دانلود کار

همراه رایانه

همراه رایانه

بیت کوین چیست؟

 • موضوع : آموزش ,
 • دانلود کار .
 • 883 بازدید
 • تاریخ به روزرسانی : ۰۴ مهر ۹۷

بیت کوین چیست؟ + پشتیبانی تلفنی ۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵ شبانه روزی | معرفی کامل بیت کوین را در دانلود کار بخوانید .

بیت کوین چیست؟

داستان بیت کوین از انتقال الکترونیکی دارایی شروع می شود، این بحث پیشینه طولانی دارد (طولانی تر از بیت کوین) اما همواره در معاملاتی که به این روش انجام می شد مشکلاتی وجود داشت، در حال حاضر بیت کوین یک جواب پایدار برای این مشکلات است که در ادامه به این مشکلات و پاسخ های بیت کوین به آنها خواهیم پرداخت. یک نسخه کاربر به کاربر محض ارز دیجیتال می تواند پرداخت آنلاین به دیگران بدون نیاز به واسطه گری یک موسسه مالی میسر سازد. امضا های دیجیتال قسمتی از مشکل ها را حل می کنند، اما اگر شخص مقابل در معامله از پرداخت هزینه دوجانبه خودداری کند، مزایای اصلی ازبین می روند. بیت کوین راه حلی برای این مشکل ارائه میدهد، یعنی راهی برای حصول اطمینان از پرداخت متقابل طرف دیگر معامله برای ما فراهم می کند.

معاملات زمانبندی شده شبکه با هش شدن در یک زنجیره جاری از POW های بر پایه هش تشکیل یک رکورد می دهند که به جز طی کردن دوباره آنها راهی برای تغییر آنها نداریم. طولانی ترین زنجیر نه تنها به عنوان اثبات دنباله ای از وقایع مشاهده شده است بلکه نشان میدهد که از cpu-یی با بیشترین قدرت می آید. با توجه به اینکه قدرت پردازنده توسط نود (Node) ها کنترل می شود بنابرین همکاری پایداری برای حمله به شبکه نمی تواند انجام بگیرد، نود ها طولانی ترین زنجیر را می سازند و مهاجم شبکه را بیرون می اندازند.

شبکه با ساختار حداقلی خود راه می افتد و پیام ها به بهترین حالت پایه پخش می شوند، نود ها می توانند شبکه را ترک کنند و دوباره ملحق شوند و با انتخاب طولانی ترین POW را به عنوان اثبات چیزی که اتفاق می افتد در شبکه حضور داشته باشند.

 اساس معاملات در اینترنت


تجارت در اینترنت تقریباً بطور کامل بر موسسات مالی که به عنوان اشخاص ثالث مورد اعتماد هستند تکیه دارد. با اینکه این سیستم کافی به نظر می آید اما هنوز از ضعف ذاتی مدل مبتنی بر اعتماد رنج می برد؛ معاملات کاملاً غیرقابل برگشت امکان پذیر نیستند چون موسسات مالی نمی توانند از هزینه های میانجیگری چشم پوشی کنند، هزینه های میانجیگری افزایش میابد و کلی مشکل دیگر که ما معمولاً این درصد مشخص از تقلب را بعنوان اجتناب ناپذیر در نظر می گیریم و با اعتبار شخصی آنرا جبران می کنیم اما مکانیسمی برای پرداخت از طریق یک کانال ارتباطی بدون یک عامل اعتماد ساز وجود ندارد.

بنابرین ما نیاز داریم که اساس سیستم پرداخت الکترونیکی به جای اعتماد بر رمزنگاری باشد. که به دو کاربر اجازه می دهد معامله کنند بدون اینکه نیاز باشد پای عامل سومی در میان باشد. معاملاتی که ناممکن هستند با بازگردانی معاملاتی که بطور معقولی ناممکن هستند فروشنگان را از تقلب محافظت می کنیم، در حالی که با راحتی با اعمال مکانیزم های سپرده معمول می توانیم حفاظت خوبی برای خریدار در نظر بگیریم. بیت کوین یک راه حل برای مسئله پرداخت دوطرفه ارائه می دهد که بر اساس توزیع زمانبندی شده و کاربر به کاربر سرور برای تولید مدارک محاسباتی از ترتیب زمانی از معاملات می باشد.

این سیستم تا زمانی امن است که نود های غیر مهاجم کنترل بیشتری روی پردازنده داشته باشند.

معاملات و سکه الکترونیکی


ما یک سکه الکترونیکی را بصورت یک زنجیره از امضاهای دیجیتالی مشخص می کنیم. هر صاحب سکه با امضای دیجیتالی جدید روی معامله قبلی و با اضافه کردن کلید عمومی خود به انتهای زنجیره امضاهای دیجیتالی آن سکه را به بعدی انتقال می دهد. پرداخت کننده می تواند این زنجیره را برای تائید مالکیت بازبینی کند.transaction

مشکل موجود در این تعریف این است که پرداخت کننده نمی تواند از پرداخت دوطرفه تمام افراد موجود در این زنجیره اطمینان حاصل کند. یک راه حل معمول برای این مشکل معرفی یک مرکز تایید هویت مورد اعتماد است که با نام Mint شناخته می شود و کار آن چک کردن تک تک معاملات برای پرداخت دوجانبه افراد موجود در این معاملات است. بعد از هر معامله سکه به mint بازگردانده می شود تا سکه جدیدی صادر کند و فقط سکه هایی که مستقیماً از سمت mint صادر شده باشند، مورد اعتمادند. این نظام mint دقیقاً مانند بانک در دنیای واقعی عمل می کند. مشکل این راه حل بستگی شدید سرنوشت پولی به شرکتی که که mint را سرپا نگه داشته است می باشد. درست مانند یک بانک باید تمام تراکنش ها از طریق mint انجام می شود.

پس ما به راهی نیاز داریم که پرداخت کننده بتواند مطمئن شود صاحبان قبلی هیچ یک از معاملات قبلی را امضا نکرده اند.برای اهداف ما اولین معامله است که حساب می شود و برایمان تلاش های بعدی برای پرداخت دوجانبه مهم نیست. تنها راه تائید عدم معامله آگاهی از تمام معاملات است. در مدل مبتنی بر mint، mint از تمام معاملات آگاه بود و تصمیم میگرد که کدام ابتدا انجام بگیرد. برای انجام این کار بدون یک عامل قابل اعتماد باید معاملات بطور عمومی اعلام شود.

سرور Timestamp


راه حل پیشنهادی ما برای مشکلات ذکر شده با سرور زمانبندی شده Timestamp شروع می شود. یکسرور زمانبندی شده با گرفتن یک هش از یک بلوک از یک آیتم اقدام به زمانبندی و انتشار گسترده هش مانند یک روزنامه کارش را شروع می کند. سرور زمانبندی اثبات می کند که اطلاعات باید در آن واحد وجود داشته باشند تا بتوانیم به هر یک دسترسی داشته باشیم. هر سرور زمانبندی شامل سرور قبلی در هش خود است که تشکیل یک زنجیر می دهند و هر سرور اضافی زنجیره قبل را تقویت می کند.

timestamp

مفهوم  proof-of-work


برای پیاده سازی یک سرور توزیعی بر پایه peer to peer نیاز به یک سیستم proof-of-work (POW) مانند سیستم hashcash آدام بک داریم نه سیستمی مانند سیستم انتشار روزنامه. pow شامل اسکن برای یک مقدار که بصورت SHA-256 هش شده است، این هش با تعدادی بیت صفر شروع می شود. کار میانگین مورد نیاز برابر توانی از تعداد بیت های صفر است و این موضوع می تواند با اجرای یک هش مجرد بازبینی کرد. برای شبکه ی زمانبندی ما کار POW را با افزایش موقتی در بلوک هش تا زمانی که بلوکی را پیدا کنیم که صفر های مورد نیاز را فراهم کند. زمانی که cpu تلاش می کند که این شرط را برقرار کند کل بلوک نمی تواند تغییر کند مگر اینکه کل اعمال را دوباره انجام دهد. همانطور که بلوک ها به هم دیگر زنجیر شده اند، برای تغییر بلوک باید تمام بلوک های قبل را گذرانیم.proof-of-work

البته می توان بدون بازبینی کل شبکه هم برداخت ها را بازبینی کرد. کافیست یک کپی از هدر بلوک های طولانی ترین POW داشته باشد.

جزییات تکنیکی بیت کوین را که کنار بگذاریم، می توانیم کمی به ویزگی های روزمره بیت کوین بپردازیم، با ما همراه باشید.

بیت کوین ، از سه دیدگاه متفاوت


بیت کوین برای عموم


بیت کوین بعنوان یک واحد پولی با قابلیت هایی ویژه مانند :

 • پرداخت موبایلی آسان : بیت کوین زمانی که در موبایل استفاده شود، پرداخت ها می تواند در دو مرحله اسکن و پرداخت انجام می شود و نیازی نیست کارت بکشید، رمز وارد کنید یا جایی را امضا کنید. برای انتقال کافیست، کد QR را اسکن کنید تا پرداخت انجام شود.
 • امنیت و کنترل روی پول شما: معاملات بیت کوین با رمزنگاری های سطح نظامی رمز گذاری می شود.
 • دسترسی کامل به پولتان: مانند ایمیل نیازی نیست که از نرم افزار خاص یا سرویس خاصی استفاده کنید، شبکه بیت کوین همواره آنلاین و برقرار است و شما در هر زمان و مکانی به پولتان دسترسی کامل خواهید داشت.
 • پرداخت بین المللی سریع: با توجه به ماهیت جهانی بیت کوین، گستره معاملات شما جهانی خواهد شد.
 • انتخاب هزینه توسط شما: دریافت بیت کوین هزینه ای ندارد و کیف پولی که استفاده می کنید هزینه معاملاتتان را تعیین می کند. اکثر کیف های پول از هزینه های پیشفرض پشتیبانی می کنند اما برای معاملات با سرعت بیشتر هزینه افزایش می یابد.

بیت کوین برای عموم

بیت کوین برای کسب کار


بیت کوین بعنوان واحد پولی برای کسب و کار ویژگی های حرفه ای مانند:

 • حفاظت در مقابل تقلب : صاحبان کسب و کاری که با کارت های اعتباری یا Paypal کار کرده باشند مشکلات پرداخت های برگشتی را می دانند. تقلب ها در کسب و کارهای محدود شده باعث افزایش قیمت می شود، اما پرداخت های بیت کوین غیر قابل بازگشت و امن است.
 • بدون نیاز به انطباق PCI : پذیرش کارت های اعتباری در کسب و کار های معمولاً نیازمند به کنترل های امنیتی گسترده ای دارد تا با استاندارد های PCI مطابقت داشته باشد، بیت کوین نیز به امنیت کیف پول شما اهمیت می دهد اما برای این کار از شما اطلاعات حساس و شخصی درخواست نمی کند.
 • شفافیت معاملات : بیت کوین یک بازار در حال ظهور برای کسانی است که می خواهند ایده ای جدید در سیستم پرداخت را امتحان کنند که یک گزینه های برای کسب و کار های آنلاین به حساب می آید.
 • قابلیت چند امضایی : بیت کوین همچنین ویژگی چند امضایی دارد که در عمل پرداخت گروهی بسیار مفید است.
 • شفافیت حساب : بسیاری از سازمان ها مجبورند مدارک حسابداری مربوط به فعالیت خود را ارائه دهند. با استفاده از بیت کوین شما این امکان را خواهید داشت که با بالاترین سطح شفافیت، اطلاعات را برای بررسی تعادل و معاملات از طریق زنجیره بلوک ارائه کنید.

بیت کوین برای کسب و کار

بیت کوین برای توسعه دهندگان


بیت کوین به عنوان یک پروژه متن باز دارای امکاناتی مانند :

 • ساده ترین سیستم پرداخت: تمام کاری که برای انتقال نیاز دارید دو مرحله اسکن QR کد و انتقال است. این سیستم ساده از نقطه نظر حسابداری نیز با ارزش است و باعث کاهش مخارج کلی و افزایش شفافیت می شود.
 • وجود رابط های توسعه جانبی: تعداد زیادی سرویس پرداخت وجود دارد که هر کدام رابط توسعه خود را ارائه می دهند، یعنی نیازی نیست شما بیت کوین هایتان را رو سرور ذخیره کنید و نگران مسائل امنیتی آن باشید.
 • شما می توانید بانک خودتان باشید: اگر دوست نداشتید از رابط های توسعه جانبی استفاده کنید، می توانید یک نود بیت کوین با اپلیکیشن خودتان یکپارچه کنید و بانک خود را با پردازنده پرداختی خاص خودتان بسازید.
 • قابلیت استفاده از آدرس برای پیگیری صورت حساب ها: بیت کوین برای هر معامله یک آدرس یکتا می سازد و این موضوع می تواند برای پیگیری روال معاملات مورد استفاده قرار بگیرد.
 • امنیت کاربر محور: بیشتر امنیت این سامانه توسط پروتکل ها فراهم می شود و با رعایت نکاتی برای حفاظت از کیف پولتان و استفاده از پروتکل های امن مانند HTTPS می توانید پرداخت هایی امن داشته باشید.
 • دنیای جدید از احتمالات: بیت کوین به شما اجازه می دهد سرویس آنلاین جدیدی طراحی کنید و بسازید که می تواند شامل سیستم های نوپا، راه حل های پرداخت خودکار، سیستم توزیع خدمات، مدیریت پرداخت قفل با زمان، ردیابی دارایی های عمومی، خدمات اعتباری کم اعتماد، کانال های پرداخت کوچک می باشد.

بیت کوین برای توسعه دهندگان

منابع:

مقاله اصلی ساتوشی ناکاموتو bitcoin.org/en/bitcoin-paper

مقاله های وبسایت Bitcoin.it

مطالب سایت bitcoin.org

 

لینک های جذاب

HDR چیست؟ ۴K چیست؟

WPS چیست؟

راهنمای خرید مودم همراه با معرفی بهترین مودم های بازار

بنر اخر هر پست
ADs اپلیکیشن سیمآرت با جوایز ویژه
دانلود

تست اینستاگرام هر پستتلگرام همراه رایانه

محل تبلیغات شما

تبلیغات
خرید آنتی ویروس
تبلیغات
همراه رایانه