همراه رایانه

Linux Mint

دانلود سیستم عامل لینوکس مینت با دسکتاپ کی دی ای  ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی | Linux Mint OS KDE Desktop X86+X64

لینوکس مینت توزیع لینوکس مبتنی بر دبیان و اوبونتو است ! که تلاش می کند که یک سیستم عامل مدرن ، ظریف و راحت باشد ! که که کاربران به آسانی استفاده کنند ! Linux Mint  پشتیبانی کامل از چند رسانه ای را با استفاده از برخی از نرم افزار های اختصاصی و همراه با انواع برنامه های رایگان و متن باز فراهم می کند ! این پروژه توسط Clément Lefèbvre در نظر گرفته شده و توسط تیم لیندن مینت توسعه یافته است .

لینوکس مینت در سال ۲۰۰۶ با انتشار بتا لیندا مینت ۱٫۰ ، با نام Kubuntu شروع به کار کرد ! پس از انتشار ،Linux Mint 2.0 “Barbara”  اولین نسخه برای استفاده از اوبونتو به عنوان پایگاه داده خود بود ! کاربران کمی از این نسخه های اولیه تا انتشار  ۳٫۰Linux Mint ، ” کاساندرا ” داشتند .

Linux Mint 2.0 بر اساس اوبونتو ۶٫۱۰ بود ! با استفاده از مخازن بسته و استفاده از آن به عنوان یک پایگاه کد ! از آنجا بود که لینوکس مینت از یک کدبندی خاص پیروی کرد ! هر نسخه را از یک نسخه قبلی ساخت ! اما همچنان از مخزن بسته از آخرین نسخه اوبونتو استفاده کرد ! این باعث شد که مبنای بین این دو سیستم تقریبا یکسان باشد ! تضمین سازگاری کامل بین دو توزیع به جای اینکه مینت تبدیل به یک چنگال شود .

سیستم عامل لینوکس مینت

در سال ۲۰۰۸ ، لینوکس مینت چرخه آزادی همانند اوبونتو را تصویب کرد ! قبل از انتشار نسخه ۵ « الیسا » شماره نسخه جزئی خود را منتشر کرد ! در همان سال ، در تلاش برای افزایش سازگاری بین دو سیستم ! لیندن مین تصمیم گرفت که پایگاه اصلی خود را رها کند ! راه های تولید آن را تغییر داد . شروع به کار با Linux Mint 6 Felicia ! هر نسخه در حال حاضر به طور کامل بر اساس آخرین انتشار اوبونتو ساخته شده است ! حدود یک ماه پس از انتشار اوبونتو مربوطه ، معمولا در ماه مه یا نوامبر به پایان می رسد .

در سال ۲۰۱۰ ،Linux Mint  نسخه لینوکس مینت دبیان (LMDE) را منتشر کرد ! بر خلاف دیگر نسخه های مبتنی بر اوبونتو ( لینوکس اوبونتو ) ، LMDE  در ابتدا نسخه نوردی مستقر در دبیان بود ! به بسته های اوبونتو یا برنامه انتشار آن وابسته نبود ! در تاریخ ۲۷ مه ۲۰۱۵ اعلام شد ! که تیم لینوکس مینت بعد از ۱ ژانویه ۲۰۱۶ دیگر از نسخه اصلی نسخه نورد LMDE پشتیبانی نخواهد کرد ! نسخه فعلی  LMDE، یک نسخه پشتیبانی طولانی مدت مبتنی بر دبیان جسی است ! هنگامی که LMDE 2 منتشر شد ! اعلام شد که تمام کاربران LMDE به طور خودکار به نسخه های جدید نرم افزار MintTools و محیط های دسکتاپ جدید اضافه می شوند ! تا قبل از انتشار نسخه اصلی لینوکس مینت منتشر شوند .

سیستم عامل لینوکس مینت

لینوکس مینت عمدتا از نرم افزار آزاد و منبع باز استفاده می کند ! استثنائات را برای برخی از نرم افزار های اختصاصی مانند پلاگین ها و کدک هایی که نرم افزار Adobe Flash ، MP3  و DVD را ارائه می دهند استثنا می کند ! لینوکس مینت شامل نرم افزار اختصاصی نیست ! بسیاری از توزیع های لینوکس به طور پیش فرض نرم افزار اختصاصی را شامل نمی شود ! زیرا هدف مشترک برخی از توزیع های لینوکس ، پیوستن به مدل نرم افزار آزاد و متن باز است .

لینوکس مینت با طیف گسترده ای از نرم افزار نصب شده است ! که شامل  LibreOffice، فایرفاکس ، Thunderbird ، HexChat ، Pidgin ، انتقال ، پخش رسانه VLC و GIMP است ! نرم افزار اضافی که به طور پیش فرض نصب نمی شود با استفاده از مدیر بسته مدیریت می شود ! لینوکس مینت اجازه می دهد پورت های شبکه با استفاده از فایروال آن بسته شود ! با انتخاب پورت سفارشی در دسترس است ! محیط های دسکتاپ Linux Mint ، MATE و Cinnamon ، از بسیاری از زبان ها پشتیبانی می کنند ! همچنین می تواند بسیاری از برنامه های طراحی شده برای ویندوز مایکروسافت ( مانند مایکروسافت آفیس ) را اجرا کند ! با استفاده از نرم افزار لایه سازگاری Windows برای لینوکس یا نرم افزار مجازی سازی ! از جمله VMware Workstation و VirtualBox استفاده میشود .

لینوکس مینت با تعدادی از محیط های دسکتاپ موجود برای انتخاب ! از جمله دسکتاپ Cinnamon پیش فرض Xfce ، KDE و MATE در دسترس است ! سایر محیط های دسکتاپ را می توان از طریق APT، Synaptic یا از طریق نرم افزار مدیریت سفارشی نصب کرد .

Linux Mint به طور فعال نرم افزار را برای سیستم عامل خود توسعه می دهد ! بسیاری از توسعه ها در پایتون انجام شده و کد منبع در GitHub موجود است .

دانلود Linux Mint KDE X86

عنوان نسخه حجم فایل لینک دانلود
دانلود Linux Mint KDE X86 پارت اول ۱۸٫۲ ۱ GB
دانلود Linux Mint KDE X86 پارت دوم ۱۸٫۲ ۸۶۲ MB

دانلود Linux Mint KDE X64

عنوان نسخه حجم فایل لینک دانلود
دانلود Linux Mint KDE X64 پارت اول ۱۸٫۲ ۱ GB
دانلود Linux Mint KDE X64 پارت دوم ۱۸٫۲ ۸۶۱ MB

راهنما

  • چنانچه سوال یا مشکلی در مورد این مطلب دارید، همکاران ما 24 ساعته پاسخگوی شما هستند. تماس از خط ثابت 9099070345 (در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید)
  • رمز فایل : downloadkar.ir
  • منبع : دانلودکار

مطالب مرتبط