها هستند و نسخه های به روز درایورها را ارائه می دهند. هنگامی که درایور را آپدیت میکنیم، کارایی و قابلیت های جدیدی به آن اضافه میشود. عکس این مساله هم صادق است.

اگر آپدیت های نرم افزار راه انداز را دریافت نکنید، سخت افزار با تمام ظرفیت خود نمی تواند کار کند. بدتر از این موضوع هم می تواند رخ دهد و آن موقعی است که کلا درایور یک سخت افزار را بر روی سیستم نصب نکرده اید. اینجا دو حالت رخ می دهد: ممکن است، سخت افزار کلا کار نکند و یا در حالت دوم اگر کار کند، با پایین ترین توانایی خود می باشد و بازدهی چندانی نخواهد داشت.

آپدیت درایورها

آپدیت درایورها

هنگامی که پرینتر را از طریق درگاه یو اس بی به سیستم وصل میکنیم، باید درایور چاپگر را نصب کنیم. این عمل به سه طریق انجام می شود:

نصب فایلهای مربوط به درایور با کمک مدیریت دستگاه یا Device Manager

نصب فایلهای مربوط به درایور با کمک فایل نصبی یا Setup

نصب فایل های مربوط به درایور با کمک افزونه ی اضافه کردن پرینتر یا Add Printer:

برای این روش نیازی به سی دی هایی که توسط کارخانه ی سازنده ارائه می شود، نیست، چرا که خود ویندوز عموما درایورهای انواع پرینترها را دارا هست.

پس از اینکه چاپگر را برای اولین بار به سیستم وصل کردید، سیستم عامل آن را پیدا کرده و می شناسد. پس از اینکه ویندوز برند و مدل پرینتر را پیدا کرد، درایور مربوطه را نصب می کند. پس از چند لحظه پیغامی مبنی بر اینکه دستگاه به درستی نصب شده و آماده ی بهره برداری است، نمایش داده می شود. یکی از آسان ترین روش های نصب پرینتر همین روش است.

اگر چاپگر شما از انواع قدیمی است و اتوماتیک وار توسط سیستم شناخته نشده باشد، یا از طریق درگاه یو اس بی وصل نشده باشد، باید از طریق ویزارد اضافه کردن چاپگر Add A Printer و به صورت اصطلاحا منوال (manual) پرینتر را به سیستم بشناسانید. این ویزارد از طریق کنترل پنل Control Panel و زبانه ی Devices And Printers قابل دسترسی است.

در قسمت Devices And Printers از کنترل پنل، زبانه ی پرینتر را انتخاب کرده و در این قسمت چاپگری که نصب کرده ایم، قابل رویت است. بر روی آن کلیلک راست کرده، آن را به عنوان پرینتر پیش فرض با کمک گزینه ی set as default printer انتخاب کنید.

به طور معمول نصب درایور کار پیچیده و مشکلی نیست و معمولا با انجام پله به پله ی موارد گفته شده به راحتی قابل به نصب است، اما اگر احیانا شخصی موفق به انجام این کار نشد، می تواند با مراجعه به نمایندگی های مجاز برند مورد استفاده و یا فروشگاه های لوازم نرم افزاری که کارهای نصب را هم انجام می دهند، درایور مورد نظر را نصب کرده و از پرینتر خود بهره ببرد.

آشنایی مختصری با شرکت توشیبا و محصولات تولیدی آن

آشنایی مختصری با شرکت توشیبا و محصولات تولیدی آن

آشنایی مختصری با شرکت توشیبا و محصولات تولیدی آن

معرفی شرکت توشیبا و تاریخچه ی تاسیس آن:

توشیبا را می توان در دسته ی کهنسال ترین محصولات قرار داد که در راه تولید با مشکلات ریز و درشت بسیاری مواجه شده و به هر نحوی موانع را از سر راه برداشته است. این کمپانی در سال دو هزار و دو میلادی موفق ترین کمپانی در بحث دستگاه های اداری در جهان شناخته شد.

با آمارهایی که در سال دو هزار و شش میلادی منتشر شد، این شرکت هشتاد و هفتمین برند موفق از نظر درآمد زایی در دنیا معرفی گردید. در سال دو هزار و دوازده این کمپانی بیش از دویست و ده هزار پرسنل داشت که در قریب به سیصد شعبه و نمایندگی این برند در اقصی نقاط دنیا مشغول به کار بودند.

برند توشیبا در کشور ژاپن ایجاد شده است. کمپانی توشیبا معاملات فرا مرزی را در زمینه ی فرآورده ها و فعالیت های الکترونیکی انجام می دهد که شعبه ی اصلی آن در توکیو واقع شده است. برند توشیبا در بسیاری از زمینه ها مثل سامانه و وسایل تکنولوژی داده ها و بخش های لازم ساختار الکترونیک فعالیت می کند.

قدمت برند توشیبا حدودا به هشت دهه ی قبل برمی گردد. کمپانی توشیبا حاصل ترکیب شدن دو کمپانی قوی و اصیل ژاپنی که در سال هزار و هشتصد و نود میلادی ایجاد شده بودند، است.

هرکدام از این دو کمپانی که ترکیب آن ها موجب ایجاد توشیبا شده است، در کشور ژاپن در زمره ی اولین ها در مبحث برق به شمار می روند. حدودا چهار دهه پس از تاسیس کمپانی توشیبا یعنی در سال هزار و نهصد و سی و نه میلادی اسم قبلی آن دستخوش تغییراتی شد که منجر به اسم فعلی این برند یعنی توشیبا شد. در بحث ساخت دستگاه های الکترونیکی از جمله لپ تاپ کمپانی توشیبا جز پیشتازان است.

شما در حال مطالعه پست دانلود درایور پرینتر توشیبا هستید.

جایگاه پنجم

برند توشیبا در موضوع تولید لپتاپ در جایگاه پنجم دنیا قرار دارد، همچنین این برند در خصوص تولید انواع دستگاه های کپی، در سراسر جهان عملا رقیبی ندارد و مقام اول را از آن خود کرده است. نزدیک به سه سال پیش این کمپانی اقدام به خرید سهام لوازم منزل نیز کرد.

در دهه های گذشته قبل از ایجاد کمپانی توشیبا کشور ژاپن در زمینه ی تجارت اوضاع مساعدی نداشت. دشواری هایی که به جهت وارد کردن ادوات از سایر کشورها در حوزه ی اقتصاد ایجاد شده بودند، کمپانی های تازه تاسیس را با مشکلاتی مواجه کرده بود.

از این رو کشور ژاپن با کمک گرفتن از افراد کارآزموده ی خارجی توانست تحولاتی در زمینه ی تجارت ایجاد کند و مانع از استثمار این کشور شود. اما با گذر زمان و آغاز جنگ جهانی اول بسیاری از کمپانی هایی که در حال ترقی کردن بودند، به مشکلات متعددی از جمله عدم دستیابی به ابزار و مواد اولیه برای تولید برخورد کردند.

تولید محصولات پزشکی و اداری

کمپانی توشیبا در بحث تجهیزات مربوط به آشپزخانه و منزل و وسایل الکترونیکی در حال فعالیت است. این کمپانی تنها به تولید لوازم خانگی بسنده نکرده و علاوه بر این ها در زمینه ی لوازم پزشکی و اداری نیز محصولاتی برای ارائه دارد. دو کمپانی شیبارا و توکیو دنکی با ترکیب شدن، خروجی فوق العاده ای به نام کمپانی توشیبا را به جهانیان عرضه کردند.

وقتی کمپانی شیبارا کارهای مثمرثمری ارائه داد، این خروجی موجب شد تا دانشمندان ژاپنی علاوه بر استفاده از تمام قوای علمی ژاپنی ها از دانشمندان کشورهای دیگر نیز کمک بگیرند تا از امکانات و سرچشمه های داخلی جهت تولیدات این برند استفاده کنند.

گاهی اوقات قرار گرفتن در شرایط سخت و روبه رو شدن با مشکلات، باعث تبدیل توانایی های بالقوه به بالفعل می شود. در واقع جنگ جهانی اول نیز همین دستاورد را به همراه داشت و باعث شد تا در مواجهه با شرایط سخت و دشوار جنگ به جای تعطیل شدن یا از بین رفتن برند، تهدیدات به فرصت تبدیل شوند و روسای کمپانی توشیبا در راستای پیشرفت جهت آماده سازی امکانات لازم برای تولید محصولات گام بردارند.

پس از عبور از دومین جنگ جهانی کمپانی توشیبا بار دیگر با بهره گیری از تمام قوای تولیدکنندگان و مهندسان مجددا تهدیدات جنگ را به فرصت تبدیل کرده و با پیشرفت در تولیداتی مثل لامپ آوازه اش در تمام دنیا پیچید.

با عبور از دومین جنگ جهانی و پشت سر گذاشتن سختی های جنگ، کمپانی برند توشیبا در مسیر توسعه گام برداشت و در اوایل دهه ی پنجاه دست به تولیدات نوآورانه ای زد.

این تولیدات نوآورانه ی کمپانی توشیبا شامل محصولاتی از جمله رایانه و مایکروویو است که باعث شد با این سطح از پیشرفت در تولیدات جهانیان را حیرت زده کنند و علاوه بر آن سرآغازی شد برای پیشرفت محصولات پخش رسانه ای در این کشور.

سایر تولیدات و محصولات ارائه شده توسط کمپانی توشیبا به غیر از پرینتر:

این کمپانی ژاپنی تقریبا در همه ی زمینه ها فعال و مشغول به کار است. از جمله ی این حوزه ها میتوان به وسایلی برای برقراری ارتباط، قطعات الکترونیکی، سیستم های الکتریکی، انواع وسایل برای استفاده در ساختارهای شهری و حتی صنعتی مانند آسانسور، سیستم های برقی، توربین های حرارتی نیروگاهی، وسایل خانگی، وسایل مورد استفاده در اداره جات و دفاتر، دستگاه های مخصوص روشنایی و نورپردازی و نیز خدمات لاجستیک را نام برد.

تا اینجا متوجه شدید شرکت توشیبا محصولات اداری و پزشکی هم تولید میکند پیشنهاد می کنم تا پایان پست دانلود درایور پرینتر توشیبا ما را همراهی کنید.

کمپانی توشیبا باعث پیشرفت توربین اولیه ی نیروگاه برق شد

کمپانی توشیبا در اوایل دهه ی شصت باعث پیشرفت توربین اولیه ی نیروگاه برق شد. با توجه به افزایش مشکلات در رابطه با تشخیص بیماری ها احساس نیاز به دستگاهی که بتواند با مشاهده ی بافت های بدن نواقص سلامتی در فرد را تشخیص دهد برای بشر ایجاد شد.

این تشخیص نواقص و بیماری، جز با رخنه به درون بدن و دسترسی به بافت های بدن بیمار ممکن نبود. لذا دستگاهی به نام ام آر آی در اوایل دهه ی هشتاد توسط کمپانی توشیبا وارد بازار شد و در زمره ی تجهیزات پزشکی جهت تشخیص بیماری از طریق عکس برداری قرار گرفت.

با گذر زمان طبیعتا نیازهای انسان ها نیز به دلیل پیشرفت علم و تغییر شرایط به خصوص شرایط محیطی دستخوش تغییرات شد. افراد علاوه بر احساس نیاز به وسیله ای جهت پر کردن اوقات فراغت و گذران وقت، نیاز به ابزاری داشتند که در مشکلات نیز آن ها را یاری کند.

نکته

پس از تولید کامپیوترهای شخصی با مشکلات زیادی از جمله ساکن بودن یا عدم امکان جابه جایی راحت، وزن بالا و اشغال کردن فضای زیاد مواجه بودیم.

کمپانی توشیبا در اواسط دهه ی هشتاد دست به تولید لپ تاپ زد و توانست به این زمینه نیز ورود کند. این شرکت پس از رقبای قدری همچون اچ پی hp، دل Dell، ایسر Acer و لنوو Lenovo به عنوان پنجمین کمپانی تولید کننده ی لپتاپ در دنیا شناخته می شود،

همچنین در ساخت نیم رساناها هم نامی برای خود دست و پا کرده و رده ی چهارم دنیا پس از اینتل Intel، سامسونگ Samsung و تگزاس اینسترومنتز Texas Instruments را در اختیار دارد.

از سایر تولیدات این کمپانی مشهور و موفق می توان به ماشین لباسشویی، یخچال، لامپ، تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی، دستگاه های تهویه مطبوع، دی وی دی، تلفن، دیسک نوری، انواع وسایل دیجیتالی جانبی مانند اسکنر ، دستگاه فکس، دستگاه کپی و غیره اشاره کرد.

پیشنهاد می کنیم تا انتهای پست دانلود درایور پرینتر توشیبا ما را همراهی کنید.

آموزش نصب پرینتر، دانلود و نصب درایور پرینتر توشیبا

پرینتر های توشیبا یکی از محبوب ترین دستگاه های این کارخانه ی ژاپنی هستند و در دو مدل کلی عرضه می شوند. نخست مدل تک کاره که فقط دستگاه پرینتر است و هیچ کاربری دیگری ندارد و دوم دستگاه هایی با قابلیت انجام چند کاره. این دستگاه ها علاوه بر پرینتر بسته به انواعی که دارند، می توانند مجهز به دستگاه فتوکپی، اسکنر، تلفن و غیره باشند.

برای نصب پرینترهای توشیبا از همان روشی که برای نصب سایر برندهای پرینتر بهره می گیرند استفاده می شود. دستگاه که می تواند یک کاره یا چند کاره باشد، ابتدا به پریز برق متصل می شود و سپس از طریق کابل یو اس بی پرینتر را به سیستم مورد نظرمان وصل می کنیم، سپس سیستم با شناسایی دستگاه، نوع و مدل آن را تشخیص می دهد. حال یا سیستم فایل های راه انداز مربوط به این مدل را داراست که به راحتی و با چند کلیک آن ها را نصب میکنیم و پرینتر ما آماده برای کار است.

آموزش نصب پرینتر، دانلود و نصب درایور پرینتر توشیبا

آموزش نصب پرینتر، دانلود و نصب درایور پرینتر توشیبا

یا حالت دومی پیش می آید که سیستم درایور مربوط به مدل مورد نظر ما را ندارد. در اینجا می توانیم با یک جستجوی ساده در هر موتور جستجویی اعم از گوگل یا یاهو و غیره درایور مورد نظرمان را پیدا کنیم و پس از دانلود آن را نصب کرده و لذت استفاده از دستگاهمان را احساس کنیم.

اکنون که طریقه نصب پرینتر را یاد گرفتید پیشنهاد می کنیم تا پایان پست دانلود درایور پرینتر توشیبا ما را همراهی کنید.

توجه داشته باشید

برای جستجو کردن فایل درایور باید حتما نام برند پرینتر که در اینجا توشیبا هست و نوع و مدل آن که عموما با چند حرف از الفبای انگلیسی و اعداد نشان داده می شود، را در کادر جستجو وارد کنیم و سپس با فشردن دکمه ی ذره بین جستجو را آغاز کنیم.

راه ساده تر پیدا کردن و دانلود درایور پرینتر توشیبا مراجعه به وبسایت خود شرکت توشیبا است. نشانی این وب سایت toshibatec. com است که با مراجعه به آن و جستجوی مدل پرینتر خود می توانید درایور آن را یافته و دانلود و اجرا کنید.

معمولا چه بر روی سی دی های راه انداز، چه در فایل دانلود شده ی درایور از اینترنت یک فایل اجرایی (. exe) موجود است که عموما به صورت فشرده یا zip است. این فایل setup را ابتدا باید به کمک نرم افزارهای فشرده سازی از حالت فشرده خارج کنیم و سپس آن را اجرا کنیم.

توجه داشته باشید

توجه داشته باشید

با توجه به نوع دستگاه انتخاب کنید

در این مرحله اگر لازم بود انتخابی کنیم، یا گزینه ای را تیک بزنیم، با توجه به نوع دستگاه و نیازمان آن را انجام می دهیم. بعد از این مرحله پرینتر نصب شده و آماده ی بهره برداری است.

بعد از مرحله ی نصب نوبت به انتخاب زبان مورد نظر کاربر می رسد. معمولا دستگاه های توشیبا دارای یک ال سی دی یا صفحه نمایش کوچک هستند که عموما لمسی و یا تاچ است و از طریق آن می توان زبانی که نیاز است، را تنظیم کرد.

با توجه به نوع دستگاه انتخاب کنید

با توجه به نوع دستگاه انتخاب کنید

برخی از مدل های چاپگرهای پرشیا به وای فای نیز مجهز هستند، اما برای استفاده از آن نیاز است که تنظیمات اولیه ی آن را فعال کنید. برای این منظور به قسمت setting یا تنظیمات رفته و به دنبال گزینه ی DHCP بگردید.

پس از پیدا کردن این گزینه را انتخاب و فعال کنید. اگر این مورد فعال باشد، شما بدون وصل کردن هیچ کابلی و فقط با کمک اتصال وایفای می توانید فایل های روی اسمارت فون، لپتاپ، دوربین و تبلت و سایر وسایل خود را به راحتی چاپ کنید.

اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه دانلود درایور پرینتر توشیبا هستید با ما تا انتهای همین پست همراه باشید.

خرید پرینتر توشیبا

برای خرید بک پرینتر باید مولفه های گوناگونی را بررسی کرد و پس از لیست کردن انواعی که با تحقیق به آن ها دست پیدا کرده اید به یک دفتر فروش معتبر یا نمایندگی فروش برند توشیبا مراجعه کنید.

اولین قدم برای خرید پرینتر توشیبا تهیه ی جنس اصل و اورجینال است. مورد بعدی بهره گیری از نظر متخصصان این حوزه می باشد. در نمایندگی های برند توشیبا کارشناسان زبده ی فروش حضور دارند که می توانند فرد را با نظرات کارشناسی خود راهنمایی کنند. تا خریدار با چاپگری که برای خرید در نظر دارد، از منظر فنی و قابلیت هایی که ارائه می دهد، بهتر آشنا شود و در نهایت خرید معقولی داشته باشد.

خرید پرینتر توشیبا

خرید پرینتر توشیبا

همواره این را در خاطر داشته باشید که خریدار شما هستید و نیاز خود را از دستگاه مورد نظر بهتر از فروشنده می دانید، پس کاربری خود از پرینتر را در درجه ی اول اهمیت قرار دهید.

شما در حال مطالعه پست دانلود درایور پرینتر توشیبا هستید.

انواع مدل های پرینتر برند توشیبا

انواع مدل های پرینتر برند توشیبا

انواع مدل های پرینتر برند توشیبا

چاپگر چندکاره ی رنگی مدل ۲۰۵۰:

این پرینتر به شکل همزمان دارای قابلیت چاپ رنگی، سیاه و سفید، اسکن رنگی، سیاه و سفید و نیز عملیات کپی رنگی را دارا می باشد.

پرینتر e- STUDIO 18:

این پرینتر نیز چند منظوره بوده و توانایی کپی، اسکن و پرینت را فقط به صورت سیاه و سفید دارد.

پرینتر چندکاره ی es2006:

که هر سه کار کپی کردن و پرینت گرفتن و اسکن کردن را انجام می دهد.

چاپگر e-STUDIO 245:

این دستگاه دو منظوره هست و توانایی پرینت و کپی گرفتن را دارا است.

شما در حال مطالعه پست دانلود درایور پرینتر توشیبا هستید.

پرینتر e-STUDIO 306:

دستگاهی دو منظوره که از قابلیت های اسکن و پرینت پشتیبانی میکند.

پرینتر e-STUDIO 245:

چند منظوره و قادر به اسکن، کپی و پرینت است.

پرینتر es 2303 A:

چاپگری همراه شده با فناوری لیزر

دستگاه چند کاره ی studio 223:

این دستگاه رنگی بوده و چهار قابلیت کپی گرفتن، اسکن کردن، پرینت فایل ها و ارسال و دریافت فکس را دارد.

چاپگر الکترو ترمال B-EV4T:

این چاپگر توشیبا از انواع پرینترهای گرمایی است و عموما برای چاپ کردن و پرینت گرفتن برچسب و اتیکت (label) مورد کاربرد قرار می گیرد.

چاپگر الکترو ترمال B-SA4TP:

این مدل از پرینترهای توشیبا نیز حرارتی بوده. همانند مدل قبل استفاده ی عمده ی آن در پرینت گرفتن برچسب ها است.

یکی از نکاتی که باید به عنوان مصرف کننده به آن توجه کنید، این است که پرینتر یک دستگاه مصرفی است که چه در منزل و چه در موسسات و اداره ها، استفاده ی زیادی از آن می شود.

به همین سبب باید طی دوره های مختلف توسط یک سرویس کار ماهر که از طرف شرکت توشیبا مورد تایید است، به صورت دوره ای مورد بررسی و چک آپ قرار بگیرد. تا اگر دچار مسئله ی جزئی ای شده است، یا قطعه ای از آن به مشکل برخورده است، پیش از به بار آمدن یک مشکل کلی که باعث تحمیل هزینه های گزافی به کاربر می شود، قطعه ی مورد نظر را اگر قابل مرمت باشد، تعمیر کرده و یا در غیر این صورت آن را تعویض کرد.

شما در حال مطالعه پست دانلود درایور پرینتر توشیبا هستید.

خطاهای دستگاه پرینتر برند توشیبا

کلیه دستگاه های اداری نظیر ماشین های کپی، پرینترها، اسکنرها و غیره ساز و کار بسیار کارآمدی برای مشخص کردن ایراداتی که در داخل دستگاه اتفاق می افتد دارند.

هر زمان که درون دستگاه اتفاق بدی بیفتد که برای دستگاه مضر باشد و در کار آن اختلال ایجاد کند، برای نمونه قطعه یا قطعه هایی از کار بیفتند یا به مشکلی برخورد کنند، دستگاه به صورت اتوماتیک کدهای خطایی تولید و ارسال می کند که معمولا آن را با نام ارور Error می شناسیم.

خطاهای دستگاه پرینتر برند توشیبا

خطاهای دستگاه پرینتر برند توشیبا

با کمک این کدهای خطا، ماشین به شخصی که از آن استفاده می کند این پیغام را می رساند که در عملکرد دستگاه اختلال به وجود آمده است. هر فرد چه به عنوان یک استفاده کننده ی معمولی و چه تحت عنوان یک استفاده کننده ی زبده باید با رفتار دستگاه خود آشنایی داشته باشد، این اشکالات را به خوبی بشناسد و در مواقع لزوم مشکل و ایراد دستگاه پرینتر توشیبا خود را به راحتی رفع نماید.

در ادامه ی این مطلب قصد داریم کلیه ی خطاهای پرینتر توشیبا را بیان کنیم و سپس راهکار مناسبی جهت رفع آن را ارائه می دهیم. با کمک این راهکارها کاربر باید درصدد رفع مشکلات دستگاه پرینتر برآید،

چرا که اگر این امر محقق نشود، ایراد به مرور زمان بزرگ و بزرگ تر می شود و حتی می تواند قسمت های اصلی دستگاه را نیز در بر بگیرد و در نتیجه باعث می شود، مخارج بسیار زیادی را برای ترمیم دستگاه پرینتر توشیبا خود متحمل شوید.

اگر خود فرد قادر نبود که مشکل دستگاهش را رفع کند، قطعا می تواند با مراجعه به یک تعمیرکار دستگاه های دیجیتالی، یا نمایندگی خدمات پس از فروش محصول از یک تکنیسین حرفه ای برای حل ایرادات دستگاه کمک بگیرد.

خطاهایی که در زیر آورده شده اند، متداول ترین ایراداتی هستند که برای دستگاه های پرینتر و یا دستگاه های چند منظوره ی توشیبا می توانند پیش بیایند:

خطا C56: هنگامی رخ می دهد که بین CPU مرکزی و PFC دستگاه ارتباط برقرار نشده باشد، این ارتباط دارای مشکل باشد.

خطا C57: این ارور هنگامی اتفاق می افتد که بین CPU مرکزی و برد IPC دستگاه ارتباطی برقرار نشده باشد.

خطا C58: ایراد در برقراری ارتباط بین برد IPC و فینیشر دستگاه به وجود آمده است.

خطا C59: این خطا بیان گر مشکل در ارتباط بین پردازنده ها یعنی پردازنده ی مرکزی و پردازنده ی بخش لیزری دستگاه است.

کد خطا F07: برقراری ارتباط بین برد SYS و برد LGC به مشکل برخورده است.

کد خطا F11: بین دو برد SYS و SLG ایراد برقراری ارتباط وجود دارد.

کد خطا C73: دستگاه در راه اندازی EEPROM به مشکل برخورده است.

کد خطا C82: سنسور تنظیم نیست.

کد خطا C85: موتور سینی بالای لیفت، حالت عادی ندارد.

کد خطا C86: حسگر خروجی مرکزی به درستی تنظیم نشده است.

کد خطا CA9: منتقل کردن دیتاهای تصویر به SYS Board به مشکل برخورده است.

کد خطا CAA: اسکن ثانویه به دقت تنظیم نشده است.

کد خطا CE1: تشخیص سنسور پرتوها مشکل دارد.

کد خطا E35: دسترسی به حسگر انتقال کاست غیر ممکن است.

ارور شماره E3C: سنسور ثبت قابل دستیابی نیست.

ارور شماره E3F: دستگاه فتوکپی به حسگر منتقل کننده ی LCF نمی تواند دست پیدا کند.

کد خطای E41: قسمت پیشین دستگاه کپی در زمان انجام چاپ باز شده است.

ارور شماره E44: پوشش بخش تغذیه در هنگام عملیات چاپ باز شده است.

کد خطای E45: کاور جانبی LCF در زمان چاپ کردن باز شده است.

ارور شماره E46: پوشش خروجی واحد تغذیه در زمان عملیات چاپ باز مانده است.

کد خطای E47: در هنگام چاپ کردن درب کاور خروجی بسته نشده است.

ارور شماره E50: حاشیه ی پیشین کاغذ به حسگر وارونه ی شماره دو نرسیده است.

ارور شماره ی E51: حاشیه ی پیشین کاغذ به حسگر وارونه ی شماره یک نرسیده است.

کد خطای E55: CRUN روشن نشده است و کاغذ در جایی از قسمت کشنده ی کاغذ گیر افتاده است.

ارور شماره E58: کاغذ نتوانسته است، از هر یک از حسگرهای وارونه شماره یک یا دو خارج شود.

کد خطای E59: حاشیه سینی کاغذ از حسگر خروجی عبور نکرده است.

ارور شماره E5A: حاشیه ی سینی کاغذ نتوانسته است، از حسگر خروجی بگذرد.

کد خطای E71: منبع تغذیه مرکزی متوقف شده است.

ارور شماره ی E72: کشنده ی کاغذ در بخش کپی ئستگاه متوقف شده است.

ارور شماره ی E74: حسگر وارونه ی مرکزی متوقف شده است.

رفع بعضی از کدهای خطای و ایرادات پرینتر یا دستگاه چندکاره ی توشیبا

برای این که کاربر قادر باشد، مشکلات دستگاه پرینتر خود را حل کند، باید تمامی این خطاها را بشناسد و بداند وقوع هر خطا به چه دلیل است. نکته ی مهم این است که کلیه ی خطاهای دستگاه پرینتر توشیبا به مواردی که در بالا ذکر شد محدود نمی شوند و بسیار گسترده تر از اینها می باشد.

در نتیجه یک کاربر عادی به تنهایی قادر به شناسایی و حل کردن تمامی این خطاها نیست، بلکه باید از یک تعمیرکار حرفه ای و کار بلد کمک بگیرد تا مشکلات دستگاه خود را رفع کند.

رفع بعضی از کدهای خطای و ایرادات پرینتر یا دستگاه چندکاره ی توشیبا

رفع بعضی از کدهای خطای و ایرادات پرینتر یا دستگاه چندکاره ی توشیبا

هرچند دانستن بعضی خطاهای معمولی مانند نداشتن کاغذ، گیر کردن کاغذ، باز بودن بعضی از قسمت های پرینتر، خالی بودن شارژ کارتریج و نمونه هایی از این دست خالی از لطف نیست و برای کاربر مفید بوده و به راحتی می تواند این خطاهای پیش پا افتاده را رفع کند.

در ادامه ی مطلب چند خطای رایج هنگام استفاده از پرینتر یا وسایل چند منظوره ی توشیبا همراه با علت رخ دادن و نحوه ی برطرف کردن ایراد آن آورده شده است.

تا اینجا با رفع بعضی از کدهای خطا آشنا شدید در ادامه پست دانلود درایور پرینتر توشیبا با ما همراه باشید.

بهم ریختن رنگ بک گراند در دستگاه چندکاره توشیبا:

اگر جوهر کارتریج روی صفحه ای که میخواهد چاپ شود، پخش شود، در بک گراند کاغذ شاهد بهم ریختگی خواهیم بود. علت به وجود آمدن آن می تواند سه مورد باشد:

بهم ریختن رنگ بک گراند در دستگاه چندکاره توشیبا:

بهم ریختن رنگ بک گراند در دستگاه چندکاره توشیبا:

شما در حال مطالعه پست دانلود درایور پرینتر توشیبا هستید.

رطوبت بیش از اندازه ی کاغذ:

برای رفع این مشکل فرایند چاپ را با کاغذ متفاوتی و ترجیحا از بسته ی جدیدی از کاغذ که باز نشده باشد، امتحان کنید. دقت کنید، پکیج کاغذها را فقط در هنگام نیاز بازگشایی کنید تا نم و رطوبت به داخل آن ها نفود نکند.

اگر این بهم ریختگی روی یک پاکت اتفاق بیفتد نه ورقه ی کاغذ، باید نحوه ی جاگذاری پاکت یا فرمت و شیوه ی قرار گرفتن مواردی که مایل به پرینت هستید، را متفاوت کنید تا عملیات چاپ روی قسمت های به هم چسبانده شدن پاکت یا شکاف های آن نباشد.

اگر بهم ریختگی در کل صفحه مشهود باشد و تمام بک گراند آن را شامل شود، باید یا با نرم افزار مورد نظر و یا با کمک تنظیمات خود دستگاه میزان واضح بودن پرینت را تنظیم کنید.

رطوبت بیش از اندازه ی کاغذ:

رطوبت بیش از اندازه ی کاغذ:

بی رنگ بودن و یا بی حال بودن رنگ های صفحات پرینت یا چاپ گرفته شده:

اگر روی صفحه ای که آن را چاپ کردید، نوشته ها و یا تصاویر دارای قسمت هایی سفید باشند، یا در تمام صفحه شاهد بخش های بی رنگ و چاپ نشده باشیم، باید اقدامات زیر را انجام دهیم:

بی رنگ بودن و یا بی حال بودن رنگ های صفحات پرینت یا چاپ گرفته شده:

بی رنگ بودن و یا بی حال بودن رنگ های صفحات پرینت یا چاپ گرفته شده:

نصب تونرکارتریج جدید:

چرا که به احتمال بسیار زیاد جوهر کارتریج تمام شده و یا مقدار خیلی ناچیزی از آن بر جای مانده است.

عدم تناسب کاغذ با کاغذی که مورد نیاز دستگاه است. برای نمونه کاغذ بیش از حد لازم برای دستگاه رطوبت داشته باشد، یا میزان نرمی آن کمتر از میزان مورد نیاز دستگاه باشد.

اگر محو بودن در کل صفحه مشهود باشد، احتمالا ایراد در تنظیمات واضح بودن چاپ است. دوباره آن را تنظیم کرده و روی عدد بالاتری قرار دهید.

ممکن است، تونر کارتریج به کمی نظافت احتیاج داشته باشد. نیاز به این وضعیت به صورت چاپ بی رنگ، همزمان با پخش شدن تونر کارتریج و آغشته شدن صفحه به آن خود را نشان می دهد.

مورد جدی تر این موضوع زمانی است که بخش رویی قسمت LSU دستگاه چندکاره آلوده باشد. ابتدا LSU را پاک کنید و بلافاصله از یک تعمیرکار مجاز یا تکنیسین مجرب و یا نمایندگی رسمی تعمیر توشیبا کمک بگیرید.

تا به اینجا طریقه نصب تونر کارتریج را یاد گرفتید برای کسب اطلاعات بیشتر تا پایان پست دانلود درایور پرینتر توشیبا ما را همراهی کنید.

سیاه شدن صفحات پرینت یا کپی شده:

این وضع در سه صورت رفع می شود که به شرح زیر است.

عدم نصب درست کارتریج. در این صورت باید کارتریج را خارج کرده و دوباره جاگذاری کنید.

ممکن است، نیاز به تعویض نمودن تونر کارتریج داشته باشید. کارتریج قدیمی را با یک کارتریج جدید عوض کنید.

در بدترین حالت امکان این می رود که خود دستگاه آسیب دیده باشد و نیاز به ترمیم داشته باشد. در این حالت و اگر با انجام موارد یک و دو مشکل سیاه شدن صفحات حل نشد، باید فورا از تکنیسین حرفه ای این کار کمک بگیرید.

تا اینجای مطلب دانلود درایور پرینتر توشیبا با مشکل سیاه شدن صفحات پرینت شده آشنا شدید در ادامه با ما همراه باشید.

ظاهر شدن تعدادی خط عمودی اضافه روی صفحه:

اگر دیدید خط های عمودی روی کاغذی که چاپ کرده اید نمایان شده است، این کارها را انجام دهید:

اگر خطوط ظاهر شده سیاه باشند، علت آن می تواند خراشیده شدن سیلندر درون تونر کارتریج باشد. برای رفع این مشکل کارتریج را تعویض کنید.

اگر خطوطی که مشاهده می شوند، سفید است، ممکن است، ایراد در بخش LSU وسیله باشد. یعنی آن بخش آلودگی هایی را به خود جذب کرده که باید پاک شوند. برای این منظور اول LSU را پاک کنید و بعد از یک تکنیسین تعمیر یا نمایندگی تعمیرات کمک بگیرید.

تمیز نبودن پشت برگه ی پرینت گرفته شده:

بعضی اوقات میبینم صفحه ای که آن را چاپ کرده ایم، در قسمت پشتی کثیف است و عملا برگه ی چاپ شده بلا استفاده می شود. برای رفع این مشکل باید دو کار انجام دهیم. اول کلیه ی بخش های درونی پرینتر یا دستگاه چند منظوره را به دقت تمیز کنیم، سپس باید تونر را بررسی کنیم که به بیرون درز نکرده باشد، یا نریخته باشد.

مشکی شدن بک گراند کاغذ پرینت گرفته شده:

اگر کاغذی که آن را پرینت گرفته اید در قسمت پس زمینه دارای سایه ی سیاه رنگی باشد و این سیاهی زیاد باشد، این کارها را انجام دهید:

کاغذهای سبک تری را درون دستگاه به کار بگیرید.

وضعیت دستگاه خود را بررسی کنید. سایه ی سیاه در بک گراند به خاطر وجود دو عامل ایجاد می شود؛ نخست رطوبت بسیار پایین باشد که به آن وضعیت خیلی خشک گفته می شود و دیگر اینکه رطوبت بسیار زیاد و بیش از هشتاد درصد باشد. این شرایط را به تعادل برسانید.

در صورتی که با دو مورد یک و دو به نتیجه ای نرسیدید، جایگزین کردن کارتریج قدیمی با کارتریج نو گزینه ی خوبی می تواند باشد.

نویسه های چاپ شده حالت اوت لاین Outline داشته باشند:

اگر کاراکترهایی که چاپ کرده ایم، توپر نباشند و و درون آن ها سفید باشد و فقط یک حاشیه ی مشکی داشته باشند، انجام این کارها می توانند موثر باشند:

اگر نوع کاغذی که استفاده میکنید از انواع مات نیست و اصطلاحا ترنسپرنت transparent است، مدل یا برند دیگری را امتحان کنید. علت توپر نبودن کاراکترها می تواند بخاطر ترکیبات و نوع کاغذ شما باشد.

جاگذاری غلط کاغذ و پرینت روی سمت اشتباه کاغذ می تواند منجر به این مشکل شود. کاغذ را خارج کنید و از روی صحیح آن در سینی کاغذ قرار دهید.

عدم تناسب کاغذ مصرفی با نوع کاغذ مورد نیاز پرینتر یا وسیله ی چندمنظوره هم ممکن است، سبب بروز این ایراد شود.

نویسه های چاپ شده حالت اوت لاین Outline داشته باشند:

نویسه های چاپ شده حالت اوت لاین Outline داشته باشند:

لک شدن تونر در وسایل چندکاره ی توشیبا:

اگر تونر کارتریج دستگاهتان کثیف شده است، این سه مورد می توانند در حل آن موثر باشند:

قسمت های داخلی آن را کاملا پاک کنید.

مدل و جنس کاغذ مصرفی خود را بررسی کنید. سعی کنید، همیشه از کاغذهای با کیفیت بالا استفاده کنید.

تعویض کارتریج هم می تواند موثر یاشد.

صاف نبودن کاغذ هنگام پرینت:

گاهی اوقات پیش می آید که مطالب پرینت گرفته شده روی صفحه ناصاف قرار می گیرند. برای حل مشکل زیر سعی این کارها را انجام دهید:

کاغذ را دقیق روی خطوط مربوطه و در جایگاه درست آن قرار دهید.

جنس کاغذ مصرفی و مدل و درجه ی کیفی آن را بررسی کنید.

از درست قرار داده شدن کاغذ اطمینان حاصل کنید و نیز سینی کاغذ و فریم دور آن را بررسی کنید تا بیش از حد محکم یا خیلی شل نباشند.

ایجاد خطوط افقی به رنگ مشکی روی صفحه ی پرینت گرفته شده:

اگر روی صفحه نوارهایی به رنگ مشکی و به صورت افقی ایجاد شد، این موارد را برای رفع آن امتحان کنید:

امکان این وجود دارد که کارتریج را درست در جای خودش قرار نداده باشید. آن را بیرون آورید و مجددا و صحیح نصب کنید.

امکان خراب شدن کارتریج هم مطرح است. کارتریج را با یک کارتریج جدید جاگزین کنید.

اگر با انجام دو مورد بالا مشکل همچنان ادامه داشت، از یک تکنیسین تعمیر کمک بگیرید.

ایجاد خطوط افقی به رنگ مشکی روی صفحه ی پرینت گرفته شده:

ایجاد خطوط افقی به رنگ مشکی روی صفحه ی پرینت گرفته شده:

عدم وارد شدن کاغذ به دستگاه یا خراب شدن ظاهر کاغذ:

گاهی اوقات این امکان وجود دارد که دستگاه نمی تواند کاغذ را به دورن خود وارد کند و یا پس از پرینت و خروج کاغذ، ظاهر کاغذ آسیب دیده و اصطلاحا تاب برداشته است. دو کار زیر ممکن است، به حل این مشکل کمک کنند:

کاغذهایی را که در پیپر تری Paper Tray قرار داده اید را بردارید و از جهت دیگر آن قرار دهید، همچنین آن ها را به درستی و با نظم روی هم قرار دهید.

موارد مربوط به خود چاپگر را دوباره تنظیم کنید. به قسمت تنظیمات پرینتر رفته و قسمت کاغذ که با paper نمایش داده شده است، را انتخاب کنید. مدل کاغذ را روی کاغذ نازک با کمک گزینه ی thin paper قرار دهید.

عدم وارد شدن کاغذ به دستگاه یا خراب شدن ظاهر کاغذ:

عدم وارد شدن کاغذ به دستگاه یا خراب شدن ظاهر کاغذ:

نمایش دادن یک علامت آچار در دستگاه های کپی:

گاها پیش می آید که در در دستگاه های مدل ۱۹۱ توشیبا یک آچار کوچک در نمایشگر ظاهر می شود. برای حل آن موارد زیر را انجام دهید:

وسیله را در حالت روشن قرار دهید. دکمه ی هشت و دکمه ی c که به رنگ زرد است، را با هم فشار دهید. کد خطایی که روی نمایشگر دستگاه ظاهر شده است، را بخوانید. اگر کد خطا C44 بود، آن را خاموش کنید.

همزمان با روشن کردن مجدد دستگاه دکمه های صفر و هشت را هم نگه دارید. عدد چهارصد را وارد کنید و دکمه ی سبز رنگ Start را فشار دهید. هر عددی که روی نمایشگر ظاهر شد، شما دکمه ی عدد صفر و سپس کلید وقفه یا interrupt را فشار دهید. دوباره وسیله را راه انداری مجدد یا خاموش و روشن کنید. شکل آچار حذف شده و مشکل دستگاه شما حل شده است.

نتیجه گیری

پرینترها یکی از انواع دستگاه های خروجی هستند که برای چاپ اطلاعات مورد نظر کاربر اعم از عکس، سند نوشتاری و غیره روی کاغذ به کار می روند. برای نصب پرینتر و شناساندن آن به سیستم باید از یک نرم افزار واسط استفاده کنیم که به آن درایور یا راه انداز هم گفته می شود. این درایور وظیفه دارد، دستورات سیستم عامل را به دستگاه مربوطه اش برسان،د به همین علت به آن واسط گفته می شود.

درایورها هم مثل بقیه نرم افزارهای سیستمی بروز رسانی می شوند. کاربر باید همواره آخرین نسخه ی درایور را از سایت های معتبر و در بهترین حالت از سایت برند دستگاه مورد استفاده، دانلود و در سیستم خود نصب داشته باشد تا بتواند از حداکثر امکانات سخت افزار مورد نظرش که در اینجا منظور پرینتر هست بهره ببرد.

نتیجه گیری

نتیجه گیری

برند توشیبا پرینترهای مختلفی برای هر نوع کاربری ارائه می دهد. حتی این برند دستگاه های چندکاره ای دارد که بسیار مناسب استفاده ی اداری و دفتری هستند. بسته به نیاز کاربر این دستگاه های چندکاره دارای پرینتر، فکس، تلفن، دستگاه کپی، اسکنر و غیره می باشند.

بعضی اوقات برای دستگاه های پرینتر مشکلاتی به وجود می آید که با یک کد خطا که مرکب از تعدادی حروف الفبای انگلیسی و اعداد است، نمایش داده می شود. هر ک از این کدهای خطا نشانگر ایجاد مشکل در یک بخش از دستگاه است. که کاربر با شناسایی آنها میتواند در جهت رفع این ارورها اقدام کند. برخی اوقات هم کاربر قادر به رفع این ایراد ها نیست که در این صورت باید با مراجعه به نمایندگی مجاز برند مورد نظر یا تکنیسین معتبر و حرفه ای از کمک آن ها بهره ببرد.

از اینکه تا پایان پست دانلود درایور پرینتر توشیبا ما را همراهی کردید متشکریم.