دانلود کار | دانلود نرم افزار و دانلود درایور


دانلود درایور اسکنر جنیوس برای ویندوز ۷

 • موضوع : درایور ,
 • اقای امیدی
 • 3,011 بازدید
 • تاریخ به روزرسانی : ۰۷ خرداد ۹۹

امروز با پست دانلود درایور اسکنر جنیوس برای ویندوز ۷ در خدمت شما هستیم.

سالیان سال است که تکنولوژی و بهره گرفتن از آن امورات را برای آدمیان راحت تر کرده و در این بین استفاده از ابزارات روز به روز پیچیدگی خاص خود را خواهند داشت.

دانلود درایور اسکنر جنیوس برای ویندوز 7

دانلود درایور اسکنر جنیوس برای ویندوز ۷

اسکنر یا پویشگر که یکی از لوازم جانبی کامپیوتر است نقش بسیار ویژه ای را در اسکن یا ارسال تصاویر به ماشین یا کامپیوتر ایفا میکند و اگر شما خواهان این باشید تصویری از بیرون را وارد کامپیوتر کنید باید از دستگاه اسکنر کمک بگیرید.

ما در این مقاله میخواهیم مفصلا درباره دانلود درایور اسکنر جنیوس برای ویندوز ۷ با شما سخن بگوییم و آن را برای شما کاملا نقد کنیم.

اگر شما خواهان اطلاعاتی بیشتر در این زمینه هستید. توصیه میکنیم حتما در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 • اسکنر (scanner ) چیست ؟
 • انواع اسکنر چیست ؟
 • اسکنرهای تخت یا اسکنرهای خانگی چگونه کار می‌کند؟
 • فرمت خروجی اسکنر های خانگی چیست؟
 • چگونه از قطعات مصرفی اسکنر خانگی نگهداری کنیم؟
 • مواردی مهم در خرید اسکنرهای خانگی چیست؟
 • فرمت خروجی اسکنرهای دستی چیست؟
 • چگونه از اسکنرهای دستی نگهداری کنیم؟
 • اسکنر فیلم یا نگاتیو چیست؟
 • انواع اسکنر نگاتیو یا اسلاید چیست؟
 • طرز کار اسکنرهای فیلم چگونه است؟
 • فرمت خروجی اسکنرهای فیلم یا نگاتیو چیست؟
 • نگهداری از اسکنرهای فیلم و اسلاید چگونه است؟
 • درایور اسکنر چیست ؟
 • جمع بندی مطلب

 

اسکنر (scanner ) چیست ؟

اسکنر یا پویشگر دستگاه ورودی کامپیوتر است که اطلاعات کامپیوتری را به صورت عکس دریافت کرده و وارد سیستم میکند. این دستگاه ممکن است همزمان کارهای دیگری را نیز انجام دهد.

به همین دلیل به عنوان دستگاه های کپی یا پرینتر ممکن است شناخته شود. ما در این مقاله قصد داریم مفصلا درباره انواع اسکنر با شما صحبت کنیم همچنین درباره دانلود درایور اسکنر جنیوس و انواع آن نیز با شما سخن خواهیم گفت. توسط دستگاه اسکنر میتوان فایل های چاپی و کاغذی را کمتر از یک دقیقه وارد سیستم کرد و به صورت فایل هایی در کامپیوتر درآورد.

اسکنر (scanner ) چیست ؟

اسکنر (scanner ) چیست ؟

شاید شما به دنبال روشی برای داشتن همیشگی اسناد خود باشید زیرا اسناد و عکس های شما به مرور زمان از بین خواهند رفت در اینجا دستگاه اسکنر به کمک شما خواهد آمد و با دریافت اسناد آنها را به فایل های دیجیتالی تبدیل کرده و برای همیشه میتوانید به تعداد مورد نظر و بدون افت کیفیت آنها را در دسترس خود داشته باشید.

با دریافت فایل ها توسط اسکنر قادر خواهید بود آنها را هر چند بار خواسته تکثیر کرده و یا به دستگاه های دیگر انتقال بدهید. اسکنرها در انواع مختلفی وجود دارند که هر یک دارای کارایی های بسیاری می باشند در ادامه به معرفی انواع اسکنر میپردازیم. با ما همراه باشید.

انواع اسکنر چیست ؟

انواع اسکنر چیست ؟

انواع اسکنر چیست ؟

اسکنرهای تخت یا اسکنرهای مسطح :

اسکنرهای تخت یا فلت بت دستگاه‌ های خانگی و مفیدی هستند، که در خانه یا دفتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. این اسکنرها با تبدیل فایل‌ها و اسناد شما به فایل‌ های دیجیتالی می توانند کمک‌ های بسیاری در سامان‌ دهی و برآورد نیازهای شما داشته باشند.

استفاده از اسکنرهای تخت یک روش مرسوم و عالی جهت تبدیل انواع عکس‌ های قدیمی و اسناد شما به فایل‌ هایی است که تمایل دارید، به صورت همیشگی از آن‌ها نگهداری کرده و یا توسط ایمیل به خانواده یا دوستان خود آن‌ها را ارسال کنید. همچنین برای کسانی که به‌ صورت حرفه‌ ای و گرافیست‌ ها می‌خواهند از یک اسکنر مسطح و با کیفیت استفاده کنند.

می‌توانند نیاز خود را از این طریق برآورده سازند. این اسکنر به‌ صورت تخصصی برای ثبت عکس ها و اسناد طراحی شده استفاده می شوند. با این‌ حال ممکن است این امکان در بعضی شرایط وجود داشته باشد که یک اسکنر برای استفاده از اسکن شی‌ء استفاده شود،

این کار به‌ سادگی و با قرار دادن شی بر روی شیشه اسکنر قابل انجام است، تنها جزئی از تصویر که در تماس با صفحه شیشه اسکنر قرار دارد و می‌تواند به‌طور دقیق اسکن شود و سایر بخش ها که با صفحه اصلی اسکنر تماسی ندارند ممکن است کدر و یا اصلاً قابل مشاهده نباشد.

انواع اسکنرهای تخت :

اسکنرهای خانگی اسکنرهای تخت دارای انواع مختلفی هستند درست است که اکثر این مدل از اسکنرها دارای ساختاری تقریباً یکسان هستند، اما در کیفیت و نوع تجهیزاتی که در آن‌ها پیاده‌ سازی می‌شود ممکن است که متفاوت باشد

به همین دلیل اسکنرهای تخت به ۲ قسمت خانگی و همچنین حرفه ای مورد تقسیم‌ بندی واقع می‌شوند، به عنوان  مثال در اسکنرهای خانگی سرعت اسکن و کیفیت آن‌ها پایین‌تر از اسکنرهای حرفه ای است این موضوع به این دلیل است که قطعاتی با قدرت تر  همانند نورپردازی و دوربین‌ها در اسکنرهای حرفه‌ ای تخت با قدرت تر عمل می کنند. این اسکنرها بسیار مناسب برای امور اداری و معمولی هستند.

توانایی کارهای حرفه ای و سنگین را نداشته و برای این کار طراحی نشده اند. در بعضی از مدل‌ ها این توانایی وجود دارد که اسکن فایل‌ ها تا سایز A0 انجام شود ولی قیمت آن‌ها ممکن است بسیار بالا باشد و معادل چند میلیون برابری کند.

اسکنرهای تخت یا اسکنرهای خانگی چگونه کار می‌کند؟

کار با دستگاه های اسکنر خانگی بسیار راحت و آسان است. این کار اصلا به دانش خاصی نیاز نداشته و هر کسی قادر است اسناد و مدارک خود را اسکن کند. کافیست مدارک خود را در صفحه اصلی دستگاه اسکنر قرار داده و آن را روشن نمایید. از اینجا به بعد را بر عهده دستگاه بگذارید.

اسکنرهای تخت یا اسکنرهای خانگی چگونه کار می‌کند؟

اسکنرهای تخت یا اسکنرهای خانگی چگونه کار می‌کند؟

با روشن شدن دستگاه اسکنر هد آن که در زیر صفحه اصلی قرار گرفته است شروع به کار کرده و مدارک شما را اسکن خواهد کرد.  نتیجه حاصل از اسکن مانند یک تصویر دیجیتالی به کامپیوتر فرستاده می شود البته در بعضی از اسکنرهای این امکان وجود دارد که اسکنر دارای حافظه داخلی باشد و پس از اتصال فلش کارت یا فلش مموری بتوانید فایل اسکن شده را درون آن ریخته و ذخیره کنید.

فرمت خروجی اسکنر های خانگی چیست؟

اسکنرهای خانگی دارای فرمت خاصی نیستند و نمیتوان فرمت مشخصی برای این دسته از اسکنرها معرفی کرد و تنها به ذکر این نکته می‌توانیم بسنده کنیم که غیر از مواقعی که نیاز به حجم پایین فایل خروجی دارید دقت اسکن را از سیصد DPI پائین‌ تر قرار ندهید

یکی دیگر از مواردی که در کار با یک دستگاه اسکنر همیشه مورد بحث واقع میشود برنامه های مورد پشتیبانی هستند که باید حتما از آنها اطلاع داشته و با توجه به نیاز خود از آنان استفاده کنید. و با توجه به همین موضوع پیدا کردن نرم افزارهای مرتبط چه در سطوح بسیار پایین و چه در سطوح بالا کار چندان سختی نخواهد بود.

چگونه از قطعات مصرفی اسکنر خانگی نگهداری کنیم؟

نگهداری از وسایل دیجیتالی همیشه یکی از دغدغه‌ های بزرگ کاربران بوده است و در اینجا می‌خواهیم به نکاتی ساده برای نگهداری از قطعات مصرفی اسکنرهای خانگی بپردازیم، با توجه به این‌که سیستم اسکنر های خانگی و عدم استفاده از آن‌ها برای کارهایی سنگین می‌‌توان از بندرت مشکلات سنگینی را برای این نوع از اسکنرها بوجود بیاورد،

ولی درمورد قطعات مصرفی آن‌ها بهتر است از بیشترین مراقبت را بر روی شیشه اسکنر متمرکز داشته باشید و در تماس مستقیم با اشیایی که ممکن است امکان خط و خش بر روی شیشه بیندازند، جداً خودداری کنید در صورت رعایت استانداردهای مربوطه قطعات دیگر راه ممکن است تا سالیان سال برای شما عمر کند،

چگونه از قطعات مصرفی اسکنر خانگی نگهداری کنیم؟

چگونه از قطعات مصرفی اسکنر خانگی نگهداری کنیم؟

اما بهتر است برای نگهداری از اسکنرهای خانگی این دو نکته را همواره در نظر داشته باشید که تنها با دستمال های نرم و اقدام به تمیز کردن شیشه اسکنر کنید و همچنین بدون قفل کردن اسکنر زدن قفل اسکنر که در پایین آن قرار دارد آن را جابجا نکنید.

مواردی مهم در خرید اسکنرهای خانگی چیست؟

خرید یک اسکنر تخت یا خانگی کاملاً بستگی به انتظارات شما از آن اسکنر دارد، اگر شمرد و به دنبال یک اسکنر معمولی هستید طبیعتاً قیمت بسیار بالایی برای شما به رقم نخواهد خورد

مواردی مهم در خرید اسکنرهای خانگی چیست؟

مواردی مهم در خرید اسکنرهای خانگی چیست؟

اما اگر شمایی که گرافیست هستید و کیفیت تصاویر برای شما اهمیت بسیار زیادی دارد باید به دنبال اسکنرهای حرفه ‌ای‌ تر رفته و از آن‌ها بهره ببرید، معمولاً استفاده از دستگاه‌ های چند کاره ای که هم پرینتر هستند هم به فتوکپی و اسکنر انجام می‌دهند برای یک منزل می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد اما همان طور که گفتیم اگر دقت اسکن تصاویر برای شما بسیار حائز اهمیت است می‌توانید به سراغ گزینه‌ های حرفه‌ای‌ تر رفته و از آن‌ها استفاده کنید.

اسکنرهای دستی یا اسکنرهای قابل حمل :

این دسته از اسکنرها به دو دسته کلی تعریف می شوند که در ادامه به توضیح هر یک از آن‌ها خواهیم پرداخت.

اسکنرهای دستی یا اسکنرهای قابل حمل :

اسکنرهای دستی یا اسکنرهای قابل حمل :

اسکنرهای دستی :

با توجه به گسترش نیاز انسان به دیجیتال‌ سازی اسناد بشدت جای اسکنرهای دستی خالی بود، این‌گونه از اسکنر ها که بر یک پایه مسطح استفاده می‌شوند، تفاوت اصلی آن‌ها با دیگر اسکنرها به نوع حرکت هد است که با یک تسمه موتوری و توسط حرکت دست کاربران انجام می‌پذیرد.

در این اسکنرها هدف کیفیت بالای تصاویر نیست و فقط اسکن شده محتوا و اسناد مد نظر است لذا کار با کیفیت از این دسته اسکنرها را نمیتوان انتظار داشت. معمولاً در فروشگاه‌ ها و مراکز خرید از این‌گونه اسکنرها برای اسکن بارکدهای اجناس خریداری‌ شده استفاده می‌شود.

اسکنرهای قابل‌ حمل :

این نوع از اسکنرها به دلیل داشتن قابلیت جابجایی و نوع طراحی خاصی که دارند، دارای یک دستگاه الکترونیکی میله ای هستند که این اسناد و تصاویر را با کشش دست حاوی اسکنر بر روی عکس یا سند مورد نظر فرایند اسکن را انجام می‌دهد، عدم وابستگی این گونه از اسکنر ها به دستگاه های دیگر یک نکته بسیار مثبت است که میتواند بدون نیاز به دستگاهی مانند گوشی یا کامپیوتر به خوبی کار کرده و مراحل اسکن را انجام دهد.

جهت کنترل از فرایند اسکن انجام شده یک صفحه نمایش کوچک بر روی دستگاه تعبیه شده تا می‌توانید حالت‌ های مختلف اسکن را مشاهده کرده و همچنین میزان حافظه و وضعیت فرآیند اسکن را مشاهده کنید.

اسکنرهای قابل‌ حمل :

اسکنرهای قابل‌ حمل :

از این اسکنر می‌‌توان به‌‌ عنوان یک اسکنر تخت استفاده کرد و برای ثبت تصاویر و موارد صاف و مسطح از آن استفاده کرد. در صورت نیاز می‌توانید دستگاه را به یک کامپیوتر متصل کرده و ویرایش نهایی را بر روی آن انجام دهید معمولاً از اسکنرها در یک در شرکت‌ ها و برندهایی مختلف به‌ شدت مورد استفاده واقع می‌شود و همین طور شرکت‌ های زیادی در زمینه ساخت این نوع از اسکنر و فعالیت نموده و باهم به رقابت می‌پردازند.

انواع اسکنر قابل‌ حمل :

یکی از محبوب ترین دسته اسکنرها هستند که به دلیل داشتن قابلیت جا به جایی میتوانند کارایی بسیار زیادی برای کاربران داشته باشند. این دسته از اسکنرها را میتوانید با قابلیت هایی نظیر اتصال به کامپیوتر و بلوتوث و یا گاهی دارای ال‌ سی‌ دی های رنگی یا سیاه و سفید تهیه و از آنها استفاده کنید.

که نمایش فایل های اسکن شده را بر روی خود انجام می‌دهد. برخی از مدل‌ های این اسکنرها با شارژر کار می‌کنند اما برخی دیگر با باطری تغذیه می شوند اما در کل درصد بالایی از آن‌ها بسیار شبیه به هم کار کرده و از نظر کارایی و تکنولوژی تشابه بسیار زیادی بهم دارند.

اسکنرهای دستی چگونه کار می‌کند :

اسکنرهای دستی به گونه‌ ای، نسخه‌ ای بسیار کوچک شده از اسکنرهای تخت هستند با این تفاوت که با دست کاربر حرکت کرده و فرایند اسکن را انجام می‌دهد مسئله ای که در این اسکنرها بسیار به چشم خواهد آمد داشتن اسنادی دیجیتالی با کیفیت است.

این یک مهارت است که فرد اسکن کننده کاملا میتواند با هماهنگی سرعت حرکت هد و عدم لرزش دست به این مهارت دست پیدا کند. این‌که شما بتوانید اسکنر را بدون کج کردن و یا لرزش دست حرکت دهید خود یک فرآیندی است که ممکن است در روزهایی اول استفاده از اسکنرهای قابل حامل برای شما چالش‌ برانگیز و دشوار باشد.

اسکنرهای دستی چگونه کار می‌کند :

اسکنرهای دستی چگونه کار می‌کند :

برای مثال فرض کنید شما می‌خواهید تصویری از یک صفحه صاف اسکن کنید شما باید هد اسکن را با سرعتی مناسب و کاملاً صاف از بالا تا پایین اسکن کرده، در غیر این‌ صورت اسکنر ممکن است که پیغام خطایی را صادر کرده و یا فایل خروجی کاملاً از بین رفته و غیر قابل استفاده باشد،

این عملکرد به مرور زمان برای شما آسان‌ تر خواهد شد، در اسکنرهای دستی استفاده از برق‌ های شهری ممکن نیست تعیین فرایند کاری توسط باتری و نیروهای بیرونی انجام می‌شود که این خود یکی از مزایای بسیار زیادی است که می‌تواند شما را از هر گونه وابستگی به برق‌ های شهری به دور کند و در همه جا برای شما قابل استفاده باشد.

فرمت خروجی اسکنرهای دستی چیست؟

این اسکنرها متأسفانه با در نظر گرفتن اینکه شکل تخصصی نداشته و برای رفع تولید ساخته می‌شوند از نرم‌ افزار و فرمت‌ های خروجی بسیار محدودی برخوردار هستند، بیشتر اسکنرهای دستی از دو فرمت پی دی اف و جی پی جی پشتیبانی می کنند این مدل‌ها بسیار محدود بوده و همان‌ طور که ذکر شد، فقط برای رفع نیاز کاربران و راه‌ اندازی کار طراحی شده‌ اند

فرمت خروجی اسکنرهای دستی چیست؟

فرمت خروجی اسکنرهای دستی چیست؟

البته مدل‌ های دیگری نیز وجود دارند که فرمت های بیشتری را پشتیبانی می‌کنند، اما ممکن است دارای قیمت بالاتری باشد با توجه به این‌که این اسکنرها قابل‌ حمل هستند نیاز به نرم‌ افزار خاصی برای اسکن نخواهند داشت

اکثر تولید کننده های این نوع از اسکنرها نرم‌ افزارهای همراهی همچون  ocr را جهت رضایت کاربران با آن‌ها همراه می‌سازند. البته ممکن است این ورژن از برنامه‌ها بسیار محدود باشند و کارایی جالبی را از خود ارائه ندهند، ولی به‌ هر حال در زمان‌ هایی ممکن است به کار آمده و برای رفع نیاز کارآمد واقع شود.

اکنون که با فرمتخروجی اسکنرهای دستی آشنا شدید پیشنهاد می کنیم تا پایان پست دانلود درایور اسکنر جنیوس برای ویندوز ۷ با ما همراه باشید.

چگونه از اسکنرهای دستی نگهداری کنیم؟

نگهداری صحیح اسکنر  یکی از دغدغه بسیار زیاد کاربران است در اسکنرهای دستی به دلیل جا به‌ جایی‌ های زیادی که برای اسکنرها اتفاق می‌افتد، ممکن است به خطر افتادن آن‌ها زیادتر اتفاق بیفتد

به همین دلیل لازم است که شما صفحه اسکنر و شیشه آن را حتماً از خط و خش دور نگه دارید و با دستمال مخصوصی که مانند دستمال عینک می باشد، آن را همواره تمیز کنید لوازمی هنگام فروش اسکنر به شما تحویل داده می‌شود که این لوازم برای نگهداری بهتر اسکنر شما را یاری می دهد.

چگونه از اسکنرهای دستی نگهداری کنیم؟

چگونه از اسکنرهای دستی نگهداری کنیم؟

اگر شما در هنگام فروش خرید اسکنر لوازمی را تحویل نگرفتید اصلاً نگران نباشید تنها سعی کنید تا صفحه اصلی و شیشه‌ ای اسکنر را سالم نگه دارید تا بتوانید اسکن‌ های خود را همواره با کیفیت تر انجام دهید.

اسکنر فیلم یا نگاتیو چیست؟

مشکلی که در زمان های قدیم بر سر فیلم ها و عکس های نگاتیوی پیش می آمد این بود که با آسیب بر نگاتیو ها یا فیلم ها دیگر قادر به تکثیر آن نبودید و یا به دلیل تکثیر زیاد این فیلم ها کیفیت آنان به شدت افت پیدا میکرد. از این رو این نیاز برای برطرف شدن این مشکل دسته جدیدی از اسکنر ها معرفی و روانه بازار شدند.

این دسته از اسکنرها ابتدا در عکاسی ها و کسانی که کار گرافیکی را به صورت حرفه ای انجام میدادند در دسترس قرار گرفت. و این روزها هر کسی میتواند از این دسته اسکنرها استفاده کند. بسیار کارآمد و ایده‌ آل طراحی شده‌ اند.

این دسته از نگاتیوها این دسته از اسکنرها برای ظاهر کردن و همیشگی ساختن نگاتیوها و فیلم‌ های قدیمی بر روی دنیای دیجیتال و همیشگی امروز بسیار مفید واقع شده است در ادامه این مقاله می‌خواهیم به توضیح این دسته از اسکنرها بپردازیم.

اسکنر فیلم یا نگاتیو چیست؟

اسکنر فیلم یا نگاتیو چیست؟

اسکنرهای فیلم در واقع دستگاهی هستند که برای تبدیل مستقیم فیلم‌ های قدیمی همچین نگاتیوها و اسلایدها به فایل‌ های دیجیتالی و همیشگی طراحی شده‌ اند، بسیاری از عکاسان حرفه‌ ای هنوز هم برای مدیر از دوربین‌ های آنالوگ یا به بیانی دیگر از دوربین‌ های فیلمی استفاده می‌کنند و امروز توسط این‌گونه از اسکنرها به‌ راحتی می‌توانند به کار خود ادامه دهند و دغدغه‌ ای دیگر برای دیجیتالی کردن تصاویر خود نداشته باشند.

این دسته از اسکنرها برای تبدیل فیلم‌ های قدیمی مانند اسلایدها به فایل‌ های کامپیوتری بسیار مفید هستند، نسبت به فیلم آنالوگ همچنان عدم امکان کم‌ رنگ شدن یا ایجاد خط و خش به دلیل گذر عمر عکس کمتر است و دیجیتالی کردن این‌گونه عرضه فیلم و عکس‌ ها می‌تواند بسیار به طول عمر آن‌ها کمک کرده و باعث حفظ کیفیت آن‌ها شود.

انواع اسکنر نگاتیو یا اسلاید چیست؟

این اسکنرها با توجه به اندازه نگاتیوها و فیلم ها میتوانند متفاوت باشند از این رو هر چقدر سایز مورد پشتیبانی توسط اسکنر افزایش پیدا کند. هزینه آن بالاتر خواهد بود باید به این نکته دقت کنید، بعضی از این اسکنرها دارای قابلیت هایی از قبیل از بین بردن خط و خش های روی فیلم ها و نگاتیو ها نیز هستند

انواع اسکنر نگاتیو یا اسلاید چیست؟

انواع اسکنر نگاتیو یا اسلاید چیست؟

این قابلیت کاربردی به ترمیم فیلم های قدیمی خواهد پرداخت و استفاده می‌شوند که اسکنر های چند منظوره معمولاً از آن‌ها بی‌بهره‌ اند و اگر شما برای کار های حرفه ای و اسکن فیلم‌ های قدیمی می‌خواهید از آن‌ها استفاده کنید.

لازم است که از اسکنرهای تک منظوره حرفه‌ ای که برای این کار طراحی شده‌ اند بهره ببرید و اسکنرهای چند منظوره لزوماً کارایی متوسطی داشته‌ اند و جهت کار های حرفه ای طراحی نشده‌ اند.

اکنون که با انواع اسکنر نگاتیو آشنا شدید پیشنهاد می کنیم تا پایان پست دانلود درایور اسکنر جنیوس برای ویندوز ۷ ما را همراهی کنید.

طرز کار اسکنرهای فیلم چگونه است؟

اسکنرهای چند منظوره و اسکنرهای معمولی تفاوت چندانی باهم نداشتند و این موضوع در جهت پرتاب نور ماور بنفش میتواند بسیار شبیه بهم باشند ولی در اسکنرهای تک منظوره که بیشتر برای انجام کارهایی حرفه‌ ای از آن‌ها بهره می‌برند، این طرز کار به‌ صورت چشمگیری تغییر پیدا می کند، فیدر محفظه ایست که فیلم یا نگاتیوها درون آن قرار خواهند گرفت.

این بخش از اسکنر ممکن است به اشکالی چون گرد تعبیه شده باشد که البته شکل ظاهری آن‌ها در فایل خروجی تغییری ایجاد نمی‌کند و نکته بسیار مهمی که باید در استفاده از این تجهیزات به آن دقت داشته باشید نور ماوراء بنفشی است که جهت حذف نویز های اضافه و ارائه تصویری با کیفیت برای هر گونه خط و خش آزاد می شود.

استفاده از این نور و بهره‌ گیری از آن در اسکنرهای حرفه‌ ای بسیار متداول است و می‌تواند به ترمیم عکس و فیلم های شما بسیار کمک کند و تصاویری بسیار با کیفیت‌ تر برای شما ثبت کرده و مشکلی در فایل‌ های خروجی خود نداشته باشید.

فرمت خروجی اسکنرهای فیلم یا نگاتیو چیست؟

اسکنرهای فیلم یا نگاتیو وابسته به نوع اسکنری که شما در نظر دارید و می‌خواهید تهیه کنید دارای فرمت و خروجی‌ های متفاوتی هستند اما فرمت‌های استاندارد تصاویر همچون tiff, jpg را و اسکنرهای فیلم خواهیم داشت، علاوه بر آن در تمام مدل‌ها پشتیبانی از این دو فرمت صورت خواهد گرفت

اما در خصوص نرم‌افزار این مورد شدیداً وابسته به نوع اسکنری است که شما تهیه می‌کنید برای مثال اسکنرهای اسلاید چرخشی با نرم‌افزارهای فوق‌ العاده حرفه‌ ای ارائه می‌شود اما قادر با کار نرم‌افزارهای عمومی اسکن به‌ هیچ‌ وجه نخواهند بود.

فرمت خروجی اسکنرهای فیلم یا نگاتیو چیست؟

فرمت خروجی اسکنرهای فیلم یا نگاتیو چیست؟

زیرا این نرم افزار اسکنر ها جهت انجام امور حرفه‌ ای طراحی و روانه بازار شده‌ اند، همین‌طور در خانواده اسکنرها علاوه بر نرم‌ افزارهای موجود می‌توانید از نرم‌ افزارهای عمومی بهره بگیرید و برای تبدیل فایل های خود به فایل‌ های دیجیتالی از آن‌ها استفاده کنید.

البته باید به این نکته توجه داشته باشید که استفاده از نرم‌ افزارهای حرفه‌ ای از این دست به‌ شدت می‌تواند هزینه‌ بر و گران‌ قیمت باشد پس باید در انتخاب نوع اسکنری که انتخاب می‌کنید دقت لازم را به خرج دهید و علاوه بر کارایی که برای اسکنر انتظار دارید باید بتوانید به نرم افزاری که می‌خواهید با او کار کنید نیز فکر کرد و از آن بهره ببرید.

نگهداری از اسکنرهای فیلم و اسلاید چگونه است؟

شما باید بتوانید قاب اسلایدها را باز کرده و در برخی از اسکنرها فیلم‌ها را درون قاب خاصی که قرار می‌گیرند وارد کنید، ولی نکته‌ ای که در تمامی مدل‌ها و اسکنرها مد نظر است این است که گرد و خاک دشمن سرسخت تمامی اسکنرها و قطعات آنان است اسکنرها دارای قاب‌ های مخصوص و اسلایدها با سایزهای بسیار متنوعی هستند

و باید بتوانید از آن‌ها مراقبت کنید از ورود گرد و غبار به آن‌ها جلوگیری کرده و سعی کنید از تمیز نمودن اسکنر و نگهداری صحیح آن‌ها طبق بروشور یک شرکت سازنده در اختیار شما قرار می‌دهد، آن را نگهداری کرده و از آن بهره بگیرید، این کار می‌تواند طول عمر اسکنر را برای شما چندین برابر کرده و همین طور به نگهداری کیفیت فایل‌ های خروجی شما مانند روز اول کمک بسیار شایانی کند.

در این بین اسکنرهای دیگری از قبیل اسکنرهای کاغذ کش و اسکنرهای پلاتر که برای اسکن نقشه‌ ها و دریافت آن‌ها از طریق ماهواره‌ ها طراحی شده‌ اند و بسیاری دیگر از گونه‌ ای اسکنرها وجود دارند، که توضیح آن‌ها در این مقاله نمی‌گنجد، ما تنها به چند نوع از اسکنر و معرفی آن‌ها اشاره کردیم که امیدواریم در این مطلب توانسته باشیم به خوبی به تعریف و نکات بسیار مهمی که باید درباره مهم‌ ترین نوع اسکنرها بدانید اشاره کنیم.

درایور اسکنر چیست ؟

درایور که به ترجمه کامپیوتری به برنامه های راه‌ اندازی و نرم‌ افزاری می‌گویند، در واقع به نرم‌ افزاری گفته می‌شود که واسط بین سخت‌ افزار و نرم‌ افزار قرار می‌گیرد، برای کنترل و مدیریت سخت‌ افزار کامپیوتری به شکلی فراهم می‌شود که بتواند ارتباط بین سخت‌ افزار و نرم‌ افزار را فراهم کند.

معمولاً هنگامی‌ که سخت‌ افزاری مانند اسکنر را خریداری می‌کنید، نرم‌افزاری درون دیسک هنگام خرید به شما ارائه می‌شود که می‌توانید از طریق آن درایور لازم را نصب کرده و دستگاه جدید را به مادربرد و دیگر قطعات لازم بشناسانید

درایور اسکنر چیست ؟

درایور اسکنر چیست ؟

برای مثال زمانی که شما اسکنر را خریداری می‌کنید لازم است که از لحاظ نرم‌ افزاری اسکنر خریداری‌ شده به برنامه‌ هایی که با آن‌ها سر و کار دارد شناسایی شود

مثال

مثلاً لازم است که دستگاه اسکنر با برنامه‌ هایی نظیر ادیت عکس‌ ها شناسایی شده و با آن‌ها همخوانی داشته باشد تا در صورت لزوم بتوانید از آن استفاده کنید و کارهایی نظیر ارسال عکس و سند را به سیستم کامپیوتری خود انجام دهید.

در این بین درایور اسکنر وظیفه ارتباط بین سخت‌ افزار و نرم‌ افزارهای کامپیوتری را فراهم می‌کند. این درایورها با توجه به سیستم‌ عامل یا ویندوز دارای فرآیند نصب و دستورات خاصی برای شناسایی سخت‌ افزار مورد نظر دارند به همین دلیل لازم است که شما با توجه به ویندوزی که از آن استفاده می کنید درایور مورد نظر را دانلود کرده و با توجه به سی و دو بیتی یا شصت و چهار بیتی بودن ویندوز اقدام به نصب درایور کنید.

در صورتی‌ که شما دیسک نصب درایور را برای سخت‌ افزار خود ندارید می‌توانید آن را از اینترنت دانلود کرده و عبارت دانلود درایور اسکنر را با برنده مخصوص خود برای ویندوز سرچ کنید.

برای مثال دانلود درایور اسکنر جنیوس برای ویندوز ۷ را سرچ کرده و با توجه به نوع چند بیتی بودن ویندوز خود آن را دانلود و فرآیند نصب و شناسایی سخت‌ افزار را انجام دهید.

دیگر نباید نگران از بین رفتن دیسک درایور سخت افزار خود باشید زیرا سایت‌ های بسیاری هستند که می‌توانند درایورهای لازم شما را در اختیارتان قرار داده و شما را در نصب و شناسایی سخت‌ افزارهای مد نظر تان همراهی کنند.

جمع بندی مطلب

در این مطلب مفصلاً درباره اسکنرها و دانلود درایور اسکنر با شما صحبت کردیم، در این مطلب اشاره کردیم که اسکنر چیست و بیان کردیم که اسکنر یا پویشگر یک که یک دستگاه ورودی است که می‌تواند اسناد و عکس‌ های شما را به فایل‌ های دیجیتالی تبدیل کند.

همچنین در ادامه مطلب به انواع اسکنر اشاره کردیم و بیان کردیم که اسکنرها دارای انواعی از قبیل اسکنر تخت خانگی و اسکنرهای خانگی که برای نیازهایی به این‌که خانگی یک روش مرسوم و عالی به شمار می‌روند و می‌توانند برای ثبت عکس‌ ها و اسناد شما بسیار مثمر ثمر باشند، استفاده می شوند.

جمع بندی مطلب

جمع بندی مطلب

همچنین انواع اسکنرهای تخت اسکنرهایی هستند که دارای تفاوت‌ هایی با دیگر اسکنرها و است خانواده دیگر اسکنرها هستند که شاید مانند دستگاه‌ های فتوکپی عمل کنند، دارای یک صفحه شیشه‌ ای هستند که هد از زیر آن حرکت کرده و تصویر را وارد حافظه داخلی یا حافظه کامپیوتر می کند.

پشتیبانی از فرمت های متداول

فرمتی که این نوع از اسکنرها  استفاده می‌کنند، مانند بسیاری دیگر از فرمت و بسیاری دیگر از اسکنر ها است که می تواند از فرمت‌ های متداول عکس بهره بگیرد،

همچنین تنوع در اسکنرهای خانگی و و رایج بودن این نوع از اسکنرها باعث می‌شود که نرم‌ افزارهای بسیاری از این اسکنرها و پشتیبانی کرده و بتوانند به‌ خوبی با آن‌ها کار کند، نگهداری مناسب از این نوع اسکنرها باعث می‌شود که طول عمر آن‌ها افزایش پیدا کرده و یکی از مهم‌ ترین دغدغه و نیازهای آن‌ها این است که باید بتوانید از شیشه اصلی اسکنر یا هد زیر آن بخوبی محافظت کنید

زیرا عدم مراقبت از شیشه اسکنر آن ممکن است باعث از دست رفتن همیشگی اسکنر منجر شود، با این‌ حال بهتر است در هنگام خرید اسکنر به نکاتی توجه داشته باشید که از این نکات می توانیم به نوع کاری که می‌خواهید، از اسکنر میخواهید انجام دهید بستگی دارد

اکنون که متوجه پشتیبانی اسکنر از فرمت های متداول شدید توصیه می کنیم تا پایان پست دانلود درایور اسکنر جنیوس برای ویندوز ۷ ما را همراهی کنید.

انجام تحقیقوات لازم

اگر شما خواهان این هستید که از اسکنر خود کارهایی حرفه‌ ای تحویل بگیرید لازم است که در این باب تحقیقات لازم انجام داده و حتماً از مدل‌ های دیگر اسکنرها استفاده کنید،

دسته‌ ای دیگری از اسکنرهای معرفی شده‌ اند اسکنرهای قابل‌ حمل یا اسکنرهای دستی هستند که یکی از متداول‌ ترین اسکنرهای کار آمده‌ اند که می‌توانند به دو دسته کلی اسکنر دستی و اسکنر قابل‌ حمل تقسیم‌ بندی شوند. این اسکنرها با توجه به نوع کاری که از آن‌ها توقع دارید تقسیم‌ بندی شده و می‌توانند شما را برای یک اسکن خوب و به صرف یاری دهند.

این نسل از اسکنرها دارای کیفیت بالایی نیستند و صرفاً برای راه‌ اندازی یک کار طراحی می شوند اگر شما می‌خواهید که با این نوع از اسکنرها کار با کیفیتی تحویل دهید باید نهایت دقت را داشته باشید تا بدون هیچ‌گونه لرزش دست و حرکت تند بتوانید سند یا عکس خود را از بالا به پایین با سرعتی کاملاً مناسب اسکن کرده تا در دریافت فایل خروجی مشکلی نداشته باشید،

نکته

فرمتی که این نوع اسکنر ها پشتیبانی می کنند فرمتی است که مانند باقی اسکنرها مانند فرمت جی پی جی و  پی دی اف است اما تفاوتی که با دیگر اسکنرها دارند از نرم‌ افزار همراهی است که با آن‌ها ارائه می‌شود هم نرم‌ افزاری مانند ocr جهت رضایت کاربران با این نوع از اسکنرها ارائه می‌شود اما کیفیت حرفه‌ای نخواهد داشت.

نگهداری از این اسکنرها مانند دیگر اسکنرها بیشترین توجه بر روی صفحه اصلی اسکنر است که باید شیشه‌ ای اصلی را سالم نگه دارید، تا بتوانید کیفیت اسکنر خود را مانند روزهای اول بالا و بدون هیچ‌گونه خط و خشی حفظ نمایید،

دسته دیگری که از اسکنرها که معرفی شدن اسکنر فیلم یا نگاتیو هستند که برای دوربین‌ های آنالوگ طراحی شده‌ اند و کسانی که هنوز تمایل دارند از دوربین‌ های آنالوگ استفاده کرد و استفاده از دوربین‌ های فیلم‌ های نگاتیوی دست بر نداشته‌ اند به‌ راحتی می‌توانند فایل‌ های خود را دیجیتالی کرده و هیچ ‌گونه نگرانی برای این کار نداشته باشد

دو گروه اصلی دستی و اتوماتیک

این اسکنرها به دو گروه اصلی دستی و اتوماتیک تقسیم می‌شوند که اتوماتیک دارای هزینه‌ ای بالاتر و کیفیتی حرفه‌ ای‌ تر خواهد بود طرز کار این اسکنرها به گونه‌ ای است که نگاتیو یا فیلم مربوطه درون محفظه‌ ای قرار خواهد گرفت و فایل خروجی درون حافظه یا سیستم کامپیوتری ذخیره می شود،

فرمت این اسکنرها جی پی جی و tiff می‌باشد که با توجه به انتظاراتی که از نوع اسکنر دارید و بهره‌ گیری از اسکنرهای حرفه‌ ای‌ تر می‌توانید این محدودیت فرمت ها را برای خود گسترده‌ تر کرده و از فرمت‌ های دیگری نیز استفاده کنید.

نگهداری از این‌گونه اسکنرها به گونه‌ ای است که شما می‌توانید نکته مهمی که در نگهداری این‌گونه اسکنرها وجود دارد این است که از ورود گرد و غبار به آن‌ها جلوگیری کرده و اسکنر را تمیز کنید تمیز نگه دارید

در این بین از اسکنرهای دیگری نیز وجود دارند که اسکنرهای پلاتر اسکنر هایی است که به کاغذ کش هستند، نام برده شد و توضیحاتی در این مقاله درباره آن‌ها ارائه نشد اما در اینجا سعی کردیم به چند نوع مهم اسکنرهایی که دارای کاربرد بیشتری هستند بپردازیم و به توضیح آن‌ها اشاره کنیم.

نکته ای که واضح و مبرهن است این است که کاربرد اسکنر ها با توجه به نیاز کاربران کاملا میتواند متفاوت باشد. در این حالت بهتر است کاربران قبل از خرید نیاز خود را از یک اسکنر بررسی کرده و حتما با توجه به کاری با اسکنر میخواهند انجام دهند ، اسکنر مورد نیاز را تهیه کنند.

توجه داشته باشید

در این صورت هزینه ای کاملا معقول و منطقی در پی خواهد داشت و همچنین کارایی اسکنر برای کاربران نیز به حداکثر خواهد رسید. لازم است قبل از خرید حتما تحقیقات خود را در این زمینه تکمیل کرده و به آنچه که میخواهید دست یابید

در غیر این صورت هزینه اسکنر فقط یک هزینه ای گزاف و غیر منطقی به شمار خواهد رفت. از افراد کارشناس در این حوزه بهره بگیرید و برای رفع مشکلات و شناخت بیشتر مشورت های لازم را انجام دهید.

در بخش انتهایی مطلب به توضیح درایور اسکنر اشاره کردیم که این درایو می‌تواند رابطه بین سخت‌ افزار و نرم‌ افزار باشد و سخت‌ افزار شما را به دیگر دستگاه‌ ها و شناسایی کرده و از آن استفاده کنید این درایورها با توجه به سیستم عاملی که از آن استفاده می کنید، ارائه می‌شوند و بر روی سیستم های شما معرفی آن‌ها را به سخت‌ افزار شما را به سیستم و دیگر دستگاه های متصل معرفی خواهند کرد امیدواریم از این مطلب نهایت استفاده را برده باشید.

از اینکه تا پایان پست دانلود درایور اسکنر جنیوس برای ویندوز ۷ ما را همراهی کردید متشکریم و امیدواریم از خواندن پست دانلود درایور اسکنر جنیوس برای ویندوز ۷ نهایت استفاده را برده باشید.