دانلود کار


بک آپ گرفتن از آیفون توسط icloud

  • موضوع : آموزش , موبایل ,
  • shirin7777
  • 193 بازدید
  • تاریخ به روزرسانی : ۲۹ تیر ۹۸

 

بک آپ گرفتن از آیفون توسط icloud

بک آپ گرفتن از آیفون در آیکلود

شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که passcode گوشیتان را فراموش کرده باشید،و راه حل آن restore کردن دیوایس شماست و در این شرایط اطلاعات شما کاملا حذف خواهد شد که باعث ناراحتی خیلی از افراد میشود،راه حل شما این است که هر چه سریع تر از گوشی خود یک بک اپ روی آیکلود خود بگیرید …..

نکته : آیکلود یک  فضای ذخیره سازی میباشد که کمپانی اپل در اختیار کاربران خود قرار داده که به صورت پیش فرض دارای ۵ گیگ حافظه میباشد .

برای تهیه بک اپ از ایفون خود میتوانیم از فضای ابری ایکلود استفاده کنیم که در ادامه  این مبحث به طور کامل توضیح داده خواهیم داد .

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان همراه رایانه تماس بگیرد

۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵

آموزش بک اپ توسط آیکلود

 نکته : بدیهی است که برای استفاده از سرویس ایکلود و گرفتن بک آپ و همچنین ریستور آن بایستی دستگاه ما حتما به شبکه اینترنت متصل باشد .  همچنین دسترسی به یک اینترنت پرسرعت ، سرعت عملیات تهیه بک آپ را بالاتر میبرد . در ضمن لازم به ذکر میباشد که برای استفاده از سرویس ایکلود حتما این گزینه بایستی در گوشی یا دستگاه شما فعال باشد . برای اطلاع از اینکه سرویس ایکلود در ایفون شما فعال می باشد یا نه می توانید به مطلب روشن و خاموش بودن آیکلود مراجعه کنید . 

 

ابتدا وارد تنظیمات گوشی شوید و سپس به قسمت  icloud مراجعه کنید . شما در قسمت آیکلود می توانید لیست برنامه هایی که عملیات ذخیره سازی اطلاعات انها در ایکلود انجام میشود را ببینید . همچنین جهت مدیریت فضای محدود ایکلود خود می توانید برنامه های غیر ضروری را غیر فعال کنید . در صورت نیاز به فضای بیشتر ابری می توانید فضای ذخیره سازی ایکلود بیشتری را خریداری نمایید . 

فعال سازی آیکلود

در ادامه به قسمت backup رفته و گزینه back up now  را لمس میکنیم . با لمس گزینه backup now عملیات تهیه بک اپ اطلاعات بر روی ایکلود آغاز می گردد . با شروع عملیات ، اطلاعات برنامه های مشخص شده از طریق شبکه اینترنت به فضای ابری آیکلود شما انتقال پیدا می کند و شما در هر زمان که بخواهید با دسترسی به اینترنت و مراجعه به دیوایس ها دیگر خود و یا سایت ایکلود می توانید به کلیه اطلاعات ذخیره شده خود بر روی ایکلود دسترسی پیدا کنید .

از مزایای بک اپ گیری بر روی ایکلود دسترسی به اطلاعات از طریق اندروید و ویندوز میباشد . برای دریافت این اموزش ها کافیست مطلب استفاده از آیکلود در اندروید و مطلب استفاده از آیکلود در ویندوز را بر روی سایت دانلود کار مطالعه نمایید .

 

بک آپ گرفتن از آیکلود

 بک آپ خودکار و اتوماتیک توسط آیکلود

گزینه دیگری که در این قسمت مشاهده می کنید گزینه  Icloud backup می باشد . با توجه به اینکه ممکن است شما فراموش کنید که از اطلاعات خود شامل تصاویر ، موسیقی ، فیلم و … بر روی ایکلود بک آپ تهیه کنید ، با فعال کردن گزینه  Icloud Backup عملیات بک اپ گیری بر روی آیکلود بصورت خودکار بر روی سیستم های شما از قبیل گوشی موبایل ، مک بوک ، آیفون ، اپل واچ ، آی پد و … انجام می شود .

بک آپ خودکار توسط آیکلود

 

مشاهده میزان حجم بک آپ بر روی آیکلود

برای مشاهده فضای اشغال شده توسط بک اپ شما در آیکلود می وانید به قسمت manage storage مراجعه کنید . شما در این بخش میتوانید اطلاعاتی در مورد میزان فضای اشغال شده توسط اخرین بک اپ را بدست بیاورید . همچنین گزینه … میزان تقریبی بک آپ بعدی را به شما نشان می دهد . گزینه Available نیز میزان مجاز برای استفاده از فضای ابری باقی مانده در ایکلود را به شما نشان می دهد . 

حذف بک اپ از روی آیکلود

برای حذف بک آپ از روی فضای ابری آیکلود کافیست بر روی گزینه Delete Backup در قسمت manage storage مراجعه کنید و اقدام به حذف  بک اپ مورد نظر نمایید . شما برای حذف بک اپ میتوانید هم از طریق دستگاه اپل  و هم از طریق سایت آیکلود اقدام نمایید .

 

 

 

 

 

 

 

 

تبلیغات