دانلود کار

همراه رایانه

همراه رایانه

دانلود سیستم عامل لینوکس مینت ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی | Linux Mint OS KDE Desktop X86+X64

Linux Mint

دانلود سیستم عامل لینوکس مینت با دسکتاپ کی دی ای  ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی | Linux Mint OS KDE Desktop X86+X64

لینوکس مینت توزیع لینوکس مبتنی بر دبیان و اوبونتو است ! که تلاش می کند که یک سیستم عامل مدرن ، ظریف و راحت باشد ! که که کاربران به آسانی استفاده کنند ! Linux Mint  پشتیبانی کامل از چند رسانه ای را با استفاده از برخی از نرم افزار های اختصاصی و همراه با انواع برنامه های رایگان و متن باز فراهم می کند ! این پروژه توسط Clément Lefèbvre در نظر گرفته شده و توسط تیم لیندن مینت توسعه یافته است .

لینوکس مینت در سال ۲۰۰۶ با انتشار بتا لیندا مینت ۱٫۰ ، با نام Kubuntu شروع به کار کرد ! پس از انتشار ،Linux Mint 2.0 “Barbara”  اولین نسخه برای استفاده از اوبونتو به عنوان پایگاه داده خود بود ! کاربران کمی از این نسخه های اولیه تا انتشار  ۳٫۰Linux Mint ، ” کاساندرا ” داشتند .

Linux Mint 2.0 بر اساس اوبونتو ۶٫۱۰ بود ! با استفاده از مخازن بسته و استفاده از آن به عنوان یک پایگاه کد ! از آنجا بود که لینوکس مینت از یک کدبندی خاص پیروی کرد ! هر نسخه را از یک نسخه قبلی ساخت ! اما همچنان از مخزن بسته از آخرین نسخه اوبونتو استفاده کرد ! این باعث شد که مبنای بین این دو سیستم تقریبا یکسان باشد ! تضمین سازگاری کامل بین دو توزیع به جای اینکه مینت تبدیل به یک چنگال شود .

سیستم عامل لینوکس مینت

در سال ۲۰۰۸ ، لینوکس مینت چرخه آزادی همانند اوبونتو را تصویب کرد ! قبل از انتشار نسخه ۵ « الیسا » شماره نسخه جزئی خود را منتشر کرد ! در همان سال ، در تلاش برای افزایش سازگاری بین دو سیستم ! لیندن مین تصمیم گرفت که پایگاه اصلی خود را رها کند ! راه های تولید آن را تغییر داد . شروع به کار با Linux Mint 6 Felicia ! هر نسخه در حال حاضر به طور کامل بر اساس آخرین انتشار اوبونتو ساخته شده است ! حدود یک ماه پس از انتشار اوبونتو مربوطه ، معمولا در ماه مه یا نوامبر به پایان می رسد .

در سال ۲۰۱۰ ،Linux Mint  نسخه لینوکس مینت دبیان (LMDE) را منتشر کرد ! بر خلاف دیگر نسخه های مبتنی بر اوبونتو ( لینوکس اوبونتو ) ، LMDE  در ابتدا نسخه نوردی مستقر در دبیان بود ! به بسته های اوبونتو یا برنامه انتشار آن وابسته نبود ! در تاریخ ۲۷ مه ۲۰۱۵ اعلام شد ! که تیم لینوکس مینت بعد از ۱ ژانویه ۲۰۱۶ دیگر از نسخه اصلی نسخه نورد LMDE پشتیبانی نخواهد کرد ! نسخه فعلی  LMDE، یک نسخه پشتیبانی طولانی مدت مبتنی بر دبیان جسی است ! هنگامی که LMDE 2 منتشر شد ! اعلام شد که تمام کاربران LMDE به طور خودکار به نسخه های جدید نرم افزار MintTools و محیط های دسکتاپ جدید اضافه می شوند ! تا قبل از انتشار نسخه اصلی لینوکس مینت منتشر شوند .

سیستم عامل لینوکس مینت

لینوکس مینت عمدتا از نرم افزار آزاد و منبع باز استفاده می کند ! استثنائات را برای برخی از نرم افزار های اختصاصی مانند پلاگین ها و کدک هایی که نرم افزار Adobe Flash ، MP3  و DVD را ارائه می دهند استثنا می کند ! لینوکس مینت شامل نرم افزار اختصاصی نیست ! بسیاری از توزیع های لینوکس به طور پیش فرض نرم افزار اختصاصی را شامل نمی شود ! زیرا هدف مشترک برخی از توزیع های لینوکس ، پیوستن به مدل نرم افزار آزاد و متن باز است .

لینوکس مینت با طیف گسترده ای از نرم افزار نصب شده است ! که شامل  LibreOffice، فایرفاکس ، Thunderbird ، HexChat ، Pidgin ، انتقال ، پخش رسانه VLC و GIMP است ! نرم افزار اضافی که به طور پیش فرض نصب نمی شود با استفاده از مدیر بسته مدیریت می شود ! لینوکس مینت اجازه می دهد پورت های شبکه با استفاده از فایروال آن بسته شود ! با انتخاب پورت سفارشی در دسترس است ! محیط های دسکتاپ Linux Mint ، MATE و Cinnamon ، از بسیاری از زبان ها پشتیبانی می کنند ! همچنین می تواند بسیاری از برنامه های طراحی شده برای ویندوز مایکروسافت ( مانند مایکروسافت آفیس ) را اجرا کند ! با استفاده از نرم افزار لایه سازگاری Windows برای لینوکس یا نرم افزار مجازی سازی ! از جمله VMware Workstation و VirtualBox استفاده میشود .

لینوکس مینت با تعدادی از محیط های دسکتاپ موجود برای انتخاب ! از جمله دسکتاپ Cinnamon پیش فرض Xfce ، KDE و MATE در دسترس است ! سایر محیط های دسکتاپ را می توان از طریق APT، Synaptic یا از طریق نرم افزار مدیریت سفارشی نصب کرد .

Linux Mint به طور فعال نرم افزار را برای سیستم عامل خود توسعه می دهد ! بسیاری از توسعه ها در پایتون انجام شده و کد منبع در GitHub موجود است .

بنر اخر هر پست
ADs اپلیکیشن حسابیار با اینترنت هدیه
دانلود

دانلود سیستم عامل لینوکس مینت ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی | Linux Mint OS KDE Desktop X86+X64

دانلود Linux Mint KDE X86

دانلود Linux Mint KDE X64

اگر سوال یا مشکلی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099070345 « همراه رایانه »تماس بگیرید.کاربران استان تهران با شماره 9092305254 تماس بگیرند! در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید
رمز فایل : downloadkar.ir
ADs اپلیکیشن سیمآرت با جوایز ویژه
دانلود

تلگرام همراه رایانهتست اینستاگرام هر پست

محل تبلیغات شما

تبلیغات
خرید آنتی ویروس
تبلیغات
همراه رایانه