دانلود کار


فعالسازی icloud photo library

  • موضوع : ios , آموزش ,
  • فرهاد شاهرخی
  • 346 بازدید
  • تاریخ به روزرسانی : ۲۹ تیر ۹۸

 

آیا می خواهید حافظه سیستم ایفون خود را خالی کنید تا حافظه و محل ذخیره گوشی ایفون و یا ایپد بیشتر شود ، و یا اینکه احتمال میدهد اطلاعاتتان از دست برود ، با توجه به محدودیتی که شرکت اپل برای دیوایس های ایفون و یا ایپد در نظر گرفته باشد همین کمبود ذخیره سازی توسط کارت یا رم های  sd میباشد چرا که هیچ جوره نمیتوانیم فضای خارجی برای دیوایس ایفون و یا ایپد در نظر بگیریم .یکی از مشکلات بزرگ برای استفاده کنندکان دیوایس های ایفون و یا ایپد همین مشکل ذخیره سازی در فضای محدود است ، مخصوصا استفاده کنندگانی که از گوشی ایفون ۱۶gb و یا ۳۲gb استفاده میکنند ، حال کمپانی apple برای حل این کار ، همانند سیستم های اندروید که فضای ابری به خود اختصاص میدهند مانند : google drive ، dropbox و … کمپانی اپل هم سرویس ابری ایکلود را برای استفاده کنندگان محصولاتش عرضه کرده اسا البته نا گفته نماند که این سرویس در حالت عادی ۵gb فضا در اختیار استفاده کنندگان قرار میدهد .و برای اینکه بخواهید فضای بیشتری به اکانت ایکلود icloud خود اختصاص دهید ، بایدمبلغی ماهانه برای کسب فضای بیشتر در سرویس ایکلود هزینه نمائید .

یکی از راه کار های موجود برای ذخیره سازی اطلاعات در فضای ابری ، استفاده از iCloud Photo Library میباشد که به راحتی میتوانید اطلاعات را توسط iCloud Photo Library همگام و ذخیره نمائید . ضمنا اگر با توجه به مطالب سرح داده شده نیاز به اطلاعات و یا مشکلی در این زمینه برای شما اتفاق افتاد میتوانید با شماره گیری ۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵ اقدام به حل مشکلات خود نمائید ، زیرا کارشناسان شرکت همراه رایانه به صورت شبانه روزی اماده پاسخگویی به شما هستند  .

 

آیکلود icloud

قابلیت icloud photo library

icloud photo library در اصل به معنای کتابخانه تصاویر ایکلود میباشد ، در دیوایس ایفون و یا ایپد برای استفاده از قابلیت icloud photo library باید حتما اپل ایدی داشته باشید و  هم چنین سرویس ایکلود  در دستگاهتان فعال باشد .

با چنین قابلیتی در دیوایس خود میتوانید عکس ها و فیلم ها را که در دستگاه خود ضبظ و ثبت میکنید به طور خودکار در اکانت سرویس ایکلودتان اپلود و ذخیره میشود . و دیگر نیاز ندارید که به صورت دستی اقدام به  ذخیره این اطلاعات کنید . بنابراین بهترین راه برای حفظ اطلاعات خود و فضا سازی مناسب استفاده از همین قابلیت icloud photo library میباشد .

فعالسازی icloud photo library

  • اولین اقدام این است که مطمئن باشیم اپل ایدی در دستگاه ایجاد و فعال شده است .
  • به منوی setting مراجعه نمائید .
  • گزینه icloud را انتخاب نمائید .
  • حال گزینه photos را انتخاب نمائید .
  • در صفحه جدید نسبت به فعال کردن icloud photo library اقدام نمائید .

 

 

icloud photo library

 

Optimize iPhone Storage

حال اگر مایل بودید ، گزینه Optimize iPhone Storage را هم فعال نمائید . چرا که با فعال کردن این گزینه بعلاوه ذخیره عکس و یا ویدئو هایتان در icloud با کیفیت و وضوح اصلی ،نسخه کم حجم تری در موبایل ایفون و یا ایپد ذخیره میشود ، حال انتخاب با خودتان است ،چرا که ذخیره شدن اطلاعات در icloud ، و بعلاوه در ایفون و یا ایپد نسبتا فضایی را اشغال میکند .

 

Upload to My Photo Stream

در ضمن با فعال کردن گزینه Upload to My Photo Stream تعاملی بین دستگاه های اپلی که تا کنون با اکانت ایکلوذتان ایجاد کرده اید ، برقرار میشود ، که زمانی که عکس ها و ویدئو ها در اکانت سرویس ایکلود اپلود شوند در دیوایس هایی که با اکانت ایکلود تان ایجاد شده اند به صورت مستقیم ارسال میشوند .

توجه داشته باشید ، با فعالسازی iCloud Photo Library در ایفون و یا ایپد هر زمانی که عکس و یا ویدئو کلیپ ثبت و ضبط کنید ، و هم چنین موبایلتان به شبکه wifi دسترسی داشته باشد ، فیلم ها و عکس ها به صورت کاملا خودکار در اکانت آیکلودتان ذخیره و ثبت میشود .

 

تبلیغات