دانلود کار

همراه رایانه

همراه رایانه

بازیابی اطلاعات هارد دیسک و فلش مموری

بازیابی اطلاعات هارد دیسک و فلش مموری

همونطور که میدونید عصری که در اون به سر میبریم عصر اطلاعات و ارتباطات هست .خوب این به چه معناست ، چرا این قرن را عصر اطلاعات می نامند .در عصر های گذشته همواره موضوعی برای انسان از اهمیت حیاتی و بالا برخوردار شده یک زمانی زندگی انسان وابسته به کشاورزی بود که از اون به عنوان عصر کشاورزی نام میبرند و یا در دورانی  به دلیل نقش ویژه سنگ ها در زندگی انسان به عصر حجر  معروف شد و بعد از اون عصر آهن ، عصر صنعت و امروز عصر ارتباطات .

این بدین معنی است که امروزه اطلاعات و ارتباطات از مهمترین نیاز های انسان بوده و با حذف اطلاعات و ارتباطات عملا زندگی امروزی امکان پذیر نیست . انجام کار ها به صورت فردی و دستی پاسخگوی تولیدات و نیاز های امروزی نیست و تولید و خدمات امروزی فقط با کمک دستگاه ها و سیستم های هوشمند میسر می باشد .

با توجه به مقدمه بالا در یافتیم که اطلاعات در زندگی امروزی نقش حیاتی دارد و قطعا به دنبال اون نگهداری و حفظ اون هم مهم هست .یکی از انواع اطلاعات اطلاعات شخصی و تجاری هست که بر روی حافظه انواع سیستم ها و دستگاه های شخصی مثل رایانه ، رایانه لوحی ، لپ تاپ ، فلش مموری ها ، گوشی تلفن همراه و …. نگه داری می باشد . شاید برخی از اطلاعات برای ما اهمیت انچنانی نداشته باشد مثلا اگر بر روی فلش خود آهنگی داشته باشیم که پاک شود ،شاید اونقدر برای مهم نباشه که بخواهیم براش هزینه کنیم ولی در بعضی مواقع ما اطلاعاتی رو از دست می دیم که میتونه برای ما ارزش حیاتی و مهم داشته باشه و حتی زندگی و کار ما رو با اختلالات زیادی روبرو کنه .

اهمیت نگهداری اطلاعات

بنابراین اطلاعات همونقدر که در زندگی ما مهم هستند همواره توسط خطرات و اتفاقاتی تهدید هم می شوند که سایت دانلود کار در این مقاله برخی از این خطرات و راه مقابله با اونها رو به شما معرفی میکنه .

خطر گم شدن حافظه

ما باید همواره درنظر داشته باشیم که اطلاعات ما در هر لحظه ممکن هست با تهدید جدی روبرو بشه .به عنوان مثال ممکن است ما flash memory که اطلاعات مهمی داخلش داریم رو گم کنیم ، در این مورد باید بگیم که تنها راه موجود پیشگیری هست.

تهیه بک اپ و پشتیبان

همواره از اطلاعات مهم خود نسخه پشتیبان تهیه کنید مثلا یک و یا حتی در صورت امکان ۲ یا چند نسخه از اطلاعات مهم خود را در دستگاه های حافظه مختلف نگهداری کنید ، مثلا اطلاعات مهم فلش را بر روی گوشی ، رایانه و سی دی هم نگه داری کنید و البته در صورت محرمانه بودن باید نکات امنیتی در مورد آن وسایل هم رعایت شود .

خطر سرقت اطلاعات

از جمله تهدید های دیگر در مورد اطلاعات می توان به سرقت و هک اطلاعات اشاره نمود. در این شیوه شخص سومی بدون اجازه و اطلاع شما ، به اطلاعاتتان دسترسی پیدا کرده و بدون اجازه شما اقدام به استفاده، کپی برداری غیر مجاز ، و حتی تغییر و حذف اطلاعات شما می نماید.

هک گوشی و تلگرام

ممکن هست اطلاعات در گوشی شما باشد شامل عکس ها و فیلم های ویدوئویی شخصی شما یا پیامک ها و لیست مخاطبین و یا اطالاعت شما در پیام رسان ها از قبیل تلگرام  و ….

هک رایانه ایمیل

همچنین ممکن هست اطالاعاتی که روی کامپیوتر دارید مورد تهدید قرار بگیرد که معمولا این اطلاعات یا در استفاده از اینترنت به خطر می افتند و یا در هنگام وصل کردن وسایل جانبی از قبیل گوشی ، فلش یو اس بی و یا هر حافظه جانبی دیگر . همچنین آلوده شدن سیستم به انواع نرم افزار های مخرب و ویروس نیز ممکن هست اطلاعات ما رو تهدید کنه .

جلوگیری از هک گوشی، تلگرام و کامپیوتر

بهترین و ارزان ترین راه مقابله با هک شدن و سرقت اطلاعات رعایت نکات ایمنی هست باز نکردن پیام ها و فایل های مشکوک و ناشناس و پاسخ ندادن به تماس ها و پیام های ناشناس از مهمترین راه های جلوگیر از هک و سرقت اطلاعات هست .

استفاده از شرکت ها و سایت های معتبر و شناخته شده نیز نقش مهمی در امنیت سیستم و اطلاعات ما دارد . هر گز از اپ استور ها و سایت های دانلود غیر مجاز استفاده نکنید .هر گز از فایل ها و برنامه های منتشر شده توسط کاربران در شبکه های اجتماعی مثل تلگرام و … استفاده نکنید .برنامه های اندروید همگی قابلی الوده شدن به نرم افزار های جاوسوسی را دارند .یعنی ممکن هست کسی به شما فایل یک برنامه معروف مثل تلگرام را بدهد و شما هم آن را نصب کنید ولی احتمال اینکه یک فایل مخرب ضمیمه آن شده باشد بسیار است و شما به هیچ عنوان متوجه این موضوع نخواهید شد !!! حتی ما به شما پیشنهاد میکنیم نرم افزار های خود را از دوستان هم نگیرید چرا که ممکن هست آنها هم برنامه را از منبع نا معتبری گرفته باشند .

بهترین راه بدست آوردن برنامه ها استفاده از اپ استروهای معروف مثل گوگل پلی و بازار می باشد و برای کامپیوتر سایت های معتبر و شناخته شده مثل دانلود ها ، گت اندروید ، دانلودکار و …

راه های خرابی اطلاعات

اطلاعات ممکن هست به دلایل زیادی تهدید شوتد از برنامه های مخرب و ویروس گرفته تا اشتباهات فردی و خرابی سخت افزار همگی خطر هایی هستند که اطلاعات ما را تهدید می کنند .

ممکن هست اشتباها فایلی را پاک کنیم ،دیلیت کنیم و یا یک درایور را حذف کنیم یا اشتباها درایو را فرمت کنیم و اطلاعات آن پاک شود .

در صورتی که اطلاعات خود را اشتباها از دست دادید جای هیچ نگرانی نیست

شما میتوانید اطلاعات پاک شده خود را بازگردانید، ریکاوری کنید و تا حد زیادی شانس برگشتن اطلاعات شما زیاد هست به شرطی که نکات زیز را رعایت کنید

نکات مهم در هنگام پاک شدن اطلاعات برای بازیابی

۱ – به هیچ عنوان به ساختار هارد خود دست نزنید ، فرمت نکنید و پارتیشن ها را تغیر ندهید .

۲ – تا زمان بازیابی و ریکاوری اطلاعات به هیچ عنوان فایلی را جابجا نکنید

۳ – بازیابی اطلاعات کار بسیار حساس و فنی می باشد به هیچ عنوان سیستم یا حافظه خود را به دست خدمات کامپیوتری ها و یا هر کس که مدعی بازیابی اطلاعات هست نسپارید !!

بازیابی اطلاعات کار بسیار زمان بری هست و نیاز به صبر و حوصله زیادی هست و هر چه حجم هارد و حافظه و اطلاعات روی آن بیشتر باشد کار بازیابی سخت تر می باشد .

توجه داشته باشید هنگام پاک کردن فایل یا درایو و یا هنگام فرمت کردن و حذف پارتیشن ها اطلاعات شما به هیچ عنوان از بن نمی رود بلکه سیستم عامل آن ها  را ندیده در نظر می گیرد و در صورتی که بعد از پاک شدن اطلاعات یا درایو ها اطلاعات جدیدی جایگزین اطلاعات قبلی نشده باشد امکان بازیابی اطلاعات پاک شده حتی پاک شده از سطل زباله و آشغال نیز وجود دارد .

نرم افزار های ریکاروی زیادی هستند که کار بازیابی اطلاعات را انجام می دهند که سایت دانلود کار مجموعه کاملی از این نرم افزار ها را در بخش بازیابی اطلاعات برای شما قرار داده .یک از بهترین نرم افزار ها در زمینه نرم افزار بازیابی اطلاعات هارد و ریکاوری هارد اکسترنال و بازیابی اطلاعات پاک شده هارد نرم افزار آی کار ریکاوری Icare data recovery professhonal می باشد .

شما با نصب برنامه ریکاوری اطلاعات آی کار دیتا ریکاری به راحتی میتونید اطلاعات از دست رفته و پاک شده هارد خودتون رو بازیابی کنید .

در صورتی که هنگام دانلود ، نصب و کار با این برنامه به مشکل برخوردید همکاران ما در پشتیبانی مشکلات رایانه ای به صورت شبانه روزی آماده پاسخ به سولات و حتی انجام ریکاروری از طریق تیم ویوور و راه دور را برای شما دارند .برای تماس با کارشناسان ریکاوری و بازیابی اطلاعات با شماره هوشمند ۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵ بدون کد و از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید .

بنر اخر هر پست
ADs اپلیکیشن سیمآرت با جوایز ویژه
دانلود

تلگرام همراه رایانهتست اینستاگرام هر پست

محل تبلیغات شما

تبلیغات
خرید آنتی ویروس
تبلیغات
همراه رایانه