دانلود کار

همراه رایانه

همراه رایانه

دانلود تمام درایورهای چیپست ( All Chipset Drivers | ( Chipset

  • موضوع : Chipset , درایور ,
  • محمد انوری
  • 2,409 بازدید
  • تاریخ به روزرسانی : ۱۰ آبان ۹۷

دانلود مجموعه کامل درایورهای Chipset

چیپست نامی است که شاید بارها به گوشتان خورده یا شاید برای خرید یک قطعه دیجیتالی به فروشگاهی رفته باشید حتما اسم چنین قطعه ای به گوشتان خورده است ! خب بگذارید بهتر بگویم یکی از مهم ترین و اصلی ترین ملاک ها برای خرید هر وسیله دیجیتالی و الکتریکی ، چیپست به کار رفته در آن محصول است ! اما چیپست چیست و چه کارهایی انجام می دهد ؟

Chipset را می توان یک گروه از میکروچیپ ها یا مدار های مجتمع دانست که برای انجام کارهای یک یا چند توابعی طراحی شده اند ! در سال های ابتدایی ساخت چیپ ها هم وقت زمان زیادی می گرفت و هم هزینه و دمای بالایی داشت ! برای بهتر کردن و جمع جور کردن این وضعیت تمامی چیپ ها را داخل یک مجموعه چیپ قرار دادند که امروزه به اصطلاح آن ها را چیپست می نامند ! در واقع چپپست مرکز ارتباطات مادربرد است و اعلام می کند چه قطعاتی مانند ram , cpu , hdd , gpu با مادربرد شما سازگار است . با ظهور PCI باس های مادربرد ها به تراشه یا چیپست های خیلی خاص که عمدتا آن ها را چیپست پل شمالی و پل جنوبی می نامیدند مجهز شدند !

تراشه پل شمالی در قسمت بالایی یا شمالی مادربرد رایانه شما قرار دارد ! این تراشه به طور مستقیم با cpu رایانه شما در ارتباط است که برای واسط ارتباطی مانند ram کنترل کننده PCI Express  در مادربرد قدیمی کنترل کننده AGP را شامل می شود . از سوی دیگر پل جنوبی مسئول اجرای فرامین و عملکرد PCI Bus کابل توسعه SATA و IDE و پورت USB کارت های صوتی و شبکه است ! از شرکت های سازنده چیپ ست می توان به ALi , AMD , Intel , NVidia , SiS , VIA اشاره کرد !

 

در صورت بروز مشکل هنگام نصب درایورها ، می توانید آموزش نصب و راه اندازی درایورها را مطالعه کنید

برای دانلود نرم افزار Driver Booster بر روی درایور بوستر کلیک کنید

برای دانلود نرم افزار Driver Reviver بر روی درایور ریویور کلیک کنید

برای دانلود نرم افزار Driver pack Solution بر روی درایور پک سولوشن کلیک کنید

بنر اخر هر پست
اگر سوال یا مشکلی در زمینه کامپیوتر یا موبایل دارید از خط ثابت با شماره 9099070345 « همراه رایانه »تماس بگیرید.کاربران استان تهران با شماره 9092305254 تماس بگیرند! در صورت وجود اشکال در شماره های 909 اینجا کلیک کنید
رمز فایل : downloadkar.ir

تست اینستاگرام هر پستتلگرام همراه رایانه

محل تبلیغات شما

تبلیغات
خرید آنتی ویروس
تبلیغات
همراه رایانه